Sebastián mezi lidmi

Všichni ctitelé půvabného vyprávění Cécile Aubryové znají z vydání Nakladatelství Svoboda Bellu a Sebastiána, příběh o cikánském sirotkovi a věrném pyrenejském psu. V knize Sebastián mezi lidmi se chlapec stěhuje z hor na usedlost Jonquieres, kde jeho otec Pierre chová jezdecké koně. Pierre se chce začít starat i o svého syna, ale naráží to na řadu problémů: rozejde se s ním dívka Sylvie, začnou ho opouštět zaměstanci, kvůli penězům prodává jednoho koně za druhým... Zbývá poslední kůň Monseigneur, ale tomu kdosi před závodem podstrčí drogu a kůň zklame. Pierre ho pokládá za definitivně vyřízeného, ale Sebastián o něho začne pečovat, pak s pomocí Sylvie trénovat, sám se naučí bezvadně jezdit a přihlásí Monseigneura na závody... V této knize má čtenář příležitost shledat se nejen se sympatickými hrdiny a oblíbenými zvířaty, ale může se zamyslet i nad lidskou laskavostí a porozuměním, jež jsou tak potřebné v komplikovaném světě dospělých stejně jako v životě dítěte....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68166/big_sebastian-mezi-lidmi-T9C-68166.jpg 4.265

Bella a Sebastián 3.

Dobrodružné, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Svoboda-Libertas

Sébastien parmi les hommes, 1968

Kniha Sebastián mezi lidmi

n.ezn.amy

Sebastian se z hor přestěhuje ke svému otci, který má statek, kde chová koně. Sebastian se po dlouhé době, kdy žil mimo lidskou společnost, se učí sžívat a pochopit lidi kolem sebe, což pro něj není vůbec jednoduché. V tomto díle trochu ustupuje do pozadí Bella, což trochu škodí příběhu, protože zde chybí to propojení psa a chlapce. Ale jinak stále dobře napsaná kniha.

pepa4081
22.03.2020

Snad, že mám raději psi, než koně, a Bella zde nemá až tak velkou roli, hodnotím o hvězdičku níž, než předchozí dva díly. Také nemám v dětských knihách rád spory dospělých. Knížka se ale opět dobře čte, ke konci jsem se už od ní nedokázal odtrhnout (bylo to napínavé, skoro jako detektivka). Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Jadla
25.01.2020

Od dětství jsem milovnicí zajímavých (hlavně dobrých) konců. Neměla jsem ráda nedořečené, nedokončené, nedopovězené. A tenhle příběh jsem po přečtení prvého přímo hltala, s báječným pocitem, že se Sebastiánovi děje něco dobrého, že se mu život plní něčím zaslouženým dobrým. A i teď, po desetiletích uplynulých od přečtení, ten dojem zůstal.

freejazz
09.12.2019

dievčatá mali svoju Heidi, my chlapci sme za hrdinu považovali skôr Sebastiána a nádherného ovčiarskeho psa Bellu. Bol koniec 60. rokov, televízory boli ešte stále novinkou a luxusom a čiernobiely seriál francúzskej televízie bol ako magnet. spomína si dnes ešte niekto na chytľavú úvodnú pieseň?
kniha prišla až neskôr.
krásne spomienky.
ktovie, ako tento príbeh vnímajú deti dnes? asi si to v knižnici vyskúšam a podsuniem im ho:)

bekule
02.09.2019

Plním si zpětně výzvu z r 2016 a tak jsem si ji přečetla po letech opět a překvapilo mě jak dospělá četba to je.

BabaJaga11
19.10.2018

Opravdu krásná knížka, kterou jsem v dětství nějak minula. I když možná, že tehdy by se mi zdaleka nelíbila tolik jako dnes. Je plná emocí a dostala mě hlavně svojí opravdovostí, která se projevuje v myšlenkách a jednání malého chlapce Sebastiána, jenž téměř deseti letech od svého narození poznává svého otce. Jeho život se tak rázem změní - ovšem zpočátku nikoli k lepšímu. Síla ryzího přátelství a lásky, ale i pořádná dávka tvrdohlavosti, která se projevuje u většiny postav však přispěje k tomu, že příběh navzdory rozmanitým katastrofám končí dobře. Ano, možná je to tak trochu červená knihovna - ale hezká :-). Člověk potřebuje nějaký pozitivní vzor, věřit v naději i ze zdánlivě bezvýchodné situace. A je jedno, zda je dítětem, či dospělým. Svůj výtisk, který jsem získala jako vyřazený z fondu obecní knihovny, jsem dnes odložila do nádražní knihovny v Č. Budějovicích. Doufám, že někomu udělá radost! :-)

danče
14.02.2018

Asi "nejošuntělejší" knížka v mé knihovně, byla to moje nejoblíbenější knížka dětství a když mi bylo ouvej, tak jsem se k ní vracela, proto je asi taková je :)

bekule
02.09.2017

Tak to je moje nejoblíbenější kniha dětství, Děti z Bullerbynu jsou hned na druhém místě.