Janasem Janasem komentáře u knih

Kouzelný náramek Kouzelný náramek Viola Shipman

Co napsat k této skvostné knize - jedinečná. Prokreslené postavy, nádherné vzpomínky. Zapomínáme si povídat, zapomínáme na kořeny - tohle všechno nám román o babičce, dceři a vnučce říká. Dlouho jsem si tak pohodově nepočetla

18.11.2016 5 z 5

Prostě na mě zapomněli Prostě na mě zapomněli Jiří Holub

Konečně! Jiří Holub po čtyřech letech dopsal knížku - jsem pyšná, že opět v JaSu - díky, Jiří. Knížka plná emocí, vtipu a přitom tolik vážná.

23.12.2015 5 z 5

Příběh stoletého Alana je tak trochu "švejkovina". Stejně jako Josef Švejk má na všechno odpověď, každou událost vítá s nadšením, a nic mu nerozhodí dobrou náladu. Jediné, co staříkovi Alanovi vadí velmi, je jakákoliv ideologie. Jiskřivý román, který naladí na veselou notu každého čtenáře. A také si při něm zopakujete události od roku 1905 do roku 2005 - přitom z velmi zajímavého úhlu pohledu :-)
Po přečtení této knížky budete mít dobrou náladu a přijmete, že vše je tak, jak je a vše bude, tak jak bude! není to nádherný smysl života?

06.05.2013 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Úžasná knížka. Překvapilo mě, že tak mladý autor dokázal skvěle vykreslit šedesátiletého bručouna. Za poslední rok pro mě jednička - a taky se krásně poslouchá jako audiokniha

23.12.2015 5 z 5

Naše heslo Apokalypsa Naše heslo Apokalypsa Veronika Černucká

Tak zamotané, až se trochu autorka zamotala v příběhu sama. Taru bych asi brzy uškrtila. Ale je pravda, že stylově dobré, trefné, rychle se čte. Pouze to není můj šálek kávy a další případy sebejisté Tary už vyhledávat nebudu

22.05.2014 1 z 5

Domov Domov Marilynne Robinson

Vskutku nádherný příběh smíření nezdárného syna se starým otcem, nalezení významu pojmu domov. Něžné, hluboké a filozofující. Tento román, jenž je součástí volné trilogie, považuju za velmi příjemné čtení, které se zaháčkuje člověku až v samé duši.

06.01.2017 4 z 5

Patřičná čítanka Patřičná čítanka Martin Patřičný

Patřičná čítanka je i mou čítanku - skvělý příběh čtenáře, celoživotní čtenářský deník - ne se vším jsem souhlasila (tak to má být), zase jsem se vrhla do knihovny a vytahal spoustu polozapomenutých kamarádů... Krásně se čte a krásně se nad ní rozjímá :-)

22.05.2014 3 z 5

Kolik váží Matylda Kolik váží Matylda Jiří Holub

Skvělá dětština Jirky Holuba mi zase rozesmála duši. Dobré nápady, skvělý náboj - adoptovaný Karel, co je taky náš mne stoprocentně pobavil. S ilustracemi Jury Martišky jde o velmi povedenou knížku - ti dva se hledali, až se našli!

10.02.2017

V pasti V pasti Lilja Sigurðardóttir

Islandská současnost, mafie a jedna nešťastná ženská, ze které bývalý manžel se snaží stvořit klubíčko nervů a posléze ji odkopnout. Vydírá ji skrze syna. Jenže matky jsou nelítostné, když se jedná o dítě. Velmi dobře se čte, mnohé o životě na ostrově napoví. Napsané přesně podle atributů správného trháku.

06.01.2017

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Opět jsem si po čase dala dobrou knihu, velmi dobrou - a jak krásně nadčasová je!

10.06.2014 5 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Díky za YRSU - konečně mám co číst: vtipné, čtivé, strhující, nenamyšlené a podnětné!

22.05.2014 5 z 5

Julie mezi slovy Julie mezi slovy Petra Dvořáková

Pro mne kniha roku :-)

27.11.2013 5 z 5

Vandrovali vandrovníci Vandrovali vandrovníci Adolf Branald

Výtečný příběh - literární cestopis - dobová vzpomínka - prostě A. Branald. Je velmi příjemné se poddat jeho hravému stylu. Člověk má chuť se vypravit na vandr :-)

29.05.2013 5 z 5

Jak se zbavit Mstivý Soni Jak se zbavit Mstivý Soni Jiří Holub

Rozhovor s autorem - ať ho lépe poznáte :-)
Jana Semelková

28.01.2013 5 z 5

Kosátko a strašpytlové Kosátko a strašpytlové Monika Valentová

Skvělá knížka o strašpytlech malých i velkých. Kdo se totiž strachu nepostaví, bojí se i mnohdy i zbytečně. Ale pokora a rozumné obavy by tu měly zůstat. Monika mne potěšila a jako dospělák jí dávám velkou jedničku. A děti se nenudí, jak zjištěno průzkumem. ¨

01.11.2021 5 z 5

Malý podvodní průvodce Malý podvodní průvodce Magdalena Wagnerová

Knížka plná vodní havěti i pohádkových postaviček - inu pohádkářka Wagnerová zabrousila tentokrát pod hladinu. Skvělé!

24.11.2017 4 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Občas se mi zdálo, že se autorka zapletla do vlastních tenat, jinak zdařilý napínák. V podstatě tady nemá čtenář šanci pochopit, jak to přesně skončí, protože se mu vše odhaluje postupně. Díky profesi jsem sice od půlky tušila výsledek, nicméně ne natolik, že bych knihu vrátila do knihovny. Suma sumárum - dobré čtení pro chvíle odpočinku.

06.01.2017

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Je to tak děsivé, že jsem byla ráda, když jsem dospěla na konec - od téhle knihy se odtrhnout opravdu nedá!

29.07.2014 5 z 5

Rendez-vous v Paříži Rendez-vous v Paříži Deborah McKinley

Další nebezpečná kniha na trhu - pokud držíte dietu, vyhněte se jí zdaleka - budete mít hlad a hlavně strašlivé chutě. Výborně napsaný román o přátelství, byť dopisovém a přes jídlo. Jenže jak jinak se otevřít druhému, když to neumím? Nějak se prostě začít musí!

22.07.2014 3 z 5

Stíny minulosti Stíny minulosti Iveta Svobodová

Nevím, proč je tolik zášti v řádcích komentáři paní Marie. Pokud jste se nudila, nemusela jste dočítat, ale věřte, že příběh je z reálného života. Nicméně děkujeme za připomínky, napravíme chyby, jsou-li tam jaké, ale příště byste nemusela být tak útočná, jednou by se Vám to nemuselo vyplatit. I kritika se dá podat s noblesou. Jana Semelková

20.02.2014