janakovak janakovak komentáře u knih

Kečupová mračna Kečupová mračna Annabel Pitcher

Super čtení na oddech. Příběh mě bavil.

17.10.2021 3 z 5

Kudy ke hvězdám Kudy ke hvězdám Jenn Bennett

Tohle byla skvělá kniha. Doporučuji všem!

20.01.2021 5 z 5

Pravidla se mají porušovat Pravidla se mají porušovat Natalie Williamson

Super oddechovka na zímní večery. Hezká romantická linka bez klišé.

19.01.2021 5 z 5

Štěstí v lásce Štěstí v lásce Kasie West

Tohle je hodně velká oddechovka. Je to asi cíleno na mladší čtenáře. Bylo to fajn, ale autorka má lepší knihy.

19.01.2021 2 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Příbeh nic moc, konec byl jasný už od začátku.

23.12.2020 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

After je pecka, akorát taková emoční horská dráha :D.

11.12.2020 4 z 5

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Konec téhle knihy byl skvělý. Skoro mi i slza ukápla.

Za to, ale začátek byl pro mě velké špatné. Vůbec mě to nebavilo a myšlenkami jsem odbíhala od knihy. Autorka umí skvěle popsat pocity ztráty blízké osoby. Díky tomu se snadno dokážete vcítit do hlavní postavy.

Kniha je takový průměr, ale na jednu stranu je to kniha se silným príběhem.

11.12.2020 3 z 5

Tragická historie nás dvou Tragická historie nás dvou Jess Rothenberg

Tahle kniha byla super, ze začátku trošku nuda, ale konec rozhodně překvapil. Hlavní hrdiny knihy jsem si moc oblíbila. Hlavně mě bavily Patrickovi sýrové přezdívky pro Brie u toho jsem se docela nasmála.

Kniha je asi cílená pro mladší čtenáře, ale já bych ji doporučila všem, které posmrtný život zajímá nebo mají jen zkrátka chuť na nějakou oddechovku.

26.11.2020 4 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tato knížka mě hodně bavila a to i přes to, že thrillery nejsou můj oblíbený žánr. Tohle vlastně asi byla moje první kniha tohoto žánru.

Autorka skvěle vykreslila charaktery postav a celkově jejich životní linky. Bylo tam dost nečekaných zvratů, které mě vážně překvapili a nutili k dalšímu čtení.

Překvapila mě i lehká romantická linka, která byla v takovéhle knize příjemným osvěžením. Za to se mi moc nelíbilo střídání pohledů příběhu mezi čtyrmi studenty. Občas jsem se v tom už ztrácela a nevěděla z jakého pohledu příběh čtu.

16.11.2020 3 z 5

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel Vanessa Jones

Knihu jsem před pár minuty dočetla a konec byl hezký, trošku předvídatelný, ale miloučky. Kniha má asi 365 stran z toho mě tak 250 nebavilo. Nevím jestli to bylo tím, že se to vše tak zvláštně vleklo a nebo tím, že jsem poprvé četla knihu v e-podobě a nesedlo mi to.

Dávám 3 hvězdičky, byl to takový oddechový průměr.

06.11.2020 3 z 5

Nevím kudy kam Nevím kudy kam Gayle Forman

Začátek byl teda pěkně nudný, ale potom se to už začínalo trošku rozjíždět a tím mě to i začalo bavit. Má to dost silnou emoční linku a ukrytých hodně zajímavých myšlenek. Knihu bych doporučila všem kteří neví co s životem a přožívají ztrátu milované osoby či svoji vnitřní krizi.

02.11.2020 4 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tahle kniha je za mě jedno velké COŽE A PROČ?! Kniha má teda hodně detailní popisy sexuálních scén, někdy až moc na můj vkus.
Mně se to teda moc nelíbilo v reálu je tohle naprosto nemožné a ten konec byl zvláštní. Za mě teda znovu NE-E.

02.11.2020 1 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Za mě byla kniha úplně skvělá, sice trošku naivní, ale v téhle těžké době jsem to uvítala. Lara Jean mi přirostla k srdci tak jako Kavinský. Sice vypadá jako klasický středoškolský frajírek, ale pod tou fasádou se skrývá něco víc.
Také se mi líbil vztah mezi sestrami, i když to mezi nimi občas skřípalo, ale mezi jákymi sourozenci ne.

Josh mě občas v některých částech dost otravoval. Hlavně, když se snažil Laru " dostat". Už jen z principu si to radši měl nechat pro sebe, přeci jenom chodil s její setrou.

Kniha se mi líbila možná ještě vice jak film.

20.10.2020 5 z 5

Tamařino souhvězdí Tamařino souhvězdí Anna Musilová

Kniha se mi moc líbila. S hlavní hrdinkou jsem v několika situacích soucítila a byla mi blízka. Možná to bylo tím, že Liv je věkově stejně jako já a musela řešit zásadní věci ohledně její budoucnosti.

Za to se mi nelíbil její vztah s otcem. Já vím, že se mu chtěla zalíbil a chtěla od něj slyšet jen nějaká vlídná slova, ale bylo vidět, že on se prostě nedal v ničem zlomit. Několikrát se tam odehrávali právě s jejím otcem stejné situace ( hádky a neshody kvůli škole především).

Také mě zklamalo jak dopadl vztah mezi ní a Tamrou. Tamara s ní nejednala fér a taky to pak podle toho dopadlo.

Celkově se kniha dobře a svižně četla. Doporučila bych ji všem čtenářům, především těm, kteří boují s přiznáním svém orientace vůči okolí.

15.10.2020 4 z 5