Jeden z nás lže ekniha

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365814/big_jeden-z-nas-lze-jbV-365814.jpg 4.2791

Kniha Jeden z nás lže

terakera

Na tuto YA detektivku jsem měla veliká očekávání jelikož je hodně opěvovaná na internetu. Tohle si musíte přečíst! Ta atmosféra která při čtení knize houstla jako hrom vás nabudí aby jste četli dál a dál a zjišťovali, kdo se skrývá za vraždou podivného studenta Simona. Vše se odehrává na Bayviewské střední a příběh vnímáme rovnou ze čtyr pohledů. Asi tak jako většině mi nejvíce sedla Bronwyn, společně s Natem. Knize nechyběla čtivost a vyvíjela se opravdu skvěle ale ten konec, ten mě zklamal. Čekala jsem něco z čeho si sednu na zadek ale bohůžel jsem závěrečné vyvrcholení prokoukla dřívé než bylo odhaleno. Přesto to byla skvělá kniha a já ji můžu doporučit.

TheJollyRoger
09.11.2021

Premiantka, bad boy, školní kráska, baseballová hvězda a místní Gossip Girl se sejdou po škole. Jeden z nich ale neodejde živý. Víc k tomu neřeknu, tohle si prostě musíte přečíst!

YA thrillery jsou už odnepaměti moje oblíbená oblast v seriálovém světě. V tom knižním však bylo tohle setkání s tímto žánrem moje první a jsem mega ráda, že jsem začala zrovna s takovou peckou. Téma mě zaujalo samo o sobě a úplně miluju jednak klišé nesourodé skupinky, která musí nakonec spolupracovat, jednak více POVs.

Nebudu vám lhát, nejvíc mě bavili Natewyn (hlavně teda Nate a až potom Bronwyn), protože knížky s úplnou absencí romantiky jdou pokud možno mimo mě. Hodně mě překvapil vývoj Addy, se kterou jsem se na začátku ani za boha nemohla ztotožnit, přičemž na konci mi přišla super. Líbilo se mi, jak to bylo celé vymyšlené, i když nemůžu říct, že mě to nenapadlo. Ale to vůbec nevadí, náramně jsem si to užila a už se těším na další autorčiny knihy!

Nakonec ještě menší srovnání se seriálem, který vyšel na motivy této knihy - doporučuju obojí, ale nezapomínejte na to, že seriál je na knize opravdu pouze založen, není to přesná kopie. Koukala jsem na krátký rozhovor s autorkou, kde říkala něco o tom, že dala tvůrcům seriálu seznam jejích oblíbených scén od každé postavy, a chtěla, ať se jich tam co nejvíc objeví. Jinak se připravte na hooodně změn a na to, že kniha je určitě celkově lepší, ostatně jako knihy většinou bývají (výjimka v podobě Shadow and Bone jen potvrzuje pravidlo :D).

simsq
26.10.2021

Kniha se mi líbila. Dávám 4,5/5 :)

Nelička
20.10.2021

Docela svižný příběh, během čtení jsem si představovala postavy z "Breakfast club" :) Ani mi nevadilo, že se jedná o Young Adult knihu (běžně je nevyhledávám). Dala bych plný počet *, ale trochu mě zklamalo celé rozuzlení. Čekala jsem trochu větší WOW....

masavole
11.10.2021

(+ SPOILER) Na knihu jsem se už dlouho těšila a rozhodně mě nezklamala. Děj rychle eskaloval a kniha byla hodně čtivá. Strašně mě bavilo postupné odhalování tajemstvích hlavních postav a jejich vzájemná skepse. Všechny postavy jsem si zamilovala, stejně jako jejich vzájemné vztahy. Bronwyn a Nate jsou strašně sladcí stejně jako přátelství v celé čtyřce. Vraha jsem odhalila trochu dříve než naše hlavní postavy, ale musím říct, že jak děj plynul podezřívala jsem vždy někoho jiného. Moc zábavná četba, rozhodně doporučuji!

Kniholapka
11.10.2021

Super, napínavé a čtivé z prostředí školy. Celá parta podezřelých studentů mi byla sympatická a fandila jsem jim. Do poslední chvíle jsem netušila....Rozhodně, ačkoli se jedná o YA thiller, stojí za přečtení.

Gracinka
10.09.2021

Pěkně se to četlo, všichni podezřelí mi byli sympatičtí. Akorát mě už v půlce napadlo, jak to vlastně všechno bylo. I když úplný konec přece jen trochu překvapil.

Ája.P
03.08.2021

Tuto knihu mi doporučila moje sestra. Ta z ní byla úplně nadšená, což já říct nemůžu. Ze začátku se mi strašně pletly postavy.(bylo jich tam více) Po pár stránkách jsem si je už pamatovala. Ze začátku mě ta kniha moc nebavila, chtěla jsem vědět kdo zabil Simona, ale nějak jsem se do toho nemohla začíst. Do knihy jsem se pořádně začetla až při čtení 3. části knihy. Tuto část jsem přečetla za jeden den. Ze začátku nic moc, ale konec byl super.