Jeden z nás lže ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Premiantka, princeznička, sportovní hvězda, školní grázl a kluk, co ví o každém všechno a nebojí se to napráskat všem. Tahle partička se sešla po škole, aby napravila své hříchy – konkrétně mobily při vyučování, kde nemají co dělat. Jenže ty mobily nebyly jejich a jeden z nich bude za hodinu mrtvý. Co se vlastně na Bayviewské střední stalo? Všichni přeživší mají motiv, protože jejich domnělá oběť plánovala zveřejnit jejich špinavá a ještě špinavější tajemství. Jenže jak poznat vraha, když každý má co skrývat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365814/big_jeden-z-nas-lze-jbV-365814.jpg 4.2979
Série:

Jeden z nás lže 1.


Žánr:
Literatura světová, Thrillery, Pro děti a mládež

Vydáno: (ekniha), Yoli (ČR)
Originální název:

One of Us Is Lying, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (246)

Kniha Jeden z nás lže

kotoulek
06. května

(+ SPOILER) Nápad se mi hrozně líbil a velice jsem se na knihu těšila. Začátek super. Pak už to začalo pomalu upadat a chvílema to byla docela nuda.
Když pak měl přijít ten největší zvrat a ''odhalení'', že to nakonec vlastně byla sebevražda s lehkou dopomocí, ani mě to nijak nepřekvapilo. Ne že bych to dopředu věděla, že to takhle skončí, ale když jsem si to přečetla, hlavou mi problesklo něco jako 'Jo to dává smysl.'
I přesto byl ten konec zase na úrovni skvělého začátku a stojí za to se k němu prokousat.
Ještě co se postav týče, asi nedokážu říct, že by mi některá z postav vyloženě přirostla k srdci. Nate a Cooper byli asi z těch sympatičtějších, ale třeba Bronwyn mi byla vyloženě nesympatická a nechápala jsem co na ní Nate vidí. A snad nejvíc jsem nenáviděla Simona, který ač se v knize vyskytoval víceméně jen ve vzpomínkách, jeho činy a myšlení byly odporné a značně nepříjemné a je fakt hnus, že jeden člověk, který nemá dostatek pozornosti, a proto musí kydat špínu na všechny okolo a vlastně pak skoro zničí životy několika lidí, z toho se mi dělalo fakt zle.

luckkia
20. dubna

Kniha se mi líbila. Byla napínavá a dobře napsaná. Líbil se mi nápad Simonovi smrti a celkově zpracování postav. Zaujalo mě jak byl příběh napsaný z pohledů všech čtyř hlavních postav. Nejvíc jsem si zamilovala Natea a Bronwyn. Naopak Cooper mi nepřišel moc sympatický a ani moc zajímavý. Začátek i konec byli dobře promyšlené, ale prostředek mi přišel místy zbytečně dlouhý. Ale i přes to mě příběh bavil a já si ho dost užila. Skoro pořád mě to nutilo přemýšlet nad tím, kdo psal ty zprávy a celkově kdo to udělal. Každopádně knížku rozhodně doporučuji.


kačenaaa
28. února

Moc hezká kniha. Byl to můj první thriller a už nechci číst nic jiného :D. Doporučuji.

klarka41711
26. února

Tak tohle. Můj první thriller a rozhodně vám to můžu doporučit. To jak to bylo ze střední školy bylo ještě lepší. Nejvíc z hrdinů mi sedl Cooper. Byl takový zlatý a měla jsem ho nejradši. Ten konec mi vyrazil dech a překvapilo mě to. Za mě velice dobrá knížka a rozhodně stojí za přečtení!

pedroK
16. února

Bavilo mě to. Svižné a napínavé a vy musíte kruci pořád přemýšlet, kdo to udělal, kdo napsal to a kdo tamto, kdo komu šlápl na kuří oko a proč, kdo šlápl vedle, kdo ho u toho viděl, kdo z toho bude těžit, kdo to napráší, kdo bude mít zlomené srdce a kdo naopak ne. Druhá kniha od Karen a pořád dobrý!

Lilinka.Ká
14. února

Moc mě to bavilo, spojení YA a thrilleru mám ráda a tady se to opravdu povedlo.

stelka_knihomol
02. února

Vážně originální nápad a krásně zpracovaná kniha, jen jsem od toho prostě asi čekala víc. Začátek byl skvělej, konec ještě lepší, navíc to bylo dokonalé promyšlené, jenom ten... mezičas byl prostě moc dlouhý a vlastně se tam skoro nic nestalo.
S jistotou vím jenom tři věci:
a) ačkoli bylo podle mě na Bronwyn od začátku zahlizeno jako na “hlavní“ hrdinku, byla my strašně nesympatická;
b) nějakým záhadným způsobem se stal mojí nejoblíbenější postavou Šimon;
c) proč sakra v tom epilogu nebylo něco o Janae?
Ale pořád krásné čtení a originální konec.

Boogi
24. ledna

Poslední dobou jsem si docela oblíbila detektivky a musím říct, že tohle bylo vážně něco. Všechny postavy mi byly sympatické, i když jsem se ze začátku trochu bála, aby Addy nebyla jedna z těch rozmazlených, nepříjemných, populárních holek, které najdete ve skoro každé knížce. Až do konce jsem byla napjatá a knížku rozhodně doporučuju nejenom všem fanouškům detektivek.

1 ...