jana79 jana79 komentáře u knih

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

co napsat... mám pocit, že se začíná rozjíždět vlak plnych knih na téma reálných nebezpečí, které na nás číhají kdekoliv...
prijde mi, že už strach je naší běžnou součástí, vždyť není den, aby nás něco nedesilo covid, bouřky, sucho, požáry, války, teroristi, jedovati pavouci, něco nežádoucího v potravinách, inflace... každý si najde něco.... vím je to součástí našeho života, ale kde jsou ty knihy, kde se právě odpoutate od reality a i když si koupíte detektivku ci drama, víte, ze knihu zavrete a jdete číst jinou,..... ale po knihách jako je Nádech do ticha a dalších podobných skončíte někde v ústavu nebo zavřeni doma, neschopni vylézt ven...vzdyt stacilo, aspon par cestujicim se stát něco pozitivniho např. po smíření, že je někdo mrtvy je nalezen v kolejišti jen poraneny nebo zápletka jmen a nalezení někoho blízkého v jiné nemocnici.... no nevím, čekala jsem něco jiného..... ještě, že neměla moc stran....

15.08.2021 3 z 5

Blb na zahrádce Blb na zahrádce René Melichar

Jednoduchá oddechovka, občas vtipna, způsob napsání svérázný. Ale všechny knihy nemohou byt stejné, takže ani nenadchla ani nezklamala. Čtení na jedno odpoledne.

15.08.2021 2 z 5

Božská hra Božská hra Danny Tobey

Kde začít... váhala jsem zda si knihu vůbec koupit není to můj šálek kávy, ale proč si nepřečíst něco jiného... Kniha je tlustá, aspoň na mě... a obsah jediné wow... a zase wow... jak tohle vůbec někoho napadlo napsat, jak to, že se vůbec děj nikde nezašmodrchal? Knihu jsem četla více dnů, než jsem zvyklá. A to v ní nejsou žádné nudné pasáže. Každé postavě je věnována patřičná pozornost a i těm vedlejším postavám nic není ubráno. Děj je totiž, tak propracovaný, tak detailně popsaný včetně pocitů, a já chtěla knihu přečíst ne prolistovat.... Ač je děj napínavý az dokonce, závěr určitě nečekáte... je nečekaný, zajímavý, neuspěchany, nic nenechá nedokončené....... a ty poslední dvě stránky ve vás zanechají zvláštní pocit se směsicí otázek na které už, ale nedostanete odpověď......A taky zůstane viset otazník, zda v dnešním světě plné kamer počítačů a všech digitálních vychytávek není možné, aby se byť jen zlomek příběhu z knihy nestal nebo už nebyl skutečností....
Mě se kniha líbila věřím, že si najde čtenáře, i ty co se jim líbit nebude.....ale to už tak je daný, každý má rád něco, co druhý nemusí.... Já doporučuji knihu si přečíst,stojí za to

14.08.2021 5 z 5

Teta Poldi a sicilští lvi Teta Poldi a sicilští lvi Mario Giordano

Hezká kniha na jedno odpoledne. Nenadchne a ani neurazi. Prostě jen tak si odpočinete u pěkně knížky, sem tam se zasmějete a uděláte něco pro sebe. Zarelaxujete a o tom knížky jsou. Me se líbila.

29.07.2021 3 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Co na tuhle knihu říct? Koupila jsem si ji i když má hodnocení kolem 60 procent, ale upřímně není zas až tak špatná. Naopak si myslím, že právě proto jak je psaná je oproti klasickým detektivkam odlišná. Ano děj je někdy opravdu příliš zdlouhavý, ale když knihu jsem po několikach stránkách začala odkladat a pak se k ní vrátila, šlo to číst lépe a příběh mě začal o to víc zajimat, jak to bude dál. Možná se děj zdá zdlouhavý i tim, že postrádá typické prvky detektivek, které většinou začínají únosem, mrtvolou, nějakým tajemstvim, nebo rovnou úvahami pachatele. To tu není a možná proto je to jiné, a aby jste celý příběh pochopili a poznali pocity všech zúčastněných, zdá se kniha zdlouhavá. Věřte, že přečtení těchto pasáží vás dovede do tak překvapivého konce, že i vy na konci uznáte, že tyhle zdánlivě zdlouhavé pasáže, daly příběhu hlavu a patu a bez nich by nebyla kniha taková jaká je. Byla by osekana, příliš krátká a hlavně by to bylo bez hloubky, která ukazuje propletenec náhod a událostí a hlavně vyřčených slov, která měla být raději nevyřčena a vše mohlo být jinak a nebo taky ne. Každopádně každý ma jiný vkus na knihy a někomu se kniha může líbit a jinému ne. Mě se libila a konec mě překvapil, rozhodně tohle mě nenapadlo a nelituji ani koupě ani přečtení. Znám daleko horší knihy a ty jsem ani nedočetla. Tahle to nebyla, protože stála za přečtení.

23.07.2021 4 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Kniha plná překvapení.
Za prvni mě zaujal název, uz když už jsem si vybírala knihy ke koupi na dny volna, a rikala jsem si, že je vtipné si koupit na léto knihu s vánočním věncem na obálce o názvu knihy ani nemluvě. Ale letošní rok je stejně jako loňský jakoby vzhůru nohama a plný překvapení, tak proč ne.
Za druhé když došla pošta, překvapila mě svoji tenkostí. Má 165 stran, ale aspoň to nebylo zdlouhavé.
Za třetí je při první úkol hlavní hrdinky, že někoho napadne tohle napsat a tak věrohodně. Ale v životě je možné všechno,a upřímně každému z nás se stalo něco vyloženě trapného, a pak se s toho odstupem času stane vtipná historka.
Plusem téhle knihy lehkost čtení, jednoduchého vtipného příběhu na ani ne půl odpoledne, kdy si jen tak lebedíte v křesle, na gauči či lehátku s knihou v ruce.
Kniha ač jednoduše místy vtipně popisuje co může zažít každý z nás, ale důležité je zachovat si veselou mysl. A upřímně jsem četla i daleko horší knihy, které jsem nedočetla, tahle to není. Mě se libila, přečetla jsem, zasmála jsem se a zitra jdu číst další knihu, doufám, že taky dobrou.

21.07.2021 3 z 5

Příhody rytíře Příhody v 21. století Příhody rytíře Příhody v 21. století Oldřich Dudek

Koupila jsem náhodně jako knizku na zpříjemnění volna. A nezklamala, lehka, jednoduchá, vtipná prostě oddechovka. Kdo chce si jen tak neco přečíst a nepitvat v detailech, nebo vůbec smyslu téhle knihy, prostě bude spokojen. Pro mě je důležité v tehle uspěchané dobe věnovat čas odpočinku a nicnedělani a hlavně nic neřešit, prostě jen si přečíst knihu, která má příběh se začátekem i konecem, a nic víc. Mě se líbila.

21.07.2021 3 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

Hezká oddechovka na jedno odpoledne. Sice velmi rychle začnete tušit, jak to dopadne, ale to nevadí. Už podle obálky, která je krásná, neočekáváte nějaký složitý příběh. Ale mě se líbila, bylo to hezké počtení. Za mě na odpolední relax ideální

14.07.2021 4 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Krásná obálka, krásná kniha a krásný příběh. Ikdyž se ze současnosti vracime v příběhu do minulosti, vše se krásně prolíná. Je to krásný příběh o lásce v mnoha podobách, s troškou napětí a tajemství, ale vše je napsáno tak lehce a jemně, že je radost tuto knihu číst. Občas mi chybělo jen šumění moře, tak krásně je popsán bezstarostný život na ostrově. A hlavně svěží mořský vánek, v těchto parnych dnech by mi přišel vhod :) Po přečtení zůstal ve mě pocit, že si máme opravdu vážit každého okamžiku a dělat si radost i maličkostmi. Každý z nás má svůj příběh a skládá se z různých veselych i neveselych vzpominek. Možná proto se mi kniha líbila, protože je o životě.

23.06.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Tak ac mám spisovatelku velmi ráda, tahle kniha byla ze začátku trošku vyčerpávající. Pocity postav velmi věrohodně a zdlouhavě popsány, že jsem knihu často odkládala. Přesto jsem byla zvědavá, kam se děj vyvine, jestli se vůbec vyvine. No a dočkala jsem se sice az skoro ke konci, ale mělo to spád.... konečně. A kam se to nakonec ještě zvrtlo,no to sem nečekala a posledni stránku příběhu jsem četla dvakrát. Typický rukopis této spisovatelky..... nevíte, zda je dobře, že je konec anebo jestli by jste nechtěli ještě pár stránek. Nakonec ať si tuhle knihu přečte každý sám a napíše jaký na něj udělala dojem. Mě se libila, ale byly mnohem lepší od této autorky ty předchozí.

10.06.2021 4 z 5

Toto všechno ti dám Toto všechno ti dám Dolores Redondo

wow.... ze začátku sem si řekla, bože co sem si to koupila, chlápkovi umřel manžel.... ale s každou další stránkou.... no prostě... nádhera. Děj krásně popisuje právě běžný ničím nezabarveny život s šedymi dny i s těmi zalitými sluncem. Ano děj ubíhá pomalu a nedá se zařadit do žádné škatulky, není to žádný sladký románek s předvídatelnym koncem, ani nervy drasajici detektivka, nebo humorný román, kde brečíte smíchy či horor, kde vám běhá mráz po zádech....... a přesto tohle vše kniha má.
Poznáte krajinu i okolí ve kterem se děj odehrává a poznáte i život takový jaký je kolem nás. Je naplněn láskou, která má různé podoby ať už mezi sourozenci, milenci, matkou a dítětem nebo jen k němé tváři, ať je to pes, kočka či jiné zvíře. Je tu i nenávist,a nechybí ani zoufalství až bezmocnost. Ale je tu i napětí, tajemství, záhada az cosi mezi nebem a zemí. A čím víc jste součástí příběhu a odkrýváte víc a víc jako když odmotavate klubíčko a nevíte, kdy bude konec.
A až budete nakonci zjistíte, ze drzite opět klubíčko, ale jiné, už víte, z čeho jste klubíčko namotali.
Zjistíte, ze je důležité si užít každičky okamžik, každé nadechnutí než jen tak nechat proplout život mezi prsty.
Mě se líbila kniha moc, a rozhodně stojí za to a na to poslední překvapení co vás čeká na konci si vemte k sobě kapesník. Moc krásná kniha.

02.06.2021 5 z 5

Deset mrtvých komiků Deset mrtvých komiků Fred Van Lente

Tohle vůbec nebyl muj šálek kávy. Na knihu jsem se tesila, ale vubec jsem se nenadchla. Hned od začátku kniha vyjmenovává jedno jméno za druhým a po desáté stránce netušíte, kdo byl na začátku. Prostě tohle me nebavilo ani jsem ji nedočetla,prostě tohle nešlo.

02.06.2021 2 z 5

Za tebou Za tebou Sibel Hodge

Tak ze začátku takové zvláštní, no pak se vše rozběhlo. Nejdřív jsem si myslela, ze vim konec, pak zas ne, no stridalo se to stranka za stránkou. Čtení je na jedno odpoledne, ale napínavé a konec neprozradím. Mě se libila.

01.05.2021 5 z 5

Jak mě překvapíš? Jak mě překvapíš? Sophie Kinsella (p)

Hezký, vtipný příběh. Dej se pěkně odvíjí a a k jakému konci dospěje netušíte. Přečteno za jedno odpoledne, na relax je knizka v pohodě, občas se zasmějete. Ale od autorky jsem četla už několik knih a byly i lepší a některé mám v knihovně dodnes, jak jsou zábavné. Tahle to bohužel neni.
Je sice pěkná,stojí za přečtení, ale vracet se k ní nebudu.

25.04.2021 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Tahle knizka mě pobavila, a jak. Smála jsem se po většinu četby. A to jsem poprve dala 400 strankovou knihu za jedno odpoledne. Nešlo odložit dokud jsem nedočetla. Co na tom, že je konec predvidatelny, že se někomu nebude líbit naivní hrdinka s chováním blbky a nadutý bohatý (samozřejmě sexy) chlap s chováním nadutého snoba, ale mě to nevadilo, já jsem se prostě zacetla do totální humorné oddechovky a proste jen relaxovala a smála se, jak dlouho ne. Do téhle doby prostě super. Nic neřešit, ničím se nestresovat a smát se a smát. Za mě super.

18.04.2021 5 z 5

Evropa - Inspirativní průvodce pro cestovatele Evropa - Inspirativní průvodce pro cestovatele Nelly de Zwaan

Hezké fotky, užitečné informace v kostce, žádné sahodlouhe popisy. Prekvapila mě, že je tenká, ale informací i fotek dostatek. Mě se líbila.

16.04.2021 5 z 5

Dítě hvězd Dítě hvězd Katrine Engberg

Nádhera, čte se sama a každou stránkou se děj rozvíjí dál a dál. Pohlcuje vás všemi událostmi, které se vrší a tajemstvi se odhalují jedno za druhým, ale ne tak, aby jste hned vše odhalili. A konec překvapivý. Prostě geniální.

03.04.2021 4 z 5

Najdu tě Najdu tě Haylen Beck (p)

Od začátku me kniha chytla a nepustila. Napínavé se vším všudy, a každou další stránkou zjišťujete, jakou moc mají v dnešní době peníze a jak jimi můžete ublížit. Už jsem v nedávné době četla podobnou s jiným tématem. Nadchne vás, vtáhne do děje a když dočtete příběh vás nepustí zanechá ve vás něco co vás donutí přemýšlet nad mocí peněz a zbyde i smutné ohlédnutí, jak mohlo vše jinak být kdyby....

30.03.2021 5 z 5

Nikdy nezapomenu Nikdy nezapomenu Michel Bussi

Muj oblíbený autor mě tentokrát nenadchl. Snažila jsem se ke knize nekolikrat vratit, ale nedocetla jsem. Asi mě tentokrat neoslovil, tak snad příště.

28.03.2021 2 z 5

Rodina odvedle Rodina odvedle Sally Hepworth

Krásná jemná oddychovka. Příběh se vine hezky a plynule od začátku až do konce. Líbí se mi, že autorka si prohrála s dokončením a vyřešenim příběhů všech postav. Neni to sice detektivka nervak od začátku az dokonce, ale stojí za to si tuto knihu přečíst. Je to krásný příběh s tajemstvim, napětím a upřímně konec jsem netušila a překvapil mě a byl dotaženy do poslední stranky. Za mě můžu doporučit, kdo očekává hezky strávený čas nad knihou. Mě se líbila.

25.03.2021 5 z 5