Jana.Kuc Jana.Kuc komentáře u knih

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Třetí kniha od paní Mornštajnové a za mě znovu skvělá knížka. Moc se mi líbí, jak jsou všechny knihy čtivé. Jak se prolínají osudy jednotlivých postav. Těším se na další.

25.08.2022 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Čtete knížku, kterou vypráví smrt. Tak je vám jasné, že to asi nebude knížka se šťastným koncem. Ale ten konec... Dlouho už jsem si u knížky takhle nepobrečela...

09.06.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Třetí přečtená kniha autorky a opět velmi povedená. Je pravda, že mě některé spisy "zdržovaly" od samotného příběhu, ale chápu, že to k příběhu patří.

25.06.2023 5 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Tak tohle se mi četlo moc dobře. V poslední době čtu současné české autory a říkám si, že to není vůbec špatné (Slyšet jeleny zpívat, Prameny Vltavy, Propast, Chaloupky,...). Po Stvůře se vrhám na Vesnici a tak jsem moc zvědavá, jaká bude.

19.08.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Skvělá knížka. Až mi bylo líto, že končí.

19.10.2021 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velmi silný příběh. Smutný. Dlouho mi bude ležet v hlavě. Moc se mi líbilo, že se autor podíval i do budoucna, jak se posunuly osudy jednotlivých postav.

19.10.2020 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Od Anders de la Motte jsem četla celou série Roční období. A všechny 4 knihy se mi moc líbily. Trošku jsem se bála, že když nepíše on sám, nebude to tak skvělá knížka. No, bála jsem se zbytečně. Skvělé čtení. Závěr mi přišel, jak z Hercule Poirot. Všechny hezky do jedné místnosti a odkrývat kdo za čím stojí. Za mě prostě perfektní a těším se na další knížku ze série.

26.05.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Sérii s Erikou mám přečtenou celou. A tak jsem byla zvědavá na sérii novou. Musím se přiznat, že ten začátek mi vůbec nešel a musela jsem se do čtení přemáhat. Konec naopak byl velmi čtivý a nemohla jsem se od knihy odtrhnout, i když jsem ráno brzy vstávala do práce. V tu chvíli jsem si konečně řekla, že čtu pana Bryndzu. Díky tomu konci dávám vyšší hodnocení.

24.11.2022 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Konečně jsem sáhla po R. Bryndzovi. A nelituju. Kniha přečtena za 1 den. Těším se na další díly.

16.10.2021 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Ruta Sepetys je pro mě jedna z nejlepší spisovatelek současné doby. Všechny její knihy jsou zasazeny do různé doby. A všechno je tak skvěle popsané, že mám pocit, že v té době žiju také. Doufám, že brzy napíše něco nového. A Musím tě zradit má i v dnešní době trošku jiný "rozměr". Měli by si ji přečíst všichni, aby se nezapomnělo, co tu bylo před více než 30 lety i u nás...

18.01.2023 5 z 5

Dítě, které v noci našlo slunce Dítě, které v noci našlo slunce Luca Di Fulvio

Druhá kniha od Di Fulvia a vím, že je to můj velmi oblíbený autor. Překvapilo mě, že v knize "vystupuje" i Jan Hus.

17.08.2021 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Wow. Celá série je naprosto perfektní. A opravdu to chce číst hned po sobě. Zvlášť druhou a třetí knihu, které na sebe navazují, jako kdyby to byla jedna kniha.

25.04.2023 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Skvělé, napínavé... Až na to "Pokračování příště..." :-D

31.03.2023 5 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Skvělé pokračování série. Autor si pro mě udržuje čtivost. Jen mě mrzí, že si nepamatuji příběhy Mii a Holgera, protože tato kniha příběhově předchází tři předcházející knihy (V lese visí anděl a Sovu jsem četla v roce 2019, Clonu 2020). Ale nevadí.

09.11.2022 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Skvělé čtení od první do poslední knížky. Série s Erikou mi už teď chybí...

05.04.2022 5 z 5

Skvělé pokračování. Nemůžu se dočkat třetího dílu.

03.03.2024 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Jak podobné současné covid době...

18.01.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Na jednu stranu souhlasím, že některé pasáže byly možná zbytečně protahovány. Zvláště ke konci, kdy těch písemností bylo opravdu hodně. Na stranu druhou to ale dávalo smysl a otevíralo to oči a souvislosti. Klobouk dolu před autorkou, pěkná kniha!

24.06.2022 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Třetí kniha od R. Sepetys, kterou jsem přečetla. A opět moc povedené čtení. Na začátku jsem se bála, že těch stránek je nějak moc. Ale na konci jsem se s hlavními postavami jen těžko loučila.

29.04.2022 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Velmi silný příběh. Zkraje jsem měla problém kvůli tématu (smrt novorozence). Ale nakonec jsem se "kousla" a přečetla. Jen ten konec byl tak jako divně "useknutý", ale to mi přijde, že je pro J. Picoult typické.

20.09.2021 5 z 5