jan0504 jan0504 komentáře u knih

Spasitel Spasitel Andy Weir

Grandiózne. Neskutočne detailne prepracovaný sci-fi román. Je tam kopec technických, fyzikálnych a chemických detailov, ktorými sa treba prekusať, ale je to písane veľmi prijateľnou formou aj pre neznalých vedy. Každopádne príbeh, téma, postavy, dej na jedničku - veľmi originálne. Klobúk dole.

17.12.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Podľa mňa najlepšia kniha od Agathy - jednoznačná TOP-ka!

11.11.2020

Džentlmen v Moskve Džentlmen v Moskve Amor Towles

Veľmi pekná kniha a hľadaní zmyslu života vo "vyhnanstve" v hoteli cez 30 rokov!!!
Je plná človečiny a ľudskosti. Žiadny akčňák, dráma, alebo romantika... toto nečakajte, ale nechajte sa jemne unášať hodinami, dňami, rokmi grófa Rostova, na pozadí plynúcimi dejinami Ruska, ktoré sa snaží zmysluplne naplniť.
Čo sa mu samozrejme podarí ... aj priazňou osudu, ktorý mu prinesie do cesty tých správnych ľudí. Zo začiatku trocha kostrbatý dej, ale čím ďalej čítate, tak vás tá kniha vťahuje viac a viac. Obsahuje veľa životných myšlienok a múdrostí, ktoré si človek vie preniesť aj do svojho každodenného života, ktorý tiež niekedy prežívame ako vo vyhnanstve, resp. "klietke" :-)

01.02.2022 4 z 5

Na toto originálne a kultové dielo sa nedá dať nič iné ako 5 hviezd. Moja prvá kniha od Toolkiena, takže som do toho išiel s otáznikom, ale bol som veľmi spokojný. Nadčasové dielo pre všetky vekové kategórie, ktoré majú radi dobrodružstvo. Dávam dole klobúk pred neuveriteľnou fantáziou tohoto spisovateľa.

04.05.2020 5 z 5

Krv prvorodených Krv prvorodených Juraj Červenák

Grandiózne, prvá časť ma oslovila, tak som si dal ďalšiu a... zhltol som ju. Perfektne napísaný príbeh, podkutý historickými faktami, šibeničný humor a hlavne gradujúca atmosféra. Keby sa dalo, dám 6 hviezdičiek :-) Teším sa na ďalší diel...najlepšia kapitola: večera Cherubínskeho meča u grófky: napätie by sa dalo krájať :-)

11.07.2019 5 z 5

Vražda v Mezopotámii Vražda v Mezopotámii Agatha Christie

Nemám čo vytknúť, famózne vykreslené charakteristiky a psychológia jednotlivých postáv. Do detailov prepracovaná zápletka aj s rozuzlením. Až som tam cítil tu dusnú atmosféru v tej spoločnosti.
Kráľovná detektívok si stojí za svojím titulom.
Mimochodom, veľmi sa mi páči ako si sama vie zosmiešniť svoju najslávnejšiu postavu :-)

28.08.2023 5 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

Táto séria má stúpajúcu kvalitatívnu tendenciu...nemám čo dodať - perfektné, pán Červenák.

13.08.2019 5 z 5

To To Stephen King

Ja viem, poviete si: Kto má čítať toľko strán / cez 1000 / !!!
Ale ja vám poviem: Oplatí sa a stojí TO za ten čitateľský maratón. U tohto majstra hororu bez debaty!
Chystal som sa na tento famózny hororový román celé roky s obrovským rešpektom (pánečku, taká hrubá kniha!). Ale King je jednoducho Kráľ, ako to má aj v mene a on si to môže dovoliť :-)
Tak som sa konečne odhodlal túto knihu prečítať, lebo Kingove knihy milujem.
Pred rokmi som si pozrel aj filmovu adaptáciu (tú starú) na ktorú sa už poriadne nepamätám. Tu novú už má rozpozeranú, ale vo filme jednoducho nedokážete vystihnúť tie pocity, tie obrazy a hlavne tú hutnú atmosféru hrôzy, ktorú dokáže vykúzliť len ON.
Tento horror má proste všetko, čo má mať a ešte viac: plnosť života, krásy a bolesti detstva, priateľstvo....a hlavne TO, ktoré kruto zasiahlo do života partie decák v mestečku Derry :-)
Pán King: jednotka s hviezdičkou !!! :-)

23.02.2019 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

Tentokrát je v tom notár sám, ale dal to! - pašák :-)
Túto sériu ja môžem, je veľmi podarená.

17.11.2021 5 z 5

Štrkáč Callahan Štrkáč Callahan Juraj Červenák

Hodne krvavý zombie western v troch príbehoch.
Len pre silné povahy :-) s nadsádzkou, s odkazmi na klasické westerny (Winnetou, Tombstone...). Ďalšia Červenákova strana...a super!

06.10.2020 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Príbeh krutý, smutný ako niekedy sám život. Ešteže to autor dokáže okoreniť vtipnými doberačkami a okamihmi zo života kriminalistov.

03.02.2017 5 z 5

Ranč na Červenom vrchu Ranč na Červenom vrchu Jamie McGuire

Kniha sa číta jedným dychom. Pre mňa super apokalyptický román a ani tá romantika mi tam vôbec nevadila. Páčil sa mi štýl akým bol román napísaný - z pohľadu troch postáv. Dávalo tomu zaujímavý nádych a aj rôzny uhol pohľadu na dej.

28.12.2019 5 z 5

Billy Summers Billy Summers Stephen King

Môj najlepší spisovateľ už asi stráca dych... chýbal tomu drajv...predvídateľný koniec :-(
Beriem, že to nie je fantasy, ani horor, ani nič tajomné (aj keď to mohol zamiešať do deja), ale aj v reálnych románoch je King veľmi dobrý.
Preto trošku sklamanie. Ale stále je to pán spisovateľ :-)

01.03.2023 4 z 5

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Waw, neskutočné! Dostal ma hneď od prvých stránok.
Neskutočne to šľape! Nemám s týmto spisovateľom veľké skúsenosti, ale po tejto "skúsenosti" si ho určite ešte dám :-)
Samozrejme, koniec trochu americky uletený, nikto nemôže byť taký dokonalý ako páchateľ, aby mu to všetko vyšlo, ale kniha je super!

04.08.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Prvá skúsenosť so spisovateľom. Veľmi dobré, čitateľné, ale na mňa až moc prehnane brutálne a sadistické, ba by som povedal - až neuveriteľné. Neverím, že by toto všetko vrah dokázal...

03.07.2022 4 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Vynikajúci detektívny thriller zo starobylého temného Londýna. Spisovateľ si vyslovene vychutnal celý príbeh do najmenšieho detailu....a ja s ním :-) Klobúk dole!

03.07.2020 5 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Presný, systematický, psychologický...ako vždy Hercule Poirot :-) Paráda.

23.09.2018 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Posledných 100 strán absolútna "psychiatria". To len severania vedia napísať taký "psycháč" :-)

15.07.2017 5 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Pekná, milá, ľudská poviedka, samozrejme s prvkami fantasy :-)

24.04.2023 4 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Tak to nemalo chybu!
Už dávno som nečítal taký perfektný sci-fi akčňák !

04.11.2021 5 z 5