Jája92 Online Jája92 komentáře u knih

Zvěrolékař v ZOO Zvěrolékař v ZOO Petr Skalka

Milé, poutavé i poučné vyprávění zoologa o své náročné i dechberoucí práci.

26.07.2023 5 z 5

Šepot chtivosti Šepot chtivosti Michael Arthur Miller

Do poloviny knihy jsem se naprosto nudila. Čtení jen o horku, chlastu a sexu jednoho mladíka, co se víceméně dva roky poflakuje na ostrově.
Pak se připlete do nebezpečné situace a začne mu jít o život. Knížku jsem dočetla, ale v podstatě jsem si z příběhu nic neodnesla. Žádná z postav mi nepřišla sympatická.

25.07.2023 2 z 5

Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Bohyně osudu ze Salonu d'Amour Anna Jansson

Už po přečtení prvních pár stránek mi bylo naprosto jasné, že již obálka absolutně neodpovídá popisu hl.hrdinky. Nebo mi snad chce někdo tvrdit, že je na obálce 48 letá žena?
Kniha se odehrává v kadeřnickém salónu, i když později toto prostředí ustoupí poněkud do pozadí.
Mísí se tu romantika, humor s detektivní zápletkou.
Vůbec mi nebylo jasné, proč si Angelika hraje na dohazovačku. Vzhledem k velkému množství postav a párů, které se snažila dat dohromady, jsem se někdy ztrácela a netušila o kom se vůbec mluví.
Přiznávám, že padoucha tohoto příběhu jsem vůbec neodhalila.
Váhala jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdami, neboť je to někdy až moc překombinované, na druhou stranu jsem to vzala jako odpočinkové čtení.

20.07.2023 3 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Karin Alvtegen

Anotace upoutala na první pohled, ale po přečtení knihy jsem mírně zklamaná, obzvlášť ze závěru knihy, který mi přišel uspěchaný a nedotažený.
Přitom se však kniha četla poměrně dobře. I když mě občas zmátlo, když se zničehonic autorka vrátila do minulosti hrdinky a pak zase zpět do současnosti.

18.07.2023 3 z 5

Druhé jaro Mimi Tulipanové Druhé jaro Mimi Tulipanové Susanna Kubelka

Očekávala jsem lehkou, svěží a vtipnou knihu.
Místo ní autorka naservírovala příběh o nechutně sebevědomé, namyšlené a táááák dokonalé osůbce, kterou jsem měla po celou knihu sto chutí nakopat do ...
Kapitoly byly poměrně dlouhé a úplně mě to nenutilo, abych se hned vrhla do čtení té další.
K srdci mi nepřirostla žádná z postav.

14.07.2023 2 z 5

Výkřik do ticha Výkřik do ticha Amo Jones

Bylo to opět zvrácené, chaotické plné sexuálních i smrtících scén. Tentokrát nás nečeká ústřední dvojice, ale trojice!
Opět nad fantazii autorky zůstává rozum stát. Jak dokázala utkat nitky spletitého příběhu a přesvědčit čtenáře, že nic nemusí být takové, jak se na první pohled může zdát. Ale!
Nemohu si pomoct, ale třetí díl mě nepohltil natolik jako ty předcházející. Některé situace byly trochu jako přes šablonu.
Samotná vystoupení Půlnočního běsnění tak trochu ustoupila do pozadí. A mužské hl. postavy tedy Eli a Kyrin se mnou nijak nehnuly... Lilith je výjimečná postava, ale to, co se kolem ní událo v poslední částech knihy mi přišlo už trochu překombinované.
Rozhodně jsem však zvědavá na další díl, autorka rozhodně na něj dokonale navnadila.

09.07.2023 3 z 5

Obrácené srdce Obrácené srdce Lenka Vrbová

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne. I přesto, že obsahuje těžká témata. Vzhledem k roku, kdy kniha byla vydána, jsem ji nebrala jako módní kult v dnešní době, kdy je každá druhá o těchto vztazích.
Příběh se odehrává v letech 1986 a 1996, tudíž v letech, kdy byla mnohá témata naprosté tabu. Kdy se žilo dle tabulky a kdo do ní nespadal, byl automaticky černá ovce rodiny. ( Bohužel tomu je tak i v dnešní době na mnoha vesnicích).
Autorka jednoduše načrtla příběh dívky, která si prochází složitým obdobím nalezením sama sebe a do toho se zamotávají vztahy v rodině, ve škole a posléze i na pracovišti. Vystihla jednoduchou situaci. Když nezapadáš, tak za to zaplatíš. Nepochopením rodičů, sourozenců, okolí. Šikanou ve škole a po té i v práci.
Ačkoliv je kniha útlá, rozhodně patří mezi ty přečtené knihy, které ve mně něco zanechaly...

08.07.2023 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Zaujala mě obálka, ale po přečtení celé knihy musím zkonstatovat, že mi příběh přijde těžko uvěřitelný. Nacházelo se tam dost hluchých míst. A konec se jevil vyloženě jako pohádkový a naprosto nereálný.
U některých postav vůbec není vysvětlené jejich chování, např. u Hannah, neboť na celé události měla lví podíl a rozhodně již nebyla ve věku, kdy by si neuvědomovala své chování.

08.07.2023 3 z 5

Strašidla a krásné panny Strašidla a krásné panny Zdeněk Šmíd

Odpočinková četba z kraje, který osobně příliš neznám, o to bylo poutavější poznat je skrze pověsti blíže.

02.07.2023 4 z 5

Modrá je barva vraždy Modrá je barva vraždy Joanne Harris

Na první pohled mě zaujal název knihy a anotace. Bohužel si po přečtení knihy odnáším dosti rozporuplné pocity..
Absolutně jsem se ztrácela v časech. Vůbec jsem netušila, zdali čtu o současnosti nebo minulosti.
Kdo je tu opravdu vrahem a kdo obětí?
Mám raději knihy, kde jsou smysluplné dialogy.
Konec knihy mě ještě více zmátl.

01.07.2023 3 z 5

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Knihu jsem si vybrala jako odpočinkovou četbu. Svým způsobem účel splnila, i když obsahovala mnohá klišé a některé scény jsem přeskakovala kvůli těžké uvěřitelnosti. Rozhodně mi Gideon byl od začátku naprosto nesympatický. Bylo úsměvné, jak na jakýkoliv problém zafungoval jednoduše sex mezi hl. hrdiny.
Další díl si sice přečtu, neboť ho mám doma, ale po dalších dílech se už pravděpodobně pídit nebudu.

28.06.2023 3 z 5

Tvrdohlavá sestřička Tvrdohlavá sestřička Mary Higgins Clark

Líbily se mi krátké kapitoly, takže se kniha četla poměrně rychle. Jen na můj vkus tam bylo hodně postav, vyprávění se střídalo po kapitole a občas jsem měla zmatek, kdo je kdo.
Vraha jsem téměř do konce neodhalila, i když jsem tušila, že to nebude ten, za koho jej všichni považují.
A konec mi přišel trochu zrychlený a nedotažený.

25.06.2023 4 z 5

Příručka pro neposlušné ženy Příručka pro neposlušné ženy Irena Obermannová

Z knihy jsem poněkud zklamaná. Vůbec mi nesedl styl knihy a oslovování sestry s nejrůznějšími přídavnými jmény mě vysloveně vytáčelo.
Přitom to mohla být zajímavá kniha, ale způsob, jakým ji autorka zpracovala, mě vůbec neoslovila.

21.06.2023 2 z 5

Sen noci svatojánské Sen noci svatojánské Arne Dahl (p)

Knihu jsem si vybrala náhodou, netušila jsem, že se jedná jíž o šestý díl. Zhruba do padesáté stránky jsem ze čtení byla hodně zmatená a také z množství postav a dokonce jsem uvažovala, že knihu odložím.
Ale ve čtení jsem vytrvala a nakonec jsem se začetla. Určitě to není kniha, kterou bych přečetla na jeden zátah. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem si přivykla na autorův styl psaní.
Ale překvapivě mě příběh zaujal a chtěla jsem vědět, kdo je vrah. Občas mi drobné nuance v příběhu unikaly, vzhledem k nepřečteným předchozím dílům.

14.06.2023 4 z 5

Jestli chceš Jestli chceš Helle Helle (p)

Velmi kraťoučké kapitoly o dvou lidech, kteří zabloudí v lese. Střídá se vyprávění muže a ženy, o jejich životě, obzvláště hrdinky.
Kniha přečtená za chviličku, ale k hrdinům jsem si nedokázala vytvořit žádný vztah a vlastně mi tato kniha nic nepřinesla. Nejspíš nejsem cílovým čtenářem. Ale rozhodně knihu nepovažuji za brak.

11.06.2023 3 z 5

Sám sobě psem Sám sobě psem Jan Venca Francke

Zaujala mě obálka i název knihy. Tento typ knížek obvykle nečtu, ale zde jsem udělala výjimku.
Nemůžu říct, že bych z knihy byla vyloženě zklamaná. Rozhodně se jednalo o poutavé čtení, i když ke konci knihy jsem se už trochu nudila. Vyprávění je obohaceno o velké množství fotografií, většinou však samotného autora, jistě by víc potěšili fotky krajiny, kam se většina z nás nejspíš nikdy nepodíváme.
Původně jsem si myslela, že si knihu nechám doma, ale po přečtení ji pošlu dál, vracet se k ní totiž nebudu.

10.06.2023 4 z 5

Do nebe a zpátky Do nebe a zpátky Mary C. Neal

Knihu jsem si přečetla ze zvědavosti. Obsahuje fotky autorky a její rodiny. V podstatě je to z 90 % o Bohu a jen v jedné kapitolce se dozvíme o té převeliké události, kdy se ocitla na druhém břehu.
Přečtené jsem to měla za chvíli, nezanechalo to ve mně příliš velké emoce.

06.06.2023 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

O autorce jsem věděla, ale až nyní jsem se dostala k její tvorbě a Chirurg je má první kniha, se kterou jsem se blíže seznámila.
Není to asi vyloženě dílo, které bych přečetla na jeden zátah, ale o to víc jsem si užila její čtení.
Doktorské prostředí příliš nemusím, ale chirurgické téma mě zaujalo. Nepříliš často se setkám s vyprávěním od autorky z pohledu muže. Netuším, na kolik byla reálná podle odborného hlediska, ale je hodně emotivní a v mnoha ohledech reálná z běžného života.
Jsem ráda, že neměla sladký happy end, neboť by to celou knihu posunulo jiným směrem.

04.06.2023 5 z 5

O lidech a jiné zvířeně O lidech a jiné zvířeně Erma Bombeck

Ačkoliv je kniha tenká, o to víc mě potěšilo její čtení. Vyprávění autorky o podobenství mezi lidmi a zvířaty s velkou dávkou humoru a nadsázkou mě velice pobavilo.

30.05.2023 4 z 5

Princezna v utajení Princezna v utajení Connie Glynn

Zaujala mě obálka, pustila jsem se do čtení, i když je hlavní hrdince pouhých 14 let. Čtení na mě působilo osvěžujícím dojmem, po všech těch erotických či ponurých příbězích.
Příběh Elli a Lottie a Jamieho se postupně rozkrýval a zase zaplétal. Občas to na mě působilo trochu chaoticky, ale autorka podle mě napsala poutavou knihu s tématem princeznovství a oddanosti i přátelství.
I když se do dalších dílů už nejspíš pouštět nebudu, kniha na mě působila jako odpočinková četba na pár večerů.

23.05.2023 4 z 5