Příručka pro neposlušné ženy

Příručka pro neposlušné ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5800/prirucka-pro-neposlusne-zeny-5800.jpg 3 39 3

Hrdinka knihy se vyrovnává s vlastností kterou podle jejich zkušeností muži na ženách snášejí ze všeho nejhůř, s psaním knih. A rozhodne se, že se vyléčí psaním příručky. Jenomže výsledek je zdrcující. Její rady si buď vzájemně odporují, nebo jsou zcela nepřijatelné, není to žádná příručka, ale další román...Navíc román neposlušný, mluvící o věcech, které do románů nepatří, leda snad do nějakých příruček. Je to kniha o těch pravých (mužích), o ženství, o porodech, o mateřství, o dětech, o věčném strachu o ně, o mužském přirození, o lásce a o penězích. ... celý text

Jája92
21.06.2023 2 z 5

Z knihy jsem poněkud zklamaná. Vůbec mi nesedl styl knihy a oslovování sestry s nejrůznějšími přídavnými jmény mě vysloveně vytáčelo.
Přitom to mohla být zajímavá kniha, ale způsob, jakým ji autorka zpracovala, mě vůbec neoslovila.

Hana62
27.09.2018 4 z 5

Na počátku mě autorka štvala svými názory, ke konci knihy jsem se s ní občas dokázala ztotožnit.

chiara
30.06.2013 3 z 5

Zvláštně napsáno - jednak formou dopisu neznámému, všechápajícímu muži a zároveň i jako příručka pro "neposlušné sestry" (právě neustálé oslovování "sestry" mě v knize hodně vyvádělo z míry, pocitově mi tenhle druh sdílení absolutně neseděl). Celkově na mě kniha působila poněkud zmatkovitě ale jsou v ní myšlenky, postřehy a situace ve kterých se každá z nás může najít. Lehce odvázané čtení o mužích, vztazích, lásce a hlavně hledání toho pravého.

Irena Obermannová
česká, 1962
2011  44%Tajná kniha
2004  48%Deník šílené manželky
2021  83%Babička
2004  63%Matky to chtěj taky
2017  56%Dobré duše

Kniha Příručka pro neposlušné ženy je v