Jája92 Jája92 komentáře u knih

Proč muži neposlouchají ...a nedokážou dělat více věcí současně Proč muži neposlouchají ...a nedokážou dělat více věcí současně Allan Pease

Přečetla jsem během přestávky na oběd, ale rozhodně jsem se u čtení pobavila a v mnoha věcech musím dát autorům za pravdu :-)

30.08.2023 4 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Heda Kovályová

Dlouho jsem váhala, jak tuto knihu hodnotit. Přiznám se, že jsem hlavně očekávala barvitý popis útrap prožitků Hedy v koncentračním táboře, místo toho se hl. hrdinka soustředila především na popis poválečné doby.
Kniha je útlá, rozdělená pouze na pár kapitol a obsahující fotografie Hedy a Rudolfa a dalších členů rodiny.
Překvapilo mě celkem, jak autorka briskně přeskočila pobyt v koncentráku, jako by to z jedné strany nestálo za zmínku. Víc mě ovšem překvapilo, že se úplnou náhodou dozvíme, že již je za Rudolfa provdaná, chvíli jsem měla pocit, že jsem musela přeskočit v ději o několik stránek.
Myslím, že autorka popsala mentalitu lidí, takovým způsobem, že ji lze bez problémů aplikovat na dnešní čí jakoukoli nedávnou dobu. Myšlení lidí se ani napříč staletími v podstatě nemění. A vždy bude společnost rozdělená a tvrdě bojujíc či naopak přehlížejíc proti sobě.
Nemohla jsem si však najít sympatie k Hedě a dle zdejších komentářů v tom evidentně nejsem sama.

28.08.2023 4 z 5

Doktor v domě a na moři Doktor v domě a na moři Richard Gordon (p)

Má první kniha od autora, Doktor v domě se mi líbilo o dost více než Doktor na moři, ale i tak se jedná o příjemné vyprávění, kde se mnohdy zasmějete.

24.08.2023 4 z 5

Jezdec Jezdec Skye Warren

Nemohla jsem odolat, abych se nepustila po Pěšci hned do dalšího dílu. Opět se kniha četla skoro sama, bylo tam kupodivu i hodně napětí a samozřejmě množství erotických scén. Souhlasím, že neustále oslovování "malá panno" mě občas již vytáčelo a z postavy Gabriela jsem byla dosti na vážkách, protože jeho charakter se zdál poněkud chaotický. Z prvního dílu jsem z něj měla poněkud jiný dojem.
Hvězdičku ubírám za rozporuplné chování hlavních dvojice.

19.08.2023 4 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Přečteno jedním dechem. Erotická jednohubka. Zajímavý námět na knihu, zpracovaný poutavou formou bez zbytečných patosů.
Tajemný Gabriel a naprosto naivní Aria.
Mělo to však spád, dialogy, které mě nutily obracet stránku za stránkou.

17.08.2023 4 z 5

Pan slušňák Pan slušňák Jennifer Miller

Naprosté zklamání. Knihu jsem obdržela zdarma jako e knihu. Po přečtení knihy si vůbec neumím představit, že bych si ji zakoupila třeba za 300 korun, protože by to byly vyhozené peníze oknem.
Anotace sice čtenáře navnadí, avšak samotné provedení příběhu zcela selhalo. Nesympatické hlavní postavy, plytký děj, je to kniha, která ve mně po přečtení nezanechala žádný dojem.

17.08.2023 1 z 5

Vzestup vlka 8 Vzestup vlka 8 Rick McIntyre

Kniha mě naprosto pohltila díky kouzelnému a napínavému vyprávění autora. Vlky obdivuji už dlouhá léta. V této knize jsem se o nich dozvěděla zajímavé poznatky, ať už o jednotlivcích či celé smečce.
Zaujalo mě rozčlenění kapitol a potěšily fotografie vlků. Člověk si ani neumí představit, jak to může mít divoké zvíře těžké ve volné přírodě.

17.08.2023 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Knihu jsem přečetla na jeden zátah, o tom žádná, ale čekala jsem, že mě četba zasáhne o dost více...
Moc často se nestává, abych si oblíbila spíše mužské postavy, nežli hl. hrdinku.
Pořád jsem čekala, kdy přijde "to" něco, u čeho si řeknu pověstně wow, ale na konci knihy jsem zjistila, že tomu nebylo ani jednou.
Mnoho věcí tu bylo rozpracovaných velmi pěkně, ale pak vyšuměly do ztracena. Asi kdybych to četla třeba ve svých dvaceti, kniha by mě zasáhla mnohem více.
A kdyby se nestala situace v závěru knihy, asi bych ani neuvažovala o dalším díle.

15.08.2023 3 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

Od knihy jsem příliš neočekávala, nakonec se mi dostalo milého počtení plné zajímavých myšlenek.
Myslím si, že nejeden z nás se v životě zamyslel, jak by bylo pohádkové vyhrát mega výhru a zbavit se všech starostí.
Autor poukázal, že to nemusí být tak jednoduché.

13.08.2023 4 z 5

Soukromé peklo Soukromé peklo Vera Cowie

Z první kapitoly jsem získala mylný dojem, jakým směrem se bude vyprávění ubírat. Po přečtení knihy musím zkonstatovat, že se jedná o průměrnou četbu, kdy se hl.hrdinka potácí ve svém "soukromém pekle". Ani jedna z postav mi vyloženě sympatická nebyla.

13.08.2023 3 z 5

Co nemá manžel nikdy dělat Co nemá manžel nikdy dělat Blanche Ebbutt

Naprosto náhodou jsem narazila na tuto knížečku a již svým názvem mě zaujala a samozřejmě jsem jí neodolala.
Vzhledem k roku ( 1913), kdy byl napsán originál, je jisté, že některé "rady" budou zastaralé. Ale v mnoha věcech jsou platné dodnes.
Jinak jsem se u čtení pobavila :-) Poutavé srovnaní společnosti před více než sto lety.

09.08.2023 4 z 5

Bratr a sestra Bratr a sestra Joanna Trollope

Kniha pojednávající o adopci, ale napsána je poněkud těžkopádným stylem. Musím říct, že mi trvalo, než jsem se do knihy začetla.
Na druhou stranu oceňuji, že autorka se snažila psát na téma, které rozhodně není lehké. Minimálně v době, ve které dílo vytvořila.

08.08.2023 3 z 5

Zakázané slovo: Povídky o alternativní historii Zakázané slovo: Povídky o alternativní historii * antologie

Přiznávám, že jsem úplně netušila, co mám od knihy očekávat, ale o to víc jsem se těšila na čtení. Líbilo se mi, že je vždy u každého autora zmíněn kráťoučký životopis.
Rozhodně se mi nejvíce líbila povídka Gálí a Kdo sedí na dvou židlích.
Jinak mě ale každá dokázala svým způsobem zaujmout. I když některé byly dosti krátké, naopak jiné o dost obsáhlejší.

07.08.2023 4 z 5

Dotyk květem, dotyk trnem Dotyk květem, dotyk trnem Libor Rösner

Útlá knížečka, avšak o to víc obsahuje tolik hořkosti, bolesti a tragédie, která se odehrávala v r.1945. Kniha vypráví o deseti sestrách sv. Alžběty.
Nejprve nás autor poctí předmluvou, kde se snaží čtenářům přiblížit obsah knihy. Pak už následuje tragický osud deseti sester různého věku, které bohužel do jedné nalezly hrůznou smrt v rukách nemilosrdných vojáků.
Každý krátký životní příběh jednotlivých žen je doplněn jejich fotografií.

06.08.2023 5 z 5

Vábení za soumraku Vábení za soumraku Lisa Kleypas

Po předchozí ponuré četbě, jsem sáhla po osvědčeném historickém románu od oblíbené autorky. A byla to trefa do černého :-)
Dostalo se mi vtipné, romantické pohádky z Londýna plné nákladných rób, gentlemanů, kouzelného prostředí, ale i zvířátek a napětí.
Jistě, byla to doba, kdy žena musela dělat, to, co jí nařídili. Vybrat si rychle vhodného manžela, porodit dětičky a žít život poslušné manželky a ozdoby. Dnes by se dosti divily všechny ty ženy, když by viděly, kam se svět posunul :-D
Ale taktéž muž v té době nedostal vše naservírované na stříbrném podnose, musel vyvinout snahu o svou vyvolenou a nestačilo jen přidat do přátel na fb nebo udělat nějaké extra video na tiktoku :-D
Kniha se mi četla naprosto odpočinkově, nejednou jsem se zasmála, erotické scény byly napsány umně a s citem. Jako bonus tu jsou rozehrány i vedlejší role a autorka dokáže navnadit na další díl.

06.08.2023 5 z 5

Zákeřná Ebola Zákeřná Ebola Richard Preston

Děsivé, neuvěřitelné a napínavé čtení. Nečekala jsem, jak moc sugestivně autor popsal do nejmenších detailů tuto smrtící katastrofu.
Autor tyto scény střídal s popisy nádherné přírody.
O to hrůznější je ovšem fakt, že se ani omylem nejedná o smyšlené výplody fantazie, ale o realitu.
Myslím, že je naprosto jasné, jak maličký je člověk popř. celá lidská rasa proti nebezpečným virům. Vzhledem k tomu, čím si svět prošel v posledních letech...

04.08.2023 4 z 5

Povídky o lásce Povídky o lásce Michal Viewegh

Přiznávám, že autora příliš v oblibě nemám a většinou nad jeho knihami nechápavě vrtím hlavou.
Náhodou se mi do rukou dostala tato kniha, která obsahuje šestnáct povídek, v každé z nich je odlišným způsobem vykreslen pojem lásky.
Některé jsou zajímavé, úsměvné, ale i smutné. U jiných jsem postrádala pointu.
Asi každý čtenář si najde tu svou povídku, která ho upoutá.

01.08.2023 3 z 5

Všechno, co jsme měli Všechno, co jsme měli Jennifer Bright (p)

Kniha s pohlazením pro mou duši. Spojení kavárny s dezerty a knihkupectví se jeví jako sladký sen snad každého knihomila.
Sympatické postavy, Aidan a Kate, každý se svým tajemstvím. Je zřejmé od prvních kapitol, jak příběh dopadne, ale právě proto jsem si vychutnávala odpočinkový příběh, i když je zahalen do traumatizujícího zážitku hl. hrdinky, kde zanedlouho vytušíte, co se jí odehrálo.
Jen ze začátku jsem byla trochu zmatená, protože jsem měla pocit, že jsem vpadla doprostřed příběhu. Oceňuji vedlejší postavy, které nejsou bezduché loutky.
Samozřejmě obsahuje některá klišé a u některých událostí jsem přesvědčena, že by se v realitě uskutečnila jinak, jestli vůbec...
Ale rozhodně mě autorka na chvíli přenesla do Londýna do příjemného prostředí.

01.08.2023 4 z 5

Příšerné tchyně Příšerné tchyně Anna Jansson

Opět se setkáváme s neodpovídající obálkou, která doprovází celou sérii.
Jedná se spíše o odpočinkové čtení protkané romantickými, humornými, ale i dramatickými chvilkami.
Nemůžu si ovšem pomoci, ale příběh mě nedokázal více zasáhnout.. Postavy se tu opět ve velkém sledu střídají, tudíž jsem si nevytvořila bližší vazby s postavami.
Opakuje se stejný model z prvního dílu. Svým způsobem není potřeba ani nutně číst první díl, neboť Angelika mnohé informace zopakuje i v pokračování.
Kniha končí recepty.
Upřímně se asi nebudu pokoušet celou sérii dočíst..

30.07.2023 3 z 5

Fejetony do kabelky Fejetony do kabelky Rudolf Křesťan

Povedlo se mi sehnat další knížku Fejetonů do kabelky. Opět se jedná o čtení pro ukrácení dlouhé chvíle, ať už na cestě autobusem, v čekárnách apod. Některé postřehy byly zajímavé, některé byly poznamenané dobou, ve které byly napsané... ( C 19).
Ale troufám si říct, že jsem čekala trochu více.

29.07.2023 3 z 5