Jack Bauer Jack Bauer komentáře u knih

Motivace zvenčí je jako smrad Motivace zvenčí je jako smrad Ivo Toman

Nedočteno. Hodně se mě líbila Debordelizace hlavy, toto je určeno spíš pro zaměstnavatele, kteří na to zvysoka ... Také mě už vadili stále se opakující ???.

30.11.2023 odpad!

Skryté nebezpečí zdravých potravin Skryté nebezpečí zdravých potravin Steven R. Gundry

Grunde se nás snaží šokovat zákazem pojídání zdravých potravin co jiní doktoři zase velmi doporučují. Lepší je takové knihy nečíst a je klid. Nebýt kámoše, který mě do této zdravé literatury uvrtal, nikdy bych ji nečetl a věnoval se beletrii. Každá kniha vyvrací to co předešlá, žádná se neshoduje. Tisíc odborníků, tisíc různých názorů, hlavně že všichni mají pravdu. Jezte zdravě a umřete taky. Od malička jím lektiny, lepek, a dle této knihy jím samé nezdravé věci co zase čeští odborníci přímo doporučují, kniha naruby. Určená pro obtloustlé americké pojídače hamburgerů, kteří chtějí vyzkoušet tuto pro mne nesmyslnou a zbytečnou dietu. Jím všechno, dle této knihy samé nezdravé věci, které zase jiní velmi doporučují a doktora neznám.

29.11.2023 2 z 5

Upálené Upálené C. J. Tudor

První a poslední kniha této autorky, která nebude asi pro mě. Když pročítám recenze, tak je to jedna z jejích lepších knih s méně nadpřirozena a já nadpřirozeno a duchařiny nemusím, protože na pohádky nevěřím a tudíž napětí a strach tím pádem na mě nefunguje. Po více než sto stránkách to opět pro velkou nudu vzdávám, nic se neděje, jen samé zbytečné kecy o ničem, dcera reverendky Flo viděla hořící dívku bez rukou a hlavy a když vyvolala film tak tam nic nebylo, zde jsem to měl už vzdát.

25.11.2023 1 z 5

Krvavý Bronx Krvavý Bronx Petra Soukupová

Nedočteno. Zaujala mě hned na začátku historie Cejlu, ale jakmile přišly povídky tak jsem to vzdal. Čekal jsem drsné skutečné kriminální příběhy z dnešní doby a ne nějaké četnické humoresky. Má někdo vůbec odvahu napsat co se skutečně na Cejlu děje, aniž by se bál osočování Romey z rasismu? Zajímá -li vás Cejl, tak je lepší číst Brněnskou drbnu a jiné brněnské noviny.

25.11.2023 1 z 5

Malá lhářka Malá lhářka Lisa Ballantyne

Malá lhářka. Kniha začala velmi hezky, ale pak to upadlo do rodinných záležitostíl, rozmělňování napětí až závěr zase dobrý. Nechápu, jak někoho můžou hned vzít do vazby a pak musí platit kauzy jen na základě nějakého smýšleného obvinění, ale podobných a dospělých lhářů jsem poznal za život víc než dost včetně vlastní ex, ktrá se chtěla kvůli sociálním dávkám rozvézt na oko s tím, že jeden z nás musí být ten špatný, což mě řekla 5 minut před soudem a já si neuvědomil celoživotní následky, když jsem to přijal, pak když ji to nevyšlo tak že se znovu vezmem, což už jsem odmítl tak se mstila tím, že mě několikrát obvinila z týrání a domácího násilí a nikdo mě nevěřil ani se se mnou nebavil, to samé teď nedávno v práci, závistivá baba, která jen pomlouvala a shazovala, lhala, donášela což by bylo také na dobrou knihu. Neumím se bránit proti lžím a pomluvám, výmyslům, kterým všichni slepě věří aniž by se vůbec zajímaly, kde je pravda. Kdyby mě ex obvinila místo týrání, že jsem pedofil, tak by mě také rovnou odvezli a nezjišťovali pravdu.

24.11.2023 3 z 5

Řezník Řezník Jennifer Hillier

I když je Řezník odhalen hned na začátku, což mě ani trochu nevadilo, na kvalitě to neubírá. Hned od prvních stránek mě kniha vtáhla do děje, i když se ještě nic relativně nedělo a řešily se třeba problémy se zaměstnanci v restauraci. Ze začátku jsem chtěl dát plný počet, ale jak se děj vyvíjel jinak než jsem si od pořádného nervydrásajícího thrilleru představoval postupně jsem ubíral až na tři, jelikož jsem četl lepší napínavější thrillery a tento mi opět připadal moc žensky napsaný. Trochu červená knihovna, práce v restauraci a domov důchodců. Také tam bylo pár nesmyslů,jako např. kočka, která lehce drcne hlavou do težké bedny a shodí ji.

20.11.2023 3 z 5

Hned od samého začátku mě přišlo, že kniha je spíše o samotné autorce pedagožce než o Spratkovi. Hned v prologu a první kapitole je znát, že to bude spíše o autorce, jak je skvělá, jak si umí poradit s nezvladatelnýmo dětmi než o samotném příběhu šestileté holčičky. Na toto téma jsem četl mnohem smutnější a depresivnější skutečné příběhy, přesto mě zaujala i z jiného pohledu než jsem čekal. Práce pedagožky a její neuvěřitelné sebeovládání, trpělivost, láska k dětem, sebeobětování to mě vzalo jako samotný smutný život malé Sheily, Spratka s IQ 182. Představoval jsem si, jakoby to byla moje dcera a jak bych takovou situaci zvládal. Asi vůbec. Paní učitelka Torey sklízí u mě velký obdiv. Od autorky si přečtu vše, velice mě zaujala neskutečná trpělivost a výchova, samozřejmě i příběh.

17.11.2023 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Kniha je napínavá tím, že čtenář čeká co se z toho vyklube, ale správně jsem to vytušil už před polovinou co za tajemnou Annou bude. První větší napětí přišlo s rozsypanými mincemi, ale že by byla tak napínavá, že se „napětím chvějí i samotné stránky" , jak se snaží nalákat popis na zadní obálce knihy pro mě není pravdou. Ano, je velice čtivá, ale asi jsem už rozmlsaný, četl jsem mnohem napínavější knihy. Přesto mě úplný závěr překvapil.

14.11.2023 4 z 5

Terapie Terapie B. A. Paris (p)

Skvěle napsáno jak jsme od Paris zvyklí, ale román spíše pro ženy. Začátek zbytečně natahovaný, samé návštěvy sousedů, nic se neděje. Na zadním obalu opět lákavě napsáno, že čtenář bude tajit dech a nestačit obracet stránky, že knihu neodloží, nervy, někteří tu píší, že ke konci horor atd. Možná pro ženy ve stříhání vlasů. Tuctový román, který kdyby nenapsala Paris, tak by tak prodejný nebyl. Zlákalo jen její jméno, ale s touto knihou jsem s Paris asi skončil.

13.11.2023 2 z 5

Nahota na prodej Nahota na prodej Josef Klíma

Film jsem viděl už hodně dávno a nevím, včem je kniha lepší jak tu mnozí píší, na to jak je kratičká tak mě připadá jak scénář k filmu, naprosto stejné. Více mě zaujal závěr co kamera nevidí.

11.11.2023 2 z 5

Tajemství škorpiona Tajemství škorpiona Lincoln Child

Nuda jako předchozí díl, snad ještě větší. Jako by to snad ani nepsali oni, hrozně amatérsky napsané, trapné rozhovory jak pro děti. Tahle série s Norou Kelly mě nějak nechytla, už první díl Ztracené kosti byl hodně slabý a jak vidím, tak autoři v nudném pokračování pokračují. Dost zklamání, protože dřívější knihy byly samá pecka. V polovině knihy teprve někdo v kaňonu po ní vystřelí, asi jsem se od autorů namlsal lepšími knihami. Na konec k tomu připletou Pendergasta z jiné série, už mě tam scházel jen Vinnetou, místo něho dali Gernonima.

11.11.2023 1 z 5

Celibát - odpíraná touha Celibát - odpíraná touha Gordon Thomas

Skutečné příběhy pěti lidí, kteří vstoupili dobrovolně do cirkve, jejich sexuální touhy, nesmyslnost jakéhokoliv klášterního nařízení, vymývání mozků, pochybování o Bohu. Gordon Thomas je jako druhý Hailey, dokonale pozná a zmapuje jakékoliv prostředí, proto jsou jeho knihy tak čtivé. Přesto, že mě církevní a náboženské téma vůbec nezajímá, četlo se to velice hezky.

06.11.2023 3 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Jako bych už něco podobného četl, je to stále dokola. Pěkně napsáno, ale nic nového po týdnu v záplavě stále nových knih už nebudu vědět o čem to bylo.

03.11.2023 3 z 5

Noc dvojího úplňku Noc dvojího úplňku Gentry Lee

Tohle už mě nějak nebavilo, možná to bylo překladem nebo už jsem byl Rámou přemlsaný. Za mě nejlépší první 4 díly, další dvě od Gentry Lee už nemuseli vzniknout.

01.11.2023 3 z 5

Poslové Rámových světů Poslové Rámových světů Gentry Lee

Tohle už nemuselo vzniknout, je to jen jakási mezičást , prostě Gentry Lee se chtěl přiživit na Clarkově úspěšné Rámě. Stále dobré, ale zbytečné.

01.11.2023 4 z 5

Ráma tajemství zbavený Ráma tajemství zbavený Arthur Charles Clarke

Nejlepší díl z celé ságy, nádherné neuvěřitelné zakončení nejlepší sci-fi všech dob dodnes nepřekonané.

01.11.2023 5 z 5

Zahrada Rámova Zahrada Rámova Arthur Charles Clarke

Velmi působivé pokračování Rámy, A.C. Clark měl úžasnou představivost. Neřekl bych, že to bylo méně poutavé než předchozí díly, mě se líbí celá sága a hlavně úžasný 4 díl. Páty a šestý jako vsuvka nepočítám, to už nemuselo vzniknout.

01.11.2023 5 z 5

Návrat Rámy Návrat Rámy Arthur Charles Clarke

První polovina knihy velice nudná než se příběh krásně rozjede, pak to stojí za to. Nejslabší z celé ságy , nudné náboženství a popisy na Zemi mě po skvělém prvním dílu nudily k smrti. Chytlo mě to až ke konci. Už aby to bylo zfilmované, první 4 díly. Nejlepší sci-fi série dodnes nepřekonaná.

01.11.2023 3 z 5

Podvody na talíři. Jak nás obelhávají potravinářské koncerny Podvody na talíři. Jak nás obelhávají potravinářské koncerny Thilo Bode

Po přečtení této knihy by mě tedy zajímalo co jíme v Česku my, když Němci mají mnohem kvalitnější potraviny a stěžují si, že i bio je podvod. Jelikož se mi nechtělo vařit a normálně polotovary nekupuji, přesto jsem koupil v Tescu Moravkého vrabce sous vide a bramborový knedlík, maso asi nebylo maso, ale nějaká hnusná hmota a knedlík byl asi taky umělý. Bio není bio, označení Klasa je podvod atd. Doba jedová a podvodnická. Když v době vzniku k nám do kin přišla komedie Křídylko nebo stehýnko brali jsme to tehdy jako sci-fi, nevěřícně jsme kroutili hlavou, že je to jen komedie a přitom už tehdy byla skutečnost daleko horší. A co teprve dnes, když žijeme v době podvodů a jak koho okrást byť na úkor jeho zdraví. Ukrajinské a polské kuřecí se salmonelou nebo rovnou z Černobylu, polská posypová sůl v jídle a lidi ještě rádi jezdí do Polska nakupovat. Z kontrol si řetězce, hospodští, stánkaři , vietnamci nic nedělají, buď je podplatí nebo dávají nízké pokuty a vždy to odnese zákazník. Stačí, když vidím jak lidi bez rozmyslu házejí vše do košíku, co bych nedal ani psovi, tak jako jsem se spálil s vrabcem z Tesca. Kapitulace kontrolorů před mocí průmyslu.

31.10.2023 3 z 5

Obklopený idiotmi Obklopený idiotmi Thomas Erikson

To najdôležitejšie, čo vám táto kniha môže dať, je však pochopenie, že idioti naokolo vlastne nie sú idioti. Každý z nich si zaslúži úctu, porozumenie a ocenenie.
Už zde jsem měl přestat číst a do knihy se vůbec nepouštět.
Koncepty, ktoré nájdete v knihe, môže využívať ktokoľvek
a vďaka nim sa posunúť. Pozrite sa na to takto: ak ich nepochopíte alebo odmietnete používať, ostanete naďalej obklopený idiotmi. A to nechce nikto.
Bohužel, já je odmítl. Na toto téma je lepší Debordelizace hlavy, čili odbordelizovat si hlavu od idiotů a už se s nimi nestýkat. Nebo dobrá kniha od Sašy Uhlové: Hrdinové kapitalistické práce. Jenže to by člověk nesměl chodit do zaměstnání, kde je to samý idiot. Jak pravi J.Werich: „ Kde blb, tam nebezpečno" do montoven vezmou kdekoho se základním vzděláním a ještě z něho udělají teamleadera a podle toho to tam tak vypadá.
Kniha je také psána pro americkou mentalitu, takže barvy mezi českými idioty u nás v montovnách a různých fabrikách nefungují. Tam už zůstali jenom černobílí idioti. a o tom píše výše zmiňovaná Saša Uhlová.
Tak nevím, byla kniha o barvách nebo o idiotech? A taky se stále opakuje dokola, jsem v polovině knihy a čtu to samé co ma začátku.

29.10.2023 2 z 5