Noc dvojího úplňku

od:

Noc dvojího úplňku

V knize Noc dvojího úplňku rozvíjí Lee příběh Johanna, Beatrice a marťanských kolonistů, kteří byli vybráni, aby podstoupili nejnapínavější a nejtajemnější dobrodružství v lidské historii. Pro inženýra Johanna Eberhardta se život omezil na maličký, ale krásný ostrov uvnitř obrovské koule, která je mu zároveň rájem i vězením. Do vnitřku oné koule Johann vstoupil před osmi lety. Doprovázela ho kněžka michaelitského řádu Beatrice, která hledá skutečnou podstatu mystických návštěvníků, jež někteří považují za mimozemšťany a jiní si myslí, že pocházejí od Boha. Jakmile vstoupili do koule, byli kolonisté rozděleni a Johann od té doby žil ve virtuální izolaci, aby mohl vychovávat Beatricinu dceru, která zůstala opuštěná poté, co jí tragicky zemřela matka. Jednou byl ostrovní ráj, o který se Johann dělí s dcerou Marií, napaden agresivní tajemnou životní formou. S vědomím, že riskuje všechno, vydal se Johann na nebezpečnou cestu přes vodu, aby hledal bezpečí a své kolegy kolonisty. Je to odysea, která je plná smrtelného nebezpečí: od podivných stvoření až k uvěznění v podvodním světě druhem, jehož pohnutky jsou možná mírumilovné. Ale když se kolonisté znovu spojí a jsou přepravováni na exotickou planetu, objeví se před nimi skutečně těžký úkol. Kvůli neshodám a závisti, jež hrozí rozdělit jeho spoluosadníky, navštíví Beatrice Johanna se strašlivým varováním: Johann musí zjistit od stvoření na planetě, jak přežít nadcházející „noc dvojího úplňku“. Kdyby se mu to nepodařilo, budou všichni zničeni a navždy by zanechali nezodpovězená tajemství kosmu, do jehož hloubi se vydali a jehož objevování tak mnoho obětovali....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29189/noc-dvojiho-uplnku-29189.jpg 3.628
Série:

Ráma (6.)

Originální název:

Double Full Moon Night (1999)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Baronet
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
ufak
23.11.2017

Zajímavá série, nápaditá. Řeší morálku, otázku dědičnosti zla, anděly a mnoho a mnoho dalšího. Zatím jsem se k ní na rozdíl od jiných knih nevrátil. Za pár let si asi znova přečtu celou sérii. Závěrečná kniha něco vysvětluje, ale - jak říká yerry - "snůška ... výlevů".

yerry
04.02.2012

Táto záverečná dodatková 6. časť ma už ani nesklamala, keďže som už po predošlej časti bol pripravený na všetko. No, bolo to ešte horšie ako som predpokladal. Znôška náboženských a sociologických výlevov s trochou akcie ako zo šestákových románov alebo z románov pre konzervatívne ladenú mládež z čias kráľovny Viktórie. Rozprávanie o ničom, text nevyvoláva žiadne emócie ani pôžitok z čítania sa nedostavuje, lebo autor to buď odflákol alebo na viac naozaj nemá. S pôvodnou knihou o Rámovy sa to absolútne nedá zrovnávať, dávam aspoň jednu hviezdičku a to ešte váham, či to rovno neoznačiť za brak. Neodporúčam, len ak čitateľ trpí defektom sebatríznenia.


Štítky

vesmír

Autor a jeho další knihy

Gentry Lee

Gentry Lee
americká, 1942

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených39x
v Doporučených3x
v Knihotéce20x
v Chystám se číst15x
v Chci si koupit5x