Poslové Rámových světů

5. kniha série Ráma Země, rok 2142. Pro sestru Beatricii, biskupa řádu sv. Michaela na Marsu, je vířící oblak třpytivých částeček Božím poselství. Johann Eberhardt, německý inženýr, v něm vidí poselství mimozemšťanů, po které lidé pátrají od chvíle, co Sluneční soustavou proletěla obrovská loď neznámého původu nazvaná Ráma. Kdo z nich má pravdu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29186/poslove-ramovych-svetu-29186.jpg 3.244

Ráma 5.

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Baronet

Bright Messengers, 1996

Kniha Poslové Rámových světů

david5746
02.09.2017odpad!

Sérii jsem s velkými potížemi dočetl až sem. Tedy kam až se posunul příběh o průzkumu tajemného vesmírného plavidla, to jeden nestačí zírat.
Další díl si dobrovolně odpouštím.

yerry
15.01.2012

Román tak trochu už vybočuje z koncepcie celej série. Za klišé považujem hlavne vsadenie holokaustu a nemeckých nacistov do deja ako vrchol všetkého zlého, čo ľudstvo vykonalo, ďalej určité stereotypy v správaní jednotlivých postáv. Chýba mi u nich plastickosť - viacrozmernosť. Jednoducho klaďas zostane klaďasom a záporák záporákom, žiadny vývoj charakterov neexistuje ani v zmenených situáciách. Ostatné postavy sú ako keby do počtu, slabé a nevýrazné. Na náboženské výlevy ale knižka príliš skúpa nie je. Pre mňa je to slabší priemer.

rodo
01.04.2011

Přiznám se, že ze začátku jsem měl trochu problém začíst se do příběhu, ale od poloviny knihy už mi do sebe všechno zapadalo a konec knihy jsem přečetl jedním dechem. Z celé rámanské série jde asi o nejslabší díl, i když se Gentry Lee snaží. Nevím, na kolik je to zapříčiněno skutečností, že kniha již není psána ve spolupráci s A. C. Clarkem, přesto Gentrymu Lee nelze upřít snaha o vybudování zajímavé vedlejší dějové linie k předchozím příběhům Rámy a určitě tato kniha rozehrává poutavý příběh, který zdárně vyvrcholí v posledním dílu série Noc dvojího úplňku.

vesmír

Gentry Lee