Zahrada Rámova

Ráma II, kosmická loď mimozemské civilizace, je na cestě ze Sluneční soustavy a odváží na své palubě tři kosmonauty ze Země. Před nimi je neznámo, cesta, kterou se člověk ještě nikdy nevydal. Na jejím konci se možná nachází pravda o Rámovi…

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30601/zahrada-ramova-30601.jpg 3.8182

Ráma 3.

Romány, Sci-fi
Vydáno, Baronet

The Garden of Rama, 1991

Kniha Zahrada Rámova

senbja
07.06.2020

Při čtení mě hnala zvědavost, jak tohle všechno skončí. Přečetla jsem jedním dechem a nebyla jsem zklamaná.

Ge0
07.08.2019

Každopádně velmi slabé.
Některé části jsem musel přeskakovat. Stejně jako u čtvrtého dílu by stačilo přečíst poslední kapitolu. Prakticky by se ani nemuselo být zasazeno do prostředí Rámy. Tato pokračování by mohla být zcela samostatný titul, ale kdo by je kupoval. Jinak je to reálné vykreslení člověka/lidstva jako nepřizpůsobivý druh, který bezohledně pro vlastní moc a majetek zahubí a zničí cokoli. Tak to bylo od pravěku po současnost a je pravděpodobné, že v budoucnosti to jiné nebude.

Mirbu
29.12.2018

Tento třetí díl byl zatím nejslabší. Chvílemi jsem si i myslel, že začnu některé pasáže přeskakovat. Poslední třetina knihy už mě zase vtáhla do děje a vychutnal jsem si to.
Určitě přečtu i další díl, už jen proto, abych věděl jak se to bude dál vyvíjet.

Nifredil
04.12.2018

Zvláštní změna formy ve třetím díle série. Překvapily mě deníkové vsuvky, takovou změnu formy jsem nečekala. Celé se to více zabývá psychickou postav a rozvíjí se tam i naprosto zajímavý a nečekaný děj. Proti dvojce ohromný posun, přesto to kvalit jedničky nedosahuje. Bavilo mě sledovat, co nového autoři v příběhu zase vymyslí, kam se děj posune a jaká fantastická věc se zase objeví a stane. Musím také ocenit tu utopickou vizi fungování společnosti uvnitř Rámy.

milan1534
13.01.2018

Kdyby začátek nebyl tak rozvleklý. Kdyby pasáže zabývající se japonskými reáliemi nebyly tak násilné stejně jako mysteriózní vsuvky... kdyby kniha teprve od poloviny stála za to... pak by byla vynikající.

Maodongwan
19.05.2016

Pri knižných sériách to tak býva, každý ďalší diel je o niečo slabší a priamo úmerne slabne aj čitateľov záujem. Vychádzajúc z osobných skúseností, trilógií, tetralógií a ďalších lógií, ktoré som dokázal dočítať až do konca spočítam na jednej ruke, aj tu som si dovolil predpokladať, že moje zapálenie sa postupne vytratí.

Trojka ma do seba priam vcucla. Myslím si, že je ešte pútavejšia ako dvojka. Samozrejme, príchodom Gentry Leeho sa tak trošku vytráca Clarkovo čaro a to tajomno, ktoré bolo cítiť z každej strany prvého dielu, nič to však nemení na fakte, že celá séria sa uberá prekvapujúcim a veľmi čitateľným smerom.

Kolombovka
03.05.2016

Přijde mi, že i třetí díl, pořád rozvíjí mou fantazii kupředu :-) příběh je krásný a poutavý. Vždycky si na to vyhradím nerušený čas :-)

Teryy
06.02.2015

Nejslabší. Kniha mě zklamala. Kde je to science fiction? A proč dovolil Clarke tohle vydat?
Nudné a zdlouhavé.První kniha byla opravdu vydařená, druhá už trochu pokulhávala, a ta třetí je opravdu nevydařená. Sérii dočtu, ale musím si dát "knižní náladu" do normálu.. ;)

vesmír

Autoři knihy