Jabkovžupanu Jabkovžupanu komentáře u knih

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Čtivá, příjemná kniha. Ráda se k ní vrátím

01.01.2021 4 z 5

Eguenie vůbec nebyla špatná kniha, bohužel mi ale přišla těžkopádnější než Podbrdské ženy. Na druhou stranu je také poetičtější, pomalejší, člověk se u ní zastaví a nespěchá...

01.01.2021 3 z 5

Podbrdské ženy Podbrdské ženy Jana Poncarová

Skvělá kniha, kterou doporučuji především v audio formátu. Patří mezi top knihy, které jsem ve zvuku slyšela. Výborná výprava i herecké obsazení.

Samotná kniha je velmi citlivě napsaná a řadím ji mezi ty, co se mi v posledních letech líbily nejvíc.

01.01.2021 5 z 5

Almužna jen pro bohaté Almužna jen pro bohaté Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivá a oddechová kniha. Jako u dalších autorčiných děl mě i tady dráždilo pár nelogičností, ale knihu jsem neodložila a užila si ji. Paní Körnerová psát umí, člověk jí to pak snadno odpustí :) umím si představit, že si po nějakém čase knihu na dovolené opět přečtu.

01.01.2021 4 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Lineárně vedený příběh. První polovinu jsem měla pocit, že knihu snad musela psát čtrnáctiletá holka. Zvažovala jsem ji použít jako podpálku do kamen, protože nic tak pohádkového jsem už dlouho nečetla. Zhruba tak od dob Šípkové Růženka. Druhá půlka je o poznání zajímavější, věrohodnější a bohatší o historická fakta. Nepsala ji jiná autorka? Nebo autorka o dvacet let starší? Místy (hlavně v první polovině knihy) jsou nelogičnosti, které člověka značně rozčilují, příběh se táhne jako počůraná cukrová vata, ale díky druhé polovině zřejmě dám šanci i dalšímu dílu. Pokud potřebujete nenáročnou knihu na pláž, tak dobrý :)

01.11.2020 3 z 5

Děkuji, sestřičko... Děkuji, sestřičko... Hana Marie Körnerová (p)

Kniha je čtivější, než první díl. Povaha Sylvie je sice moc dokonalá, ale to je trochu nešvar autorky, když píše o sestřičkách :)

18.10.2020 4 z 5

Prosím vás, sestřičko Prosím vás, sestřičko Hana Marie Körnerová (p)

Oddechovka, člověk vypne hlavu.

18.10.2020 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Dobře vykreslená 70. léta 20.stol. Příběhy tří žen, které se dost dobře mohly stát. Trochu mi vadí, že autorka místy vykrádá samu sebe - svá starší díla z nemocničního prostředí, ale tomu se zřejmě při takovém počtu knih nedá vyhnout. I přesto dávám 5*

18.10.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Zřejmě nejlepší kniha autorky :)

18.10.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Velmi čtivě napsáno. Obecně knihy této autorky zasazené do první poloviny 20. stol. jsou dle mého názoru vůbec jejími nejlepšími kousky.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Výborná kniha plná historických reálií. Poutavě napsaný vhled do života karvinských horníků na přelomu 19./20. stol.