Iveta248 Iveta248 komentáře u knih

Kedysi tu žili vlky Kedysi tu žili vlky Charlotte McConaghy

V divočine nič také ako dôvera neexistuje. To slovo potrebujú iba ľudia.
Pútavé čítanie o osudoch ľudí nejakým spôsobom viac - či menej spätých s vlkmi.

30.06.2022 4 z 5

Mimo turistickej zóny Mimo turistickej zóny Peter Gregor

Knihu som si dávkovala postupne pri káve či čajíku. Obdivujem autora za jeho odvahu vybrať sa do miest, ktoré sa bežne nenavštevujú a sú považované za nie veľmi bezpečné. Opisy krajín, miest ako aj zážitky vytvorili iný obraz o krajine ako je prezentovaná.

01.05.2022 4 z 5

Jednoducho na mňa zabudli Jednoducho na mňa zabudli Jiří Holub

Povojnový príbeh z pohraničia vyrozprávaný dievčatkom, Pekný, dojemný a smutný príbeh z neľahkého obdobia . Odporúčam, čítanie na jeden dych. Obludnosť tejto doby už skončila, no memento by malo platiť práve aj tomto čase.

04.02.2022 4 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Nováčik Krauz ako kriminalista na oddelení vrážd a zároveň ako básnik zo stredoškolských čias. Napätie a typický dánovský humor.

03.02.2022 4 z 5

Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia Čím rýchlejšie kráčam, tým som menšia Kjersti Annesdatter Skomsvold

Po prečítaní knihy som uvažovala, čo mi príbeh Mathey priniesol. Asi nič moc.

24.01.2022 1 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Patrí medzi moje obľúbené knihy. Príbeh zo starovekého Egypta, kde hlavný hrdina Sinuhe je zároveň rozprávačom. Dej, krásne myšlienky, úžasný Egypt . Toto napísal Egypťan Sinuhe, ktorý celý život bol sám. Posledná veta z knihy - aj keď žiješ medzi ľuďmi, život si odžiješ sám.

28.12.2021 5 z 5

Atlas miznúcich miest Atlas miznúcich miest Travis Elborough

Publikácia s mapkami a obrázkami nám ukáže, ako sa žilo v starovekých mestách, prevedie nás zabudnutými krajinami, poukáže na miznúce miesta ako aj ohrozené svety. Zaujímavé čítanie a ak ste navštívili niektoré z týchto miest - o to sugestívnejšie.

28.12.2021 4 z 5

Moderní nordic walking - Jdeme za zdravím Moderní nordic walking - Jdeme za zdravím Lucia Okoličányová

Dobré rady, cviky, techniky nordic walkingu ako aj jeho história.

27.12.2021 4 z 5

Vlani, keď som bol mladý Vlani, keď som bol mladý Monica Dickens

Milý príbeh. Mladý ošetrovateľ - príbeh jeho života ako aj osudy jeho klientov. Kniha, ktorá pohladí dušu. Odporúčam.

27.12.2021 4 z 5

Zlá štvrť Zlá štvrť Marek Vadas

Krátke poviedky z afrického vidieka. Magické príbehy obyčajných ľudí - skutočnosť sa prelína s fantáziou a mágiou, typickou pre Afriku, nechýba náznak čierneho humoru. Obálka ako aj prebal podčiarkujú farebnosť a dobrosrdečnosť Afriky.

13.09.2021 3 z 5

Headhunters: Lovci mozgov Headhunters: Lovci mozgov Jo Nesbø

Lovec mozgov -personalista - muž, ktorému to páli. Popri svojej práci má rád aj diela slávnych maliarov, ktoré si sofistikovane privlastňuje , a tým si prilepšuje k svojmu nákladnému životu. Nový kandidát na manažérsky post mu však zmení jeho zabehnutý život. Začína boj o prežitie.

17.08.2021 3 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Príbeh plný života a hrejivej lásky odohrávajúci sa v mrazivej Aljaške. Rozprávka ako skutočnosť a možno aj naopak.

10.08.2021 4 z 5

Náklaďáky Volvo Náklaďáky Volvo Erlend Loe

Voľné pokračovanie Dopplera. Veľmi dobrý štýl písania, absurdné situácie vykreslené s humorom. Koniec ako z filmového plátna. Prečítajte, neoľutujete.

20.07.2021 4 z 5

Cesta domov Cesta domov Sebastian Fitzek

Pre mňa až brutálny námet. Ale zase výborné spracovanie, napätie, nečakané zvraty. Obálka super. Aktuálny doslov.

12.07.2021 5 z 5

Freddie Mercury: Ilustrovaný životopis Freddie Mercury: Ilustrovaný životopis Alfonso Casas

Výborné čítanie pre priaznivcov Freddieho. Medzníky jeho života - stručné a výstižné - s krásnymi ilustráciami. Určite odporúčam prečítať.

12.07.2021 5 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Netradičný príbeh muža - otca detí- ktorý sa rozhodol vzdať všetkého pohodlia a vymožeností civilizácie a rozhodne sa pre život v lese. Zaujímavé názory, pohľady na ľudí, civilizáciu a prírodu

22.06.2021 4 z 5

Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Sedem smrtí Evelyn Hardcastlovej Stuart Turton

Netradičná detektívka plná záhad. Hlavný hrdina prežije jeden deň v telách rôznych ľudí, a tak skladá mozaiku príbehu, kde výsledkom má byť samozrejme určenie páchateľa.
Treba čítať pozorne, pretože sa stratíte nielen v postavách ,ale aj v čase. Veľmi som ocenila zoznám postáv v úvode knihy.

31.05.2021 3 z 5

Živica Živica Ane Riel

Desivý príbeh, živo som si pri čítaní predstavovala všetky predostreté udalosti. Skvele napísané.

01.05.2021 4 z 5

Šialená hra Šialená hra Sebastian Fitzek

Napínavý psychotriler. Autor opäť nesklamal - zaujímavý námet, príbeh má spád, napätie, zvraty v deji, živý opis postáv a ich konania. Čítanie na jeden dych. Kto má rád tento žáner, prečítajte :)

18.01.2021 4 z 5

Duša tigra: Cestovateľský denník Duša tigra: Cestovateľský denník Romi Lampart

Cestovateľský denník - zápisky ženy z ciest po Ázii ako aj z dobrovoľníckeho programu. Spoznáme zaujímavosti navštívenej krajiny, mentalitu ľudí a ocitneme sa bez všetkých vymožeností civilizácie v tábore dobrovoľníkov. Prejdeme civilizáciou až do džungle, či opustený ostrov. Nielen zážitky, ale aj zamyslenie nad spôsobom života a následkami bezhlavého konzumu. Bonusom knihy je nielen text ale aj možnosť si pozrieť autentické videá z navštívených krajín.

12.01.2021 4 z 5