Vlani, keď som bol mladý

Vlani, keď som bol mladý https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135349/vlani-ked-som-bol-ml-135349.jpg 4 7 2

Richard Hayes, 26 -ročný Londýnčan, je diplomovaným ošetrovateľom na voľnej nohe. Najímajú ho k zomierajúcim starcom, retardovaným deťom, hollywoodským hviezdam absolvujúcim plastiku v utajení .... Má svoje povolanie rád, rozumie mu, no ešte radšej má dievča, ktoré sa však nechce viazať. Lenže osud rozhodne inak.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Last Year When I Was Young , 1974

Iveta248
27.12.2021 4 z 5

Milý príbeh. Mladý ošetrovateľ - príbeh jeho života ako aj osudy jeho klientov. Kniha, ktorá pohladí dušu. Odporúčam.

Koka
12.01.2020 5 z 5

Je to práve ten typ literatúry, aký mám rada. Téma i forma spracovania ma mimoriadne zaujali, knihu som doslova zhtla za víkend.
Ide o zaujímavú sondu do života súkromného ošetrovateľa, ktorý sa po osobnej tragédii vzdá stáleho miesta v nemocnici a necháva sa najímať k súkromným pacientom. Ošetruje zomierajúcich starcov i ťažko poranených mladíkov, je mu načas zverené retardované dieťa a vzápätí sa musí postarať o starnúcu hysterickú filmovú hviezdu, .... Strieda prostredie i klientov a súčasne hľadá, kde a s kým by sám osobne zakotvil.
Čitateľom, ktorí vyhľadávajú reálne príbehy z reálneho života, odporúčam.
P.S. zaujalo ma, že autorka je vnučkou "toho slávneho" Dickensa, ako aj to, že jej nesporný - v tejto knihe preukázaný - talent nestál českým ani slovenským vydavateľom za početnejšie ukážky z jej rozsiahlej tvorby.

Monica Dickens
anglická, 1915 - 1992
1981  74%Pár nohou
1985  80%Vlani, keď som bol mladý

Kniha Vlani, keď som bol mladý je v