Freddie Mercury: Ilustrovaný životopis

Freddie Mercury: Ilustrovaný životopis https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418990/bmid_freddie-mercury-ilustrovany-zivotop-kyd-418990.jpg 5 60 17

Životní příběh Freddieho Mercuryho doplněný o jedinečné ilustrace“ Kdo z nás si někdy v životě nezazpíval „We Are the Champions“? Koho nevtáhly procítěné tóny a propracovaná různorodost „Bohemian Rhapsody“? Skupina Queen zasáhla do života několika generací a doslova proměnila tvář populární hudby. Nápaditě ilustrovaná biografie vás provede životem frontmana Freddiho Mercuryho od jeho narození na Zanzibaru, přes světová pódia a nespoutané večírky až po boj s tehdy ještě neznámou nemocí AIDS.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Biografie a memoáry

Vydáno: , CPress

Freddie Mercury: Una biografía , 2018

Knihotyna
11.07.2023 5 z 5

Publikace je velmi povedená, ty barvy a styl jsou prostě krása! Dozvíme se něco málo ze života, o kapele i o největších hitech!
Krátké, svižné, krásně doplněné ilustracemi - na poznání hudební legendy jako dělané :).

blackoutzuzi
24.06.2022 5 z 5

Nedávno jsem (asi jako poslední na této planetě) konečně viděla film Bohemian Rhapsody a dostala chuť přečíst si něco o Freddiem Mercury :)
Tahle knížka byla naprosto boží volba! Nejen že jsem se dozvěděla mnoho informací a pikantností ze života F.M., ale to grafické zpracování je skvostné, originální a dodává celé knize zase další rozměr. Pasuju ji na jednu z nejhezčích knížek, co doma mám.

Zorka
20.03.2022 4 z 5

Krátké a výstižné shrnutí života F. Mercuryho, jako bych četla komiksovou Bohémskou rapsodii jednoho života.

EmikjaSmile
09.10.2021

Hezky stručně popsaný životopis legendy.

Eridan
12.07.2021 4 z 5

Příjemné zpestření jednoho večera. Pro skalní fanoušky kapely asi žádná novinka, přesto i oni možná ocení nejen hezké ilustrace. Lehké črty Freddieho osobnosti a několik citátů a kontext vzniku písní jsou prostě fajn.

Iveta248
12.07.2021 5 z 5

Výborné čítanie pre priaznivcov Freddieho. Medzníky jeho života - stručné a výstižné - s krásnymi ilustráciami. Určite odporúčam prečítať.

Vknihách
25.03.2021 5 z 5

Nádherne spracovaný životopis frontmana legendárnej kapely, ktorá si získala fanúšikov po celom svete. Ilustrácie nádherne dopĺňajú fakty o spevákovi, ktorý sa narodil na ostrove Zanzibar. Jeho ďalšie životné kroky a premena Farrokha na Freddieho sú pre väčšinu fanúšikov známe,no v tejto knihe sú všetky podstatné a dôležité informácie doplnené pestrými stránkami. Veľmi zaujímavo je riešená skladba kapitol: Intro, Balada, Gitarové sólo, Opera, Rock a Outro…

Každá kapitola je venovaná určitému obdobiu nadaného hudobníka a čo ma rozosmutnilo,no vyčarilo úsmev na tvári zároveň,bolo práve Outro- záver knihy. Na dvoch dvojstranách sú ilustrácie,kde Freddie "nahliadne"na svoj život a zhodnotí ho... Je to krásne ❤️

dexterman
18.02.2021 4 z 5

Dobře napsáno . Kniha podle mne není zavádějící . Každý si tady najde to své . Hodnotím velice kladně .

MiLuka78
08.03.2020 5 z 5

Krásně napsáno. Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Stručné a jasné informace, nádherné obrázky. Mohu jen doporučit.

horkosladka
26.02.2020 4 z 5

V roce 1991, kdy Freddie zemřel, byl objeven nový asteroid. A v roce 2016 dostal po Freddiem jméno. Může být větší pocta pro Mercuryho, "posla bohů"? :-)

Wladimirski
23.02.2020 5 z 5

Přečetli jsme celá rodina, odkaz Freddiho jde napříč generacemi, takto je univerzálně pojatá i tato kniha, nutně osloví každého, kdo má jen trochu citu pro hudbu.

Domisek1
15.02.2020 5 z 5

Kniha není špatná. Je krásně ilustrovaná.. ale co mě tam zklamalo byly určité chyby. Například když Freddie vyhlásil svou nemoc nebylo to jak je v knize psáno 22.11. Ale až 23.11. Den před jeho úmrtím .

Vecerkova
10.01.2020 5 z 5

Jako dlouholetá fanynka ráda potvrdím, že narozdíl od jiných biografií o Mercurym tato neobsahuje zavádějící informace a zároveň není příliš implicitní. Jistě bych jí měla co vytknout ale zanechala ve mně dobrý dojem.
Líbilo se mi, že na konci knihy byly uvedené všechny zdroje ze kterých autor čerpal a i v jejím průběhu bylo uvedeno, komu ten či onen názor patří. Stejně tak upozornění, že se v některých případech jedná jen o hypotézy, protože sám Freddie se k tématu nevyjádřil.
Ilustrace jsou krásné a tato biografie je opravdu kvalitní, aktuální a vyvrací některé časté mýty.

martinakraus
09.01.2020 5 z 5

Queeni jsou fenomén, Freddie Mercury legenda. Jejich hudbu zbožňuju a vlastně už ani nevím, kdy jsem s láskou k nim vůbec začala, rozhodně ale vím, že s ní neplánuju přestat. Ilustrovaný životopis Freddieho Mercuryho je nádherně graficky i textové zpracovaná knížka, kterou by měl mít doma každý fanoušek jeho hudby s životního příběhu.

Dashmo
27.12.2019 5 z 5

Pekna oddychovka o Freddiem.ako sam autor pise na zaciatku: kniha nema ambicie byt hodnovernym informacnym zdrojom...sluzi ako mala pocta...

Rudanek
25.12.2019 5 z 5

Velice stručná, hezky zpracovaná kniha. Je v ní stručně a jasně popsán život Freddieho od začátku až do posledního dne.

Andrea K.
28.10.2019 5 z 5

Krásná knížka s krásným obsahem leč smutným koncem. Při čtení jsem si pouštěla písničky, o kterých se v knize psalo a byl to nádherně strávený večer :-)

životopisy, biografie hudba Freddie Mercury, 1946-1991 Queen (hudební skupina)

Alfonso Casas
španělská, 1981