Iveta248 Iveta248 komentáře u knih

Mandľová madona Mandľová madona Marina Fiorato

Pekne písaný historický príbeh, skutočnosť ako aj fikcia sa dobre dopĺňajú. Veľmi dobre sa kniha čítala.

30.12.2020 4 z 5

Mŕtve jazero Mŕtve jazero Hamid Ismailov

Rozprávanie Jeržana - dospelého muža v tele dieťaťa - o svojom detstve, rodine, susedoch, kamarátke, hudbe. Príbeh v časoch studenej vojny. Poetika, básničky a pesničky v origináli prepojili jednotlivé dejové línie. Zaujímavé čítanie, aj keď mená a názvy pre mňa ťažko zapamätateľné.

15.11.2020 4 z 5

Rozprával ten kapitán Rozprával ten kapitán Ladislav Mňačko

Reportáž z povodní z roku 1965 - rozliaty Dunaj a zaliaty Žitný ostrov - záchrana obyvateľov a ich majetkov. Forma písania ako z r. 1965 , ale urobila som si obraz o smutnom osude ľudí, postihnutých povodňou.

28.09.2020 3 z 5

Nevieš dňa, nevieš hodiny Nevieš dňa, nevieš hodiny Dominik Dán

Ďalšia skvelá kniha od autora D. Dána. Zaujímavý námet , nechýba napätie ako aj humor kriminalistov z Nášho Mesta.

21.09.2020 5 z 5

Darček Darček Sebastian Fitzek

Ďalšia prečítaná kniha od tohto autora. Až neskutočný príbeh plný zvratov, napätia. So zaujímavým otvoreným koncom. Citát z knihy na zamyslenie: Načo sa ženieme životom, keď nás na konci nikto nečaká.

02.09.2020 4 z 5

Čakanie na Pesa Čakanie na Pesa Mark B. Mills (p)

Pes Peso a jeho majiteľ Dan - milý príbeh o láske, vzťahoch na pracovisku ako aj medzi kamarátmi , o tajomstve v rodine. Postupne sa vytvára puto medzi psom Pesom a Danom, až sa z nich stanú nerozluční parťáci.
Čítanie na letné dni.

14.08.2020 4 z 5

Modrá Modrá Maja Lunde

Príbeh so súčasnosti sa strieda s dejom v blízkej budúcnosti, spojivom je voda a klimatické zmeny.

04.08.2020 4 z 5

Tak takéto básne píše hevier Tak takéto básne píše hevier Daniel Hevier

Básničky Daniela Heviera - to je pohladenie na duši.

"opustený dom
je najviac opustený
keď doň vstúpi človek."

Zopár veršov ukrýva veľkú pravdu.

15.07.2020 4 z 5

Ako som vozil Nórov Ako som vozil Nórov Ondrej Sokol

Zábavne napísané pocity autora - vodiča autobusu v Nórsku. Trefné prirovnania, úsmevný opis situácie , neskutočné zážitky .

09.07.2020 4 z 5

Šepkár Šepkár Alex North

Napínavý príbeh v krátkych kapitolách sa Vám dostane pod kožu. V pozadí príbehu je pekne vykreslený vzťah otca a syna, ktorí si k sebe hľadajú cestu.

24.06.2020 4 z 5

Okolo sveta 1 - Zážitky profesionálneho cestovateľa Okolo sveta 1 - Zážitky profesionálneho cestovateľa Martin Navrátil

Zážitky profesionálneho cestovateľa - 8 ciest po zaujímavých miestach našej planéty. Pútavé rozprávanie a mnoho fotografií .

15.06.2020 4 z 5

Volám sa Anna Volám sa Anna Lizzy Barber

Príbeh Anny - život sa jej zmenil návštevou zábavného parku, kedy sa jej začali vracať spomienky z ranného detstva. Kniha ma bavila, zaujímavý príbeh, nechýba napätie, láska, priateľstvo.

02.06.2020 4 z 5

Balík Balík Sebastian Fitzek

Balík - napínavé až do konca, brilantne opisovaný dej, nečakané zvraty, čítate na jeden dych, nedá sa od knihy odtrhnúť.

16.05.2020 5 z 5

Jeden z milióna Jeden z milióna Monica Wood

Pútavo napísaný príbeh malého chlapca a 104-ročnej ženy. Puto nezvyčajného priateľstva po smrti chlapca pokračuje cez otca.

11.05.2020 4 z 5

Fentonova zima Fentonova zima Ken McClure (p)

Napínavý krimi príbeh z lekárskeho prostredia. Sympatický Fenton sa snaží odhaliť smrť svojho kolegu a kamaráta zároveň.

25.03.2020 4 z 5

Jeseň Jeseň Ali Smith

"Akým veľkým sklamaním býva niekedy pravda". Aj takéto myšlienky si prečítate v poeticky ladenom príbehu Elizabeth.

24.02.2020 4 z 5

Vlk Vlk František Kozmon

Dejová línia napínavého príbehu sa odohráva na konci minulého storočia ako aj v súčasnosti. Hlavný hrdina- policajt Marek W. - hľadá pravdu o svojom otcovi, ktorý bol tiež policajtom, ale pracoval aj pre mafiu. Stojí za to si prečítať.

07.02.2020 4 z 5

Izolovaní Izolovaní Sebastian Fitzek

Odporúčam všetkým, ktorí sa chcú pri čítaní báť. Napätie, nečakané zvraty Vám nedajú odísť od tejto knihy. Samozrejme nečakané rozuzlenie nesmie chýbať. Autor nám dáva do pozornosti aj skutočnosť, že vražda a násilie v našej spoločnosti je potrestané menej ako daňové podvody, čím nás núti zamyslieť nad hodnotami, ktoré sú uprednostňované.

22.01.2020 4 z 5

Spolubývajúca Spolubývajúca Beth O’Leary

Romantický príbeh dvoch mladých ľudí, ktorí síce spolu bývajú v jednom byte, no napriek tomu sa nepoznajú a ich spoznávanie začne cez odkazy na papierikoch. Dobré, ľahké čítanie pre romantické duše.

20.01.2020 4 z 5

Zlatá klietka Zlatá klietka Camilla Läckberg

Skvelé čítanie, napínavé do poslednej bodky knihy. Zo začiatku dej nie je až taký lákavý, potom naberá spád až končí nečakaným koncom.

17.12.2019 4 z 5