Rozprával ten kapitán

Rozprával ten kapitán https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278998/bmid_rozpraval-ten-kapitan-MVL-278998.jpg 4 5 2

O horúčkovitých dňoch a katastrofálnych záplavách v lete 1965 na južnom Slovensku. V knihe sa autor pýta: Kde sme urobili chybu? A urobili sme ju vôbec? Katastrofu približuje očami dôstojníka branných síl. Úryvok z knihy: Išiel som tam, chcel som pomôcť. Mal by pomôcť každý, kto môže a má k tomu sily. Sú to naši ľudia. Nemôžeme ich nechať napospas osudu. Čo im dáme, dáme vlastne sebe.... celý text

Iveta248
28.09.2020 3 z 5

Reportáž z povodní z roku 1965 - rozliaty Dunaj a zaliaty Žitný ostrov - záchrana obyvateľov a ich majetkov. Forma písania ako z r. 1965 , ale urobila som si obraz o smutnom osude ľudí, postihnutých povodňou.

borsalino_csfd
22.02.2017 3 z 5

Lehce propagandistické dílko s reálným základem povodní v roce 1965. Chce to brát s nadhledem, ale základní otázka zůstává - kde jsme udělali chybu? Je zjevné, že stranické sekretariáty, sjezdy, schůze, konference a kongresy jsou jen přehlídkou slov a frází, a realisticky se startuje až když teče do bot.