Vlk

Vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420545/bmid_vlk-Rs7-420545.jpg 4 38 38

Marek Wolf série

Marek Wolf sa opäť ocitá v Kanade hoci to po náhlom odchode spred roka a pol nikdy nemal v pláne. Jeho názor zmenil vrah, ktorý mu poslal fotku z miesta činu s odkazom: Chceš poznať pravdu o svojom otcovi? Musíš sa vrátiť do Montreal. Montrealskému podsvetiu kedysi vládol mafián Anthony Rizzo. Tie časy sú už dávno preč,Rizzo je za mrežami a jeho posluhovači sa rozpŕchli. Po rokoch sa na povrch dostávajú staré hriechy a na vrahovom zozname pribúdajú obete. Vraždy zdanlivo spolu nesúvisia,no Marek odhaľuje, že všetky obete pracovali pre starého mafiána. Čo má s tým všetkým spoločné jeho otec,a aká je pravda, ktorú o ňom vie len vrah? Wolf si uvedomuje, že sa ženie vopred nastraženej pasce,no nemôže si pomôcť. Nezastaví sa, kým neodhalí pravdu. Tá ho však môže stáť život.... celý text

hanzmb
30.09.2023 5 z 5

Pořád velmi solidní detektivka, která určitě stojí za přečtení. Proti minulým dílům tady je ale jeden zádrhel. Alespoň pro mě, Pokud budu chtít krimi z Kanady, určitě sáhnu po Penny nebo jiném jejich autorovi. Když si otevřu Kozmona, chci číst něco situovaného do dnešního Slovenska. Tam je doma, tam to zná nejlépe. Nevím nakolik je odborník na policii a mafii v Montrealu.

Dada077
17.08.2023 5 z 5

vynikajúca, vrhám sa na ďalší diel série

knihomolka_eli
02.01.2022 5 z 5

Ani štvrtá kniha zo série s Marekom Wolfom nesklamala. Čítala sa sama, nemohla som ju pustiť z rúk skôr než som nedočítala poslednú stranu.

Dej sa odohráva v Kanade. Autor nás zoznámi s Marekovým bývalým pracoviskom, s jeho kolegami, aj s Norou a opäť sa odhalí veľa z Marekovho súkromia.

V knihe sa prelínali kapitoly zo súčasnosti o Marekovi a kapitoly z minulosti o jeho otcovi.
Mareka do Kanady zavedie pátranie po pravde o živote jeho otca a zároveň sa snaží vyriešiť prípad. Hľadá človeka, ktorý baží po pomste.

Čo sa nakoniec stalo s jeho otcom som tipla správne, ale na človeka, ktorý sa chcel pomstiť, som tip nemala ani náhodou. Všetko mi do seba zapadlo až na záver.

Kniha bola napínavá, každou stranou som chcela vedieť viac. Zaujímavý bol aj mafiánsky námet. Už sa teším na ďalšie dve knihy zo série.

Ahmose
10.05.2021 5 z 5

Na túto knihu som počul veľa pozitívnych ohlasov. Išiel som do nej s veľkým očakávaním a ona nielenže ho naplnila, ale ho aj ďaleko presiahla. František Kozmon je podľa mňa jeden z mála slovenských autorov, ktorý by mohol konkurovať svetovým. Trochu som sa obával či mi nebudú chýbať predchádzajúce súvislosti, predsa len sa jedná o štvrtý diel série. Tieto obavy mi, ale vyfučali z hlavy v momente, keď som prečítal prvé kapitoly. Čítanie Vlka som si skutočne vychutnával. Autor si dal záležať na detailoch, postava Mareka Wolfa je veľmi sympatická a hoci v knihe nie je napätie a brutalita na každej stránke, nebudete ju vedieť odložiť. Odporúčam všetkými desiatimi a už teraz sa teším na pokračovanie.

Dani25
11.03.2021 5 z 5

Napínavá detektívka, prelínanie života otca a syna. Nemohla som sa odtrhnúť od knihy, pretože oba smery ma zaujímali. Celá séria je super :)

lusila
07.01.2021 4 z 5

Tak toto sa mi páčilo tak, ako prvá časť série, aj keď som totožnosť záhadného "pomstiteľa" správne predpokladala.

Iveta248
07.02.2020 4 z 5

Dejová línia napínavého príbehu sa odohráva na konci minulého storočia ako aj v súčasnosti. Hlavný hrdina- policajt Marek W. - hľadá pravdu o svojom otcovi, ktorý bol tiež policajtom, ale pracoval aj pre mafiu. Stojí za to si prečítať.

adelinka
05.11.2019 5 z 5

Na parádu....Už som sa tešila na Mareka a ani tento diel nesklamal. V pravej časti prišiel Marek z Kanady, v tejto štvrtej sa tam vracia znova, aby zistil niečo viac o otcovi. Veď po takom odkaze, ktorý dostal nie sa čomu čudovať. V tejto časti sa prelínajú dve časové obdobia - 70. a 80. roky, kedy sledujeme život "starého Wolfa" - Marekovho otca ale zamlada :-) a súčasnosť, Mareka Wolfa, ktorý do Montrealu prichádza nie ako vyšetrovateľ......no ale vražda sem, vražda tam, samozrejme, že Marek vyšetruje. Veď chce získať informácie o otcovi. V detektívkach sa nesmiem rozpisovať, prezradím aj to čo nemám. Ale ten záver som tušila, možno dej tomu nenasvedčoval, to len ja som ho tak chcela.... :-) :-) Dúfam, že autor s Marekom Wolfom ešte nebude končiť a čoskoro sa dočkáme pokračovania.

detektivní a krimi romány krimi

František Kozmon
slovenská, 1988