Kukučka

Kukučka https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397352/bmid_kukucka-WLd-397352.jpg 5 34 7

Marek Wolf série

V Bratislave zavraždili ženu bohatého plastického chirurga. Jej muž je nezvestný a v honosnej vile pod Slavínom, kde objavili telo, zostali len dve adoptívne deti. Súrodenci svorne tvrdia, že nič nepočuli ani nevideli. Vyšetrovania sa ujíma kapitán Marek Wolf, ktorý postupne odkrýva rodinné tajomstvá vedúce k odhaleniu vraha. Keď sa však začne domnievať, že je na správnej stope, v prípade náhle začnú pribúdať obete…... celý text

hanzmb
06.09.2023 5 z 5

Třetí kniha a po třetí zcela jiný příběh a systém vyšetřování. Autor je zatím strašně tvárný a není možné mu přiřadit nějakou pevnou nálepku. Navíc zvolené téma zápletky je vynikající. Přiznám se, že tentokrát jsem pachatele vůbec netrfil. Od začátku jsem měl zcela jiného favorita. A už se to dost blížilo noir krimi. Vedle Dána další bomba-spisovatel ze Slovenska.

Dada077
08.08.2023 5 z 5

Kniha sa čítala sama. Reálne pôsobiaci príbeh, vyšetrovanie, aj sprievodné životy postáv.

Kerberos
20.07.2022 5 z 5

Opět skvělé a pěkně zamotané, měla jsem podezření kdo je pachatel, ale nepotvrdilo se. Autor přitvrdil a z popisů mučení se mi dělalo mírně nevolno. Už se těším na další díl.

knihomolka_eli
21.11.2021 5 z 5

Rovnako ako dve predchádzajuce Kozmoňove knihy, aj táto sa mi veľmi páčila. Prípad bol trošku krvavejší ako tie predošlé. A spôsob vykonania vrážd brutálnejší. Príbeh bol veľmi napínavý, rýchlo prečítaný. Bola som zvedavá, ako si s týmto prípadom poradí Marek Wolf aj s ostatnými kolegami z vyšetrovateľského tímu. Mala som niekoľko tipov na vraha, ako strany ubiehali, stále som sa prikláňala viac k niekomu inému, ale toho skutočného som začala tušit až pred záverom. Predsa len polovica postáv bola viac než psychicky mimo a vrahom mohol byť ktokoľvek. Na záver sa odhalí motív a všetko zapadne na svoje miesto. Tak isto ma baví to ako napredajú osobné životy vyšetrovacieho tímu. V tejto knihe dostala priestor aj Petra, resp. konečne sa mohla cítiť v práci užitočnejšie. Dúfam, že Karolovi sa už tiež začne trochu viac dariť, najmä v osobnom živote.
Kozmoňove prípady ma bavia, držia v napätí a páči sa mi, ako výstižne vyberá názvy kníh.
Už sa teším na ďalšiu časť.

lusila
01.01.2021 3 z 5

Dosť zdlhavé vyšetrovanie zvláštného krvavého zločinu, na druhej strane ma bavilo sledovať vývoj vyšetrovacieho tímu.

Dani25
28.11.2020 5 z 5

To bola jazda. Výborná detektívka, tipovala som viacerých podozrivých, ale zle. Bola to prvá kniha od autora a hneď sa idem pustiť do ďalšej. :)

adelinka
04.04.2019 5 z 5

Super.....knihu som vyhrala v súťaži s podpisom autora :-) Dala som ju hneď cez víkend. Keďže poznám prvé dva príbehy Mareka Wolfa, tak som sa moc tešila. A autor nesklamal..... Toľko som mala podozrení na rôzne osoby a tentokrát mi to nejako nevychádzalo. Nechcem nejako prezradiť viac, čo sa mi občas stáva, takže super.....

detektivní a krimi romány krimi

František Kozmon
slovenská, 1988