ivana1924 ivana1924 komentáře u knih

Teď neplač Teď neplač Joy Fielding

Knihy od Joy mám ráda, takže jsem byla spokojená i s touto.

03.03.2019 4 z 5

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Vzhledem k tomu, že jsem se dřív podívala na film a teprve pak četla, byla pro mne četba těžká. Pořád jsem srovnávala knihu s filmem. Teď už vím, že prve kniha a potom film. Nic na tom, ale nemění to, že byli i takový lidé, kteří chtěli pomoct. Respekt

17.01.2019 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Tato kniha mne moc nechytla. Možná je to tím, že deníky moc nemusím, ale přečetla jsem.

10.01.2019 3 z 5

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Stejně jako od první knihy Dítě zvané "To" se nejde odtrhnout. Silný příběh

26.12.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Nenadchla, neurazila...

09.11.2018 3 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Co ke knize říct? Silný příběh plný utrpení malého děvčátka. Žádné dítě, ani dospělý by takové utrpení neměl zažívat. Pro dítě o to těžší, nebo rodiče jsou pro ně modlou od které se čeká,že bude chránit, milovat. Ne ubližovat. Dítě neví co je správné a co ne, a je hrozné, že toho dospělý zneužije. Takže tiše trpí, ať je to muslimské nebo jiné, kterému se tohle děje. Znásilnění v šesti letech?....zabila bych toho ubožáka, ať má víru jakou chce.To by si neměl nikdo dovolit. Tohle nikdy nepochopím.A asi nebudu jediná. Není to jen o dětech i o chování k ženám. Jinak kniha mne ze začátku moc nebavila, ale pak jsem se nemohla odtrhnout.

01.02.2017 5 z 5

Jak píše autorka... kdo nezažije, nepochopí... Skutečný příběh, až zní neskutečně, nemohla jsem se odtrhnout i když jsem u čtení měla obličej stažený hrůzou. Jsem ráda, že vše dobře dopadlo a paní Iva našla odvahu z pekla odejít. Mnoho žen ji nemá, ale přála bych si aby měly.

23.01.2017 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Takový průměr...mám radši knihy, kde to odsýpá, chytne a nepustí...tato kniha to bohužel neměla. Ale na prvotinu to šlo.

24.04.2020 3 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Historické romány mám ráda. I když sem se ze začátku nemohla začíst, vydržela jsem, překonala pocit, že knihu odložím,...a nelituji. A určitě si přečtu další díly.

11.11.2019 4 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Po druhém díle jsem byla na rozpacích zda číst nebo ne, ale nelituji. Čtení napínavý, lepší než díl druhý, ale první byl nej. Kdyby byl další díl, šla bych do toho :)

13.08.2019 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Nezklamala :) Jdu na další :)

27.07.2019 5 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Moc mě tato kniha nechytla, nemohla jsem se začíst. Film byl mnohem lepší :)

07.04.2019 3 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Co napsat,..... četlo se pěkně, no konec mě opravdu překvapil. I když jsem tušila jak to dopadne, od té kapitoly co se kluci domluvili, přes to jsem doufala, že třeba náhodou......smutný, ale hezký příběh.

15.02.2019 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Sandra opět nezklamala...

20.01.2019 5 z 5

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Neskutečně silný příběh. Až na to, že to všechno se událo... Hrůza,děs, bezmoc .....strašný... a přece se v lidech našlo tolik síly, i přes to všechno, dál bojovat a doufat, že jednoho dne to všechno možná skončí.

03.01.2019 5 z 5

Zavátá samota Zavátá samota Emma Smith

Pohodové čtení :) U mne tentokrát poslech při pečení.

19.12.2018 4 z 5

Další dveře Další dveře Blake Pierce

Pohodové čtení. ;)

26.02.2023 4 z 5

Spoutaná křídla Spoutaná křídla Tanjas Darke

Pokud se dá, na něco tak hrozně odporného, napsat že se to četlo samo, tak ano četlo. Potřebovala jsem vědět víc, jak to dopadlo, utekla od něj, udělala mu něco.... I když člověk tuší, že je to nemožný, v případě manipulátora který se snaží aby se cítila ona vinná.... Nepřeji nikomu, NIKOMU, takové zacházení a těm zrudám.... Přeji, opravdu přeji, aby se s nimi zachazelo tak jak oni se svými oběťmi

08.07.2021 5 z 5

Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Reiner Engelmann

Zajímavá kniha, z jiného pohledu. Nicméně, nemění nic na hrůzách spáchané na lidech.

05.01.2021 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre