Issiriana Issiriana komentáře u knih

Zapomnění Zapomnění Anthony Horowitz

Komentář obsahuje spoilery:

K poslednímu dílu Pětice jsem se dostala až po roce. Dějové ppodrobnosti z předchozích dílů jsem trochu pozapomněla, ale to vesměs nevadilo. Chvíli trvalo, než jsem se dokázala začíst, poté však děj ubýval rychle.
Pět hvězdiček si knížka určitě zaslouží, už jen proto, jak reálné mi některé scény přišly. Klepala jsem se, když Pedro procházel kanalizací, a živě jsem si uměla představit, jak se musel cítit. Nebo když si Matt v knihovně přečetl svou budoucnost... Vezměme v potaz, co si musel vytrpět. Musela jsem se zamýšlet nad otázkou, jestli bych chtěla znát svůj osud a příčinu a čas své smrti.
Příjemně mě překvapil konec, kdy se Anthony rozhodl zabít některé z postav. Musel to být těžký krok, ale knížce to jenom prospělo a přidalo na reálnosti.
Celkově jsem si příběh užila, jediné mínus bych viděla v ich-formě, kterou vyprávěla Holly. Pro příběh to byla docela nepodstatná postava a ich-forma se vymykala ostatnímu vypravování. Ale chápu, že si to Anthony chtěl zkusit.
Doufám, že brzy napíše něco podobně úžasného, jako byl Alex Rider nebo Síla pětice.

18.05.2014 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

...a stejně mám ráda Cama :)

17.09.2013 4 z 5

Rose a ztracená princezna Rose a ztracená princezna Holly Webb

O něco lepší než první díl. Možná to bude tím, že už jsem si na styl psaní autorky zvykla.

28.12.2012 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Moc pěkná knížka s tajemným a dobře napsaným příběhem.

06.10.2012 5 z 5

Žár Žár Richelle Mead

Přečetla jsem ji jedním dechem. :) Moc dobře se čte a zapeklitá síť událostí tomu jen dodává spád. Rozhodně doporučuju všechny knihy od Richelle Mead! :)

19.09.2012 5 z 5

Návrat do Del Návrat do Del Emily Rodda (p)

Spolu s údolím ztracených nejlepší knížka z první série. :) Mám ráda zmatek, zvraty... a to všechno tam bylo obsaženo ^ ^

16.09.2012 5 z 5

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Vždycky jsem si říkala... Díky za to, že tam nemusím být...

05.09.2012 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Úchvatné.... :) Víc k tomu netřeba dodávat.

10.08.2012 5 z 5

Ukradený trůn Ukradený trůn David Gaider

Dragon Age je luxusní hra a na základě toho jsem objevila knížku, která měla mít se hrou něco společného. Když jsem prožila s postavami ve hře kolem 100 hodin, přála jsem si, abych je v knize uviděla znova, protože jsem si většinu oblíbila, ale zároveň jsem i váhala, protože kdyby Gaider psal knížku rovnou s postavami, se kterými se hrálo, bylo by pak těžké to posuzovat, protože každý má rád jiné postavy, má na ně jiný názor atd. Nakonec to celé bylo rozseklé tím, že ze hry tam byl pouze Loghain, na pár stránkách Flemeth a Cailan.
Upřímně řečeno, čekala jsem lepší, zajímavější a napínavější děj. Myslím, že bych i sama dokázala napsat knihu s takovým jednoduchým dějem, kde vlastně je pouze jedna dějová linie, máme tam jednu nešťastnou lásku (vlastně dvě), pár bojů v bitvách... Postavy taky nebyly nic moc, Loghain mi připadal úplně jiný než ve hře, takže nějak moc nechápu, proč se tak děsně změnil, taky si moc neumím představit psychický růst Marika, protože prý byl dobrý a moudrý král, přestože celou knihu se choval jako malé dítě.
Taky bych ráda viděla lepší popis magie, ve hře se bez kouzel neobejdete, a tady je jen napsáno, že se mu v ruce objevila ohnivá koule. Celkem by mě zajímalo, jak toho kdo docílil.
Za tři hvězdy to ale stálo, čtivé to bylo a zůstalo ještě pár nevyřešených věcí, díky kterým se těším na další díly.

11.09.2013 3 z 5

Zrození zabijáka Zrození zabijáka Darren Shan (p)

Úžasné jako vždycky, Darren prostě ví, jak nadchnout své čtenáře. Moc ráda jsem byla hlavně za Vandžu, i když se objevil pouze na pár stránkách. Trošku zmatené mi přišly pasáže, ve kterých byl velký časový posun... Stejně ale dávám pět *, protože kdo by si rád nepočetl se svými oblíbenými postavami... :)

14.04.2013 5 z 5

Démon a zloděj Démon a zloděj Darren Shan (p)

Jedinečné, geniální a ke všemu moc dobře napsané. :)

29.01.2013 5 z 5

Rose a kouzelníkova maska Rose a kouzelníkova maska Holly Webb

Kouzelná pohádka... Pozitivní energie z knížky přímo čiší. :)

28.01.2013 4 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Nemůžu si pomoct, ale tolik zvratů, tolik dojetí... Opravdu je to můj nejoblíbenější díl.

23.01.2013 5 z 5

Spřeženci noci Spřeženci noci Darren Shan (p)

Darren, skvělý jako vždy. :)

14.01.2013 5 z 5

Upíří kníže Upíří kníže Darren Shan (p)

Úžasné jako vždy... :) Poplakala jsem si, zasmála jsem se... Prostě Darren :)

10.01.2013 5 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Krásně procítěný příběh. :)

23.12.2012 5 z 5

Horory na dobrou noc 3 Horory na dobrou noc 3 Anthony Horowitz

Nádhera. Přečetla jsem jedním dechem všechny povídky a myslím, že v klidu můžu říct, že všechny byly tajemné a dobře vymyšlené. Smekám ;)

11.11.2012 5 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Nádhera... Příběh jsem spolykala jedním dechem a moc se těším na pokračování! Napínavé a někdy mě to dohnalo až k slzám... :)

28.10.2012 5 z 5

Předurčená Předurčená Kristin Cast

Úžasné! Strhující příběh pokračuje. Líbilo se mi to a moc obdivuju spisovatelské dovednosti obou autorek. :)

18.10.2012 5 z 5

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Pár příběhů a objasnění okolností z Hraničářova učně. Bylo to opravdu moc pěkné, ostatně jako celá tato série. Je škoda, že je tohle poslední díl, protože ta úžasně čtivé knížky jsem ještě nečetla.. Smekám a držím palce v další tvorbě.

22.09.2012 5 z 5