ismael ismael komentáře u knih

Toníkův zlý sen ... a jak mu s ním babička pomohla Toníkův zlý sen ... a jak mu s ním babička pomohla Ben Furman

Je to prosté, pozitivní a milé

30.01.2020 5 z 5

Teorie a terapie neuróz Teorie a terapie neuróz Viktor Emil Frankl

kvalitní jako jiné autorovy práce. tahle je navíc velmi systematická.

20.11.2019 5 z 5

Všímavost a soucit se sebou Všímavost a soucit se sebou Jan Benda

skvělá kniha na pomezí odborné a laické publikace. každá věta je srozumitelná. velmi fundované.

20.11.2019 5 z 5

Máma pro Papíka Máma pro Papíka Keiko Kasza

kniha splňuje to, co si představuju u dobré literatury: překvapivé vyvrcholení děje

21.10.2019 5 z 5

Domluvit se dá s každým Domluvit se dá s každým Mark Goulston

hodně praktická, spousta podnětů

17.01.2019 5 z 5

Hypersenzitivní lidé mezi námi Hypersenzitivní lidé mezi námi Rolf Sellin

otřesný překlad, otřesná redakce; edit: nové vydání je zcela opraveno a čte se dobře

01.11.2017

Kdo je tu vlastně blázen? Kdo je tu vlastně blázen? Manfred Lütz

Chcete zjistit, jestli jste blázni? Po přečtení této knihy už možná nebudete chtít být normální!

31.05.2017 5 z 5

Každý je na něco chytrý Každý je na něco chytrý Thomas Armstrong

Výborná kniha pro děti nebo pro rodiče, kteří si s dětmi chtějí číst o tom, že lidských předností je celá řada, i když ne všechny jsou ve škole hodnoceny se stejným důrazem

27.04.2017 5 z 5

Za tajemstvím pohádek Za tajemstvím pohádek Bruno Bettelheim

Tahle kniha mě prostě bavila. Je uklidňující propojovat témata, která jsou mi od dětství důvěrně známa a oslovují moji obrazotvornost, se základními záležitostmi lidské psychiky a výchovy. Autorovy analýzy působí uvěřitelně. Jeho schopnost interpretovat je ohromující, i když chápu, že někdo se může na pohádky dívat zase úplně jinak než psychoanalyticky.

25.04.2017 5 z 5

Nevěřte tvořivým Nevěřte tvořivým Marie Hennecke

Je to stručný popis 100 psychologických výzkumů poslední doby. Vše podložené studiemi. Hodnotné oddechové čtení pro ty, kteří se chtějí něco dozvědět.

22.02.2017 5 z 5

Krátký výlet po lidském vědomí Krátký výlet po lidském vědomí Vilayanur Subramanian Ramachandran

Kniha je velice hutná, v tom může být až její nevýhoda. Ale poznatky a teorie, které autor rozvíjí, jsou fascinující. Co je možnou podstatou humoru, jak vzniká fetišismus a mnoho mnoho dalšího.

22.02.2017 5 z 5

Stačí jen málo	- 52 způsobů, jak rozvíjet klid mysli pomocí neuropsychologie Stačí jen málo - 52 způsobů, jak rozvíjet klid mysli pomocí neuropsychologie Rick Hanson

Kniha je velice praktická, člověk si ji může vzít kamkoli a udělat si skoro kdekoli nějaké cvičení, aby přispěl ke své vyšší pohodě. V jednoduchosti je síla!

Přecitlivělost není slabost Přecitlivělost není slabost Ilse Sand

Líbí se mi, že autorka je stručná a jde k věci. Asi nejzajímavější podle mě bylo její dělení rozhovorů - že na té nejjednodušší, nejvíce konverzační úrovni se lidé baví o svých percepčních zážitcích - je mi zima, tahle barva je hezká... tahle fáze mi nikdy moc nešla, připadala mi banální, teď už ji umím pojmenovat...

22.02.2017 5 z 5

Nikdy není pozdě na šťastné dětství Nikdy není pozdě na šťastné dětství Ben Furman

Je to sbírka různých příběhů lidí, kteří v dětství prožili něco špatného, ale nezlomilo je to. Podle mě milá, prostá knížka.