Máma pro Papíka

Máma pro Papíka https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418089/bmid_mama-pro-papika-lsv-418089.png 5 20 8

Malý papoušek Papík nemá maminku, a tak se ji vydává hledat. Na své cestě potkává paní Žirafovou, paní Tučňákovou a paní Mrožovou. Žádná z nich se mu ale nepodobá dost na to, aby mohla být jeho maminkou. Jenže potom Papík natrefí na paní Medvědovou a ta se na problém podívá úplně jinak. Kniha, která byla původně napsána pro všechny 2 až 5leté adoptované či osvojené děti, odpovídá na zásadní otázku, kterou si může položit každé – vlastní i nevlastní – dítě: „Podle čeho poznám opravdovou maminku?“... celý text

Pro děti a mládež

Vydáno: , Portál

A Mother for Choco

bibi.r
22.03.2024 4 z 5

Pro děti 2+

Velice hezký příběh. Otázka "Jak poznám svou maminku" je extrémně důležitá, protože u maminky není vůbec důležité, jak vypadá, ale jaká je a co dělá :).
Ilustrace se mi líbily. Zvířátka byla nakreslená realisticky.

muchomurka
03.02.2021 4 z 5

Ilustrace se mi tolik nelíbily, ale musím dát vysoké hodnocení za to poselství a hlavně za to, jak je podané pro malé děti. Jemně, s citem. Papíka mi bylo líto, že jsem ho sama chtěla obejmout a utěšit.

Merag
29.03.2020 4 z 5

Roztomilý příběh o papouškovi, který hledá svojí maminku. Nakonec se ukáže, že není důležité jak kdo vypadá, je jaké má srdíčko.

Ladasom
26.03.2020 4 z 5

Jaká je ta pravá maminka? Taková, která Vás má ráda, i když se jí vzhledově nepodobáte. Milý příběh je doplněn krásnými ilustracemi.

ismael
21.10.2019 5 z 5

kniha splňuje to, co si představuju u dobré literatury: překvapivé vyvrcholení děje

ladyfromskye
20.10.2019 5 z 5

Úžasná dětská knížka nejen pro adoptované děti. Příběh opravdové lásky je okořeněný trochou té moudrosti a doplněný nádhernými ilustracemi.

bookcase
19.10.2019 5 z 5

Nádherná pohádka s poučením, obrázky, které působí laskavě, její kouzlo ještě umocňují.

Sirius
31.08.2019 5 z 5

velká kniha. Absolutně dojemný, hladící po duši a hřející u srdce. Dvojitej důkaz, že v Portálu mají čuch na dobrou dětskou literaturu. Krátký, k jádru jdoucí. S velkou pointou. A nádhernýma ilustracema. Keiko Kasza vstoupila na pulty českých knihkupectví ve velkým stylu

adopce pro děti od 2 let adoptované děti

Autorovy knížky