Hypersenzitivní lidé mezi námi

Zhruba 15 až 20 % lidí přijímá více podnětů než ostatní -- a to podstatně intenzivněji. Toto výrazné nadání diferencovaněji a silněji vnímat je často výhodou. Mnozí vysoce senzitivní lidé tím však trpí: jsou zranitelnější, dostávají se rychleji do stresu a zmítají se v pochybnostech o sobě. Tento psychologicky fundovaný praktický rádce pomáhá hypersenzitivním lidem konečně pochopit, proč jsou "jiní". Na základě mnoha účinných metod jim ukazuje, jak ovlivňovat vlastní vnímání a mentálně se lépe chránit. Tak se vysoká senzitivita opět stane tím, čím vlastně je: nadáním pro velké vnitřní bohatství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279641/big_hypersenzitivni-lide-mezi-nami-Hw5-279641.jpg 3.935
Osobní rozvoj a styl, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Noxi

Wenn die Haut zu dünn ist, 2011

Kniha Hypersenzitivní lidé mezi námi

Marcela23
27.12.2021

Informace v knize velmi sedí s mojí zkušeností, aha momenty se dostavily hned několikrát. Také mi došlo, proč mi v určité momenty nepomáhá meditace, ve které se ještě víc rozpouštím, místo abych se uzemnila. Některé mentální cviky mi přijdou velmi dobré. Jinak je kniha i v novém vydání trochu krkolomná a člověk musí překousnout ten americký styl stálého opakování. Takže kniha celkem pomohla, ledacos mi docvaklo, ale dovedu si představit zajímavější zpracování tématu.

kalishane
10.11.2018

Zajímavá knížka (bohužel mám jen verzi ve slovenštině, ale není to až zase takový problém), autor ví, o čem je řeč. Rozhodně nedoporučuji lidem, kteří nevědí, kdo jsou "hypersenzitivní" lidé (patřím mezi ně, díkybohu). V knize je několik pasáží, kde jsem se vyloženě "našel", a jsou to pasáže, kde autor popisuje opravdu moje "vnitřní pocity" v různých životních situacích. Ale tohle asi pochopí jen člověk, který je HSP. Rozhodně vysoce doporučuji všem, kdo jsou "přecitlivělí", lépeřečeno, vnímají, slyší a vidí více, než ostatní. Pro ostatní tohle není. Kniha mi dala to, co jsem očekával, takže jsem spokojený.

lukaflek
08.09.2018

vůbec se to nedá číst - každou větu jsem přečet 5x a stejně jsem nevěděl, co se mi autor snaží říct

ismael
01.11.2017

otřesný překlad, otřesná redakce; edit: nové vydání je zcela opraveno a čte se dobře

amenta
27.07.2017

Nemám dost hvězdiček! Pro mě útěšné zjištění, že v tom nejedu sama. A vysvětlení k agresi, která se bere ve veskrze mírumilovných lidech...Jedno z důležitých postrčení k průlomu v mém životě! Děkuji!

ostravak
30.06.2017

Tato kniha mi změnila život. Pokud nevíte, zda jste hypersenzitivní (HSP, Empath), tak po přečtení knihy budete mít jasno. Buď je o vás, nebo není. Podstatou knihy je vyzdvižení potřeby centrování vnímání sebe sama a učení se vnímat okolní svět z tohoto centra. Popisuje snad všechny problémy, které hypersenzitivní lidé mají v životě a nabízí rady, co s nimi. Souhlasím s Fukaeri, překlad není dobrý, kniha se čte docela těžce, ale díky informacím v ní a jejich důležitosti pro hypersenzitivní lidi je unikátní a hodnotím jí minimálně pěti hvězdama :)

Fukaeri
16.07.2016

Kniha je sama o sobě vcelku zajímavá...ale děsivý překlad jí bohužel hodně ubírá na kvalitě a hází jí na první pohled/čtení někam do kategorie "zázračných psycho příruček" plných klišé. Když se ale člověk snaží vnímat jen význam a ne formu, tak to není vůbec špatná záležitost.

lusila
15.03.2016

Výborná kniha. Ak vás označujú za introverta a vy to tak nevnímate, patríte k hypersenzitívnym ľuďom.