iresim Online iresim komentáře u knih

S pečetí viny S pečetí viny Jiří Hanibal

Na téma soužití Čechů a Němců v pohraničí, je tohle podle mého jedna z nejlepších knih.

04.02.2013 5 z 5

Dobrovolnice Dobrovolnice Hana Hindráková

Souhlasím s Orinkou, zajímavé téma, které by stálo lepší propracování. Podle mě "šité horkou jehlou".

21.07.2014 3 z 5

Australský deník Australský deník Kateřina Pojarová

Naivně jsem si myslela, že se něco dozvím o Austrálii. Místo toho jsem se dočetla, jak si autorka na vše stěžuje - to bylo v první půli knihy, dál jsem nedočetla, i když to není mým zvykem. Hodně mi vadilo, že používala v textu angličtinu a nepsala správně česky, jako by tím chtěla ukázat, že ona už je z toho "velkého světa" , a psát správně nemá zapotřebí.

23.07.2018 odpad!

Dům v nebi Dům v nebi Amanda Lindhout

Kniha zajímavá, ale při čtení mě "rušila" naivita a přístup autorky - hlavní postavy, i když ten rok zajetí musel být hrozný.

31.08.2015 3 z 5

Zbývá nám tak málo času Zbývá nám tak málo času Dominique Marny

Zřejmě ve snaze podchytit všechny události té doby, mi přišly osudy a postavy jaksi odflinknuté. Škoda, stálo by za to, téma víc rozpracovat.

01.12.2014 3 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Po přečtení několika "vlažných" kritik jsem byla zvědavá, proto jsem byla překvapená, kniha se mi líbila a napnutá jsem byla až do konce.

02.09.2013 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Jako předchozí dvě knihy, milé vtipné čtení.

11.04.2013 5 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Jedna z nejlepších z Afriky

12.02.2013 5 z 5

Džínový svět Džínový svět Radek John

Asi se musí číst ve správnou dobu (věkovou), měla jsem štěstí, že se mi dostala do ruky včas, takže se mi líbila.

07.02.2013 5 z 5

Ročník jedenadvacet Ročník jedenadvacet Karel Ptáčník

Četla jsem ji jako povinnou literaturu ve škole, ale moc se mi líbila.

23.05.2012 5 z 5

Děti nikoho Děti nikoho Hana Hindráková

Stejně jako u Dobrovolnice, moc stručné, stálo by to za větší rozpracování.

25.11.2015 3 z 5

Život byl pes Život byl pes Helena Rytířová

Dojemné, příjemné čtení.

30.09.2013 5 z 5

Neviňátko Neviňátko Taylor Stevens

Možná ještě lepší než Lovkyně informací. Hlavně téma, o kterém se toho tady moc neví.

26.08.2013 5 z 5

Fejsbuk Fejsbuk Ondřej Hejma

Od knihy jsem nic nečekala, jenom jsem byla zvědavá, jak to pan Hejma napsal, a líbilo se mi to.

29.03.2013 5 z 5

Taková "bomba", jak se o tom píše, to zas nebyla, ale čtivá, vtipná byla.

07.03.2013 5 z 5

Ve spárech osudu Ve spárech osudu Karel Cubeca (p)

Ta nemá chybu, neuvěřitelné, co lze zažít

12.02.2013 5 z 5

Memento Memento Radek John

Ve své době prostě "bomba", nadčasová, všeříkající i teď.

07.02.2013 5 z 5

Rozpusť vlasy, otevři bránu Rozpusť vlasy, otevři bránu Anna Šochová

Já jsem ji do konce sice přečetla, ale jenom proto, že jsem byla zvědavá, jak tato slátanina dopadne. Už jenom to velké množství senzibilek a "čarodějnic" v jednom městě...

28.11.2012 1 z 5

Volejem i peřejemi Volejem i peřejemi Zdeněk Šmíd

Přesně tak, jak se píše v anotaci - humor, romantika i zamyšlení. A pohoda.

28.11.2012 5 z 5

Mám ráda hajného Mám ráda hajného Milena Kozderová

přesně ze života, mohu potvrdit, protože mám doma hajného, kterého jsem také následovala do hájovny.

25.07.2012 5 z 5