Mám ráda hajného

Mám ráda hajného https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71773/mam-rada-hajneho-71773.peg 4 56 14

Vyprávění o nezničitelnosti ženy. Próza zábavnou formou vypráví o životě typicky městské ženy, která jako rodilá Pražanka následovala manžela za jeho povoláním na venkov. Ilustroval Jaroslav Kerles.

Janizoun
10.03.2024 5 z 5

Milá, vtipná knížečka, která je napsaná podle skutečnosti.
Paní Milena Kozderová píše o svém životě. Píše o tom, jak se zamilovala, vdala a přestěhovala se z Prahy na venkov. Jak se z pražské zubní instrumentářky stala ženou v domácnosti, pečující nejen o rodinu, ale i o pole a spoustu zvířat. Jaké strasti a "radosti" jí to přineslo, co se všechno musela naučit, o co všechno se musela postarat, to se dočtete v této milé knížce, která se mi moc líbila. Moc se mi líbí i obálka a ilustrace, které knihu provází.
Ráda čtu komentáře ke knihám a tentokrát mě navnadil komentář mé oblíbené čtenářky "4xbabča". Děkuji za objevení příjemného čtiva, krásně jsem si početla.
Komu se líbí knížka "Vejce a já" od paní spisovatelky Betty MacDonaldové, může se mu líbit také tato nenápadná, malá, ale velmi pěkně napsaná knížka.

4xbabča
10.01.2024 4 z 5

Pěkná odpočinková kniha, která určitě každého pobaví. Život mladé ženy z Prahy se změní přestěhováním na venkov a následně do hájovny, kde chovají spoustu zvířat, které manžel přiváží, ale stará se o ně hlavně manželka, pro kterou je vše nové a náročné. Ale je to jinak dost pěkné a veselé čtení.

Calinda
16.12.2022 4 z 5

Nějak se mi dostala do rukou, když jsem byla v pubertě, a i když obálka příliš nenalákala, po začtení mě nesmírně bavila a nasmála jsem se.

Kontryhelka
28.02.2021 5 z 5

Úplně báječná a pohodová kniha. Trochu mi připomínalo od Betty Vejce a já. Přečetla jsem jedním dechem a dost se i nasmála. Jo i takový je někdy život v drsných podmínkách naší krásné vlasti.

martas006
20.02.2021 5 z 5

Pěkná, pohodová kniha.

Cacolinka
09.05.2019 5 z 5

Taky mám ráda hajného....snad nebudeme mít tolik zvířat...:-/ Ale hájovnu bych brala...:D

Mini.Baby
26.03.2019 5 z 5

Super knížečka, dost jsem se nasmála. Ale coby Míla bych Bonyho asi brzy zabila :D

vladislav6610
04.08.2018 4 z 5

na chvíle odpočinku

vikaa
16.04.2018 4 z 5

Typicky odpočinková kniha, která pobaví. Stejné téma jako u knihy Hajný a já a podle mého názoru i podobné zpracování. Skutečný příběh mladé ženy, která se provdala z Prahy na zapadlý venkov a bojuje mnohdy nejen s přírodou, ale i s představami svého muže o tom, jak budou žít...

sinamona
24.08.2016 4 z 5

Knihu jsem objevila kdysi u své babičky, když mi bylo náct a perfektně mě pobavila, četla se opravdu krásně, dosud na ni vzpomínám jako na knihu, u které jsem se poprvé nahlas smála :)

mrino
20.12.2015

Přečetl jsem jedním dechem obě knihy.Jak:Mám ráda hajného,tak i:Kryté vozy.Mohu doporučit,ůžasně jsem si to užil.Děkuji.Zajímalo by mne,jestli vydala ještě nějaké knihy.

Ječmínek
22.06.2013 3 z 5

Když jsem bývalou Pražanku Milenu Kozderovou vídal, žila na vsi a pracovala ve výkrmě prasat. Její knížku jsem si hned koupil a příjemně mě překvapila. Je to vtipné a milé. A že jsem dal jenom 3 hvězdičky? No, kurňa, nemůžu přece dát všemu hned plný počet.

iresim
25.07.2012 5 z 5

přesně ze života, mohu potvrdit, protože mám doma hajného, kterého jsem také následovala do hájovny.

marmoni07
20.02.2012 5 z 5

Když si odmyslíte lehké komunistické pozadí knihy, pohltí vás velmi vtipné a osvěžující vyprávění. Kniha se mi dostala do rukou náhodou z knihovny, sama bych po ní nesáhla a nakonec jsem se výborně bavila:). Doporučuji:)

humor

Část díla

1991  85%Mám ráda hajného
1991  90%Kryté vozy

Kniha Mám ráda hajného je v