immortal-party immortal-party komentáře u knih

Stín někdejšího času Stín někdejšího času Luis Sepúlveda

slovo svižné, jak píše Skip, je bezesporu výstižné pro tuhle knihu. přečetla jsem ji přes deštivou neděli a pěkně mi ji zabila.

k překladu: bylo zde pár stylistických chyb.

24.09.2012 3 z 5

V polévce miso V polévce miso Rjú Murakami

líbí se mi příspěvky od uživatelů Stammel a pet-kyval, byť jsou výrazně kontrastní. jednoduše odráží čtenáře, jež mají kladný či negativní literární zážitek z pozřené Polévky. nenapsala bych nijak jinak další (můj) příspěvek aniž by to nebyla pouhá echolálie.

23.09.2012 4 z 5

Poslouchej, zabíjej nebo zemři Poslouchej, zabíjej nebo zemři Sönke C. Weiss

po této knize jsem sáhla zcela náhodou ve volném výběru v knihovně během prázdnin. původně jsem si totiž všimla jména Weiss na hřbetu knihy a vytáhla ji v domnění, že se jedná o Petra Weisse (jeden z nejpřednějších českých sexuologů). ihned jsem si řekla, že ji už nevrátím, neboť jsem dřív psala seminární práci na téma dětské práce a zmínila i dětské vojáky v Súdánu, především z jednotky SPLA. navíc během psaní práce byl konečně v Haagu shledán vinným velitel konžských milic Lubanga.

není asi potřeba zmiňovat, že mě drastické a morbidní výjevy daly práci zabránit, aby mi neslzely oči. "úchvatnost" toho, jak lze člověka (potažmo masu) naprosto zlomit/změnit, vymýtit jeho city, potlačit pocit strachu, zmírnit výčitky svědomí prostřednictvím násilí a psychologického nátlaku považuji za vrcholný ohavný um samotného člověka.

jestliže se afričtí vůdci militantních jednotek paktují s arabskými obchodníky dodávající kontraband, pak je diskutabilní a složitá otázka, zda se proti denním zločinům proti lidskosti dá něco dělat - ze strany vysoké vlády. totiž velmi málo, není zde ropa, a to je pro šíření islámu živná půda.

a to jsem si ještě dodatečně vzpomněla, že v Afrikaner Blood (1. místo za nejlepší multimediální reportáž 2012 oceněná World Press Photo) je krédem "This camp promotes racism, but not bad racism", podobně jako Otti hlásá, že zabíjí pouze zlé lidi.

16.09.2012 4 z 5

Design 20. století Design 20. století Charlotte Fiell

brož Vážka od Reného Laliqua a postel Shirou Kuramaty jsou učiněnými skvosty!

16.09.2012

Čáry Čáry Rjú Murakami

ač pro oba ze dvou Murakamů jsou témata shon, zoufalost, frustrace, násilí, sex, typická a vytváří tak jednolitost a monotónnost v jejich bibliografiích nemůžu popřít, že jejich díla jsou nesmírně čtivá a především mně velmi blízká.

Čáry byly mým prvním románem od Rjúho.

31.08.2012 4 z 5

Albína Albína Vojtěch Mašek

jedna z částí komiksové trilogie O přibjehi s romskou tématikou od současných českých komiksových kreslířů. chválihodný počin!

26.07.2012 3 z 5

Já a pan Darcy Já a pan Darcy Alexandra Potter

reklama na lavičce zastávky MHD s anotací "Představte si svět... ve kterém vás muži nebudou podvádět, ...nebudou závislí na internetovém pornu, ...a nebudou se chovat jako hulváti" mi od prvního dne hla žlučí. ženám to dost výrazně zkresluje představy a s prominutím z nich dělá naivní andule. je choré snít o nereálných věcech a očekávat je ve světě reálném.

zkrátka sexistické. od tohohle ruce pryč.

15.07.2012 odpad!

Dějiny ošklivosti Dějiny ošklivosti Umberto Eco

knihy tohoto typu nelze příliš komentovat.

08.07.2012 4 z 5

Evženie Grandetová Evženie Grandetová Honoré de Balzac

na rozdíl od "Kurtizán" byla Evženie stravitelnější, co se týče květnatého a obsáhlého líčení zevnějšku a povah postav.
uvědomila jsem si (ač je to zjevné stovky let), že peníze je důležitá složka v životě člověka, který chce mít uznání, postavení, respekt, popularitu a být žádaný.
ve větší míře ale nepřináší radost ani štěstí. pochopitelně do budoucna mě to nikterak neovlivní.

08.07.2012 3 z 5

Zeď Zeď Jean-Paul Sartre

můžu říci, že po přečtení první povídky - Zdi - Vám musí být minimálně ten den všecko úplně jedno.

28.06.2012 4 z 5

Windows on the World Windows on the World Fréderic Beigbeder

Okna do světa pokulhávala za Láskou i Franky, ale byl to Beigbeder, no.

15.05.2012 4 z 5

Služ lidu! Služ lidu! Yan Lianke (p)

dobrá satira cca za 60,- Kč. ocenila bych ji možná i na to kilo.

15.05.2012 3 z 5

Generace nula (Český komiks 2000-2010) Generace nula (Český komiks 2000-2010) Tomáš Prokůpek

krásný komentář tady pana hladka. Lelu i Gruse si vždy ráda koupím, zejména Leliny kresby jsou mi sympatické. líbil se mi dost i mj. komiks Mesiáš Miloše Zemana, Bílá hůl ráže 7,62 na námět Ondřeje Neffa a tématicky Výlety s ČSSA: 02 od Vladimira 518. avšak vypíchnout první tři nej nemůžu. vlastně nikdy to nedělám.

dovolím si glorifikovat publikaci ještě zde: http://emamamisu.blogspot.com/2012/05/generace-nula-cesky-komiks-2000-2010.html

15.05.2012 4 z 5

Louka modrých dětí Louka modrých dětí Tennessee Williams (p)

slabší, avšak Louka modrých dětí a Cucavé bonbóny by se daly docela dobře amatérsky natočit. Adam ale asi nemá rád homosexuálního Williamse.

15.05.2012 3 z 5

Perverše Perverše Martin Pecina

raději méně než více - skvělé včetně grafické úpravy typické pro Pecinu!

09.05.2012 5 z 5

Adolf Loos Adolf Loos August Sarnitz

škoda, že se nikdy nerealizoval projekt domu Josephine Baker. hřích.

09.05.2012 5 z 5

Obratník Raka Obratník Raka Henry Miller

nepřišlo mi to jako naprostá bomba v éro románech. Miller se docela vyhýbal popisu sexuálních aktů s "dorotami", škoda. na tu dobu to ale určitě bomba být musela. avšak nejlepší byla bezvýznamnost kapavky i Kepiho vytentování se do pisoáru v červeném domě. číst mě to jako bavilo.

09.05.2012 3 z 5

Nesmrtelná duše neboli Facka má padnout rychle Nesmrtelná duše neboli Facka má padnout rychle Alex Koenigsmark

četba na krácení si dlouhé chvíle při dojíždění. sem tam pobaví.
číst spousty fejetonů od jednoho autora naráz začne být po chvíli dost přepjaté. začnete cítit prostředí odkud autor nejčastěji čerpá inspiraci. začnete vnímat fakt "na jedno brdo".
Koenigsmark nasává U Vopičků, Tomeš z rozbalené plíny svého děcka.

30.03.2012 2 z 5

Čekání na Roberta Capu Čekání na Roberta Capu Susane Fortes

zatracení Maďaři a Italové!

[pozn.] židovské modlitbě za mrtvé se říká jizkor nikoliv kadiš, jak autorka špatně označuje.

19.03.2012 5 z 5

Peklo Peklo Jasutaka Cucui

je velký rozdíl mezi reálným životem a životem tam v pekle. peklo je lepší.
velmi se mi líbil výjev s letuškou v uneseném letadle. krásný příklad, jak elementárně začneme jednat ve vypjatých situacích. až na to, že s tak rozvážným klidem by jednali právě Japonci.

11.03.2012 4 z 5