Nesmrtelná duše neboli Facka má padnout rychle

Nesmrtelná duše neboli Facka má padnout rychle https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50474/bmid_nesmrtelna-duse-neboli-facka-ma-pad-klM-50474.jpg 2 4 2

Za kolébku fejetonu bývá sice považováno Německo a Francie, nicméně pravdou je, že zmíněný žánr se u čtenářů od samých počátků těšil obrovské popularitě a záhy začal být pěstován i v celé řadě dalších zemí, českou enklávu nevyjímaje. Od dob J. Nerudy se fejetony uplatňovaly nejen v novinách a časopisech, ale představovaly i osobitou linii domácí literatury a knižní produkce. Do ní se vřazuje i autorova již druhá kniha fejetonů, charakteristických stylistickou vybroušeností a trefným pointováním. Potvrzuje starou známou pravdu, že kvalitu fejetonu zajišťuje především poutavá myšlenka. A Alex Koenigsmark má dar rozvinout ji v krátkých originálních příbězích, které čtenáře pobaví. Soubor téměř čtyř desítek mimořádně vtipných a poutavých fejetonů je opatřen starosvětskou předmluvou a pečlivě vypracovaným poznámkovým aparátem.... celý text

immortal-party
30.03.2012 2 z 5

četba na krácení si dlouhé chvíle při dojíždění. sem tam pobaví.
číst spousty fejetonů od jednoho autora naráz začne být po chvíli dost přepjaté. začnete cítit prostředí odkud autor nejčastěji čerpá inspiraci. začnete vnímat fakt "na jedno brdo".
Koenigsmark nasává U Vopičků, Tomeš z rozbalené plíny svého děcka.

knedlik
21.12.2011 3 z 5

Nijak náročná kniha, některé fejetony jsou povedenější, jiné méně. Čas od času mě něco pobavilo, ale většinou spíše jednotlivé odstavce než fejeton jako celek. Průměrné tři hvězdy.