Adolf Loos

Adolf Loos https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45873/adolf-loos-45873.jpg 5 15 15

Adolf Loos, který na přelomu století svou kritikou současné kultury „literárně“ zboural zastaralé stavby historismu, by dnes asi dostal titul guru lifestylu. Jeho životní styl byl svobodný a přijímající podněty z celého. Pro tehdy jen malý okruh přátel a umělců byl hvězdným architektem.

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Slovart (ČR)

Adolf Loos

y_saavedra_
13.12.2023 4 z 5

Kniha krásným způsobem popisuje dílo Adolfa Loose. Kombinace fotografií, nákresů půdorysů a přehledného textu je skvělý způsob jak přiblížit veřejnosti architekturu. Pochvalu si zaslouží i vložené překlady Loosových názorů v čele se zásadním "Ornament je zločin". V neposlední řadě je třeba zmínil vysokou uměleckou kvalitu zpracování knihy (obal knihy, členění jednotlivých prvků uvnitř knihy). Nelíbilo se mi, že půdorysy měli popisky tak malé, že si člověk (bez zrakové vady) musel brát lupu. Fotografie z Loosova domu na Michaelerplatz ve Vídni jsou velice nekvalitní. Chyběl mi popis Loosových plzeňských bytů, je ale pravda, že v roce vydání knihy (2004) to s nimi mohlo být všelijak, především byt Semlerových byl nejspíš nepřístupný. Pokud jste fanoušci Adolfa Loose a preferujete česky psaný text, je skoro povinností tuto knihu vlastnit.

Dejf_ano
30.08.2022 5 z 5

Stručný přehled prací Adolfa Loose včetně nástinu jeho filozofie ''ornament je zločin".

immortal-party
09.05.2012 5 z 5

škoda, že se nikdy nerealizoval projekt domu Josephine Baker. hřích.

Adolf Loos, architekt, 1870–1933

August Sarnitz