ikul ikul komentáře u knih

Slečna M. Slečna M. Caroline Woods

Tato kniha v žádném případě není oddechová. Začala velmi nadějně, příběh sester mě velmi zaujal. Když ale nastalo časové prolínání děje, měla jsem pocit, že ztěžkl jazyk knihy a začala jsem se v ní ztrácet. Co nemohu upřít autorce, je naprosté vystižení atmosféry předválečného Německa, které tak dobře známe z jiných dějinných zdrojů. Obcházela mě ta chmurnost, že jsem byla ráda, že už musím jít spát.

03.07.2018 3 z 5

Moje zero-waste kuchyně Moje zero-waste kuchyně Kate Turner

Knížka plná receptů a rad, jak zacházet se zbytky jídla. Některé rady jsou známé a některé překvapí. Dávám čtyři hvězdy za nápad a zpracování.

02.05.2018 4 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Zatím jsem od Nicolase Sparkse znala jen filmové podoby jeho knih (Nejdelší jízda, Zápisník jedné lásky). Pokaždé to byl silný příběh, proto jsem se rozhodla pro přečtení jeho románu. Útěk do samoty měl opět vážný obsah, starost matky o opožděného chlapce a její vztah ke komplikovanému muži. Příběh byl čtivý, odpočinkový.

25.02.2018 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

První tři díly mě úplně uchvátily, přečetla jsem je jedním dechem. Tento díl mě ale zklamal. Nemělo to nápad, nebyla v tom akce, nechci přímo napsat nuda. Dočetla jsem to jen proto, že jsem zvyklá knihy dočítat s nadějí, že přece jen se třeba na poslední chvíli něco objeví. Škoda.

02.01.2017 3 z 5

Domácí kváskové pečení Domácí kváskové pečení Gabriela Hradecká

Před časem jsem objevila kouzlo pečení kváskového chleba, ale přece jen to mělo určité nedostatky. Spoustu věcí mi objasnila kniha paní Hradecké. Díky za rady.

Zakázané prázdniny Zakázané prázdniny Dana Šianská

Zakázané prázdniny ve mě evokovaly některé vzpomínky z dětství. I když mám pubertu daleko za sebou, vtáhlo mě to do děje a byla jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet. Na konci jsem měla slzičky v očích, ta kniha je totiž o štěstí.

01.01.2017 5 z 5

Dobrodružství začíná pod hvězdami Dobrodružství začíná pod hvězdami Dana Šianská

Třetí kniha Dany Šianské pro děti Dobrodružství začíná pod hvězdami má netradiční námět.
Pojednává o nemocném chlapci a jeho setkání se záhadnou holčičkou. Všichni dobře vědí, jaké je to být nemocný. Rodiče dobře vědí, jaké je to mít nemocné dítě. Ale co se odehrává v dětské duši? Tato kniha má určité poslání. Vrátit víru, tam kde už není. Vrátit naději, tam kde už se nedoufá. Posuďte sami, jak dalece se to autorce podařilo. Společně s půvabnými ilustracemi Barbory Kyškové předkládá příběh laskavý a duši hladící. Jako ušitý pro vánoční rozjímání.

Nejhlubší tajemství Nejhlubší tajemství Sandra Brown

Tentokrát mě příběh nezaujal. Zápletka zvláštní, pachatel předvídatelný. Dýchala na mě nějaká tíha zašlého. Jestli to byl úmysl Sandry Brown, tak to jediné se jí podařilo.

05.08.2016 3 z 5

Dokonalá Dokonalá Tilly Bagshawe

Lehké, příjemné čtení na dovolenou. Místy pokus o thriller, ale romantika sedí Tilly Bagshawe víc.

19.07.2016 5 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Po přečtení Závisti jsem s očekáváním dalšího pěkného čtení sáhla po Záměně. Kniha mě nezklamala, jen se to trošku táhlo, ale konec byl překvapující. Těším se na další román.

01.07.2016 4 z 5

Po setmění Po setmění Tilly Bagshawe

Výborné čtení na dovolenou. Děj zaujme a udrží vaši pozornost až do konce. Sidney Sheldon to sice není, ale je to výborné.

06.06.2016 5 z 5

Dům s minulostí Dům s minulostí Sandra Brown

Pro mě to byl komorní intimní příběh dvou lidí, připomínající fialovou edici Harlequina. Chvílemi to bylo opakující se až nudné. Sandra Brown už napsala lepší příběhy.

06.06.2016 3 z 5

Děláme si to doma sami Děláme si to doma sami Alena Thomas

Podle této knihy jsem si vyrobila některé kosmetické výrobky. Ne všechny fungují a ne všechny se podařily, ale není to chyba autorky. Kniha je graficky velmi pěkně vyvedená, má velmi dobře popsané postupy, které zvládne každý. Kniha má čestné místo mezi mými "osahanými kuchařkami".

10.04.2016 5 z 5

Budíková dieta aneb Jíst ve správný čas a hubnout Budíková dieta aneb Jíst ve správný čas a hubnout Jarmila Mandžuková

Útlá knížka s cennými radami, jak se stravovat během celého dne. Dá se přečíst za večer a určitě jsem si z ní vzala některé rady k srdci. I když nepotřebuji hubnout, přesto čtení bylo pro mě inspirativní.

10.04.2016 4 z 5

Detox šatníku Detox šatníku Petra Šestáková

Útlá knížka, jednoduše sestavená, zábavná a inspirující. Provedla jsem detox a jsem spokojená. Mám totiž najednou stále uklizeno v šatníku. Dobrý nápad od autorky.

10.03.2016 4 z 5

Nejlepší humorná a dojemná kniha od veterináře. Stále se k ní vracím. Film byl také moc príma.

10.03.2016 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Lehké, odpočinkové, čtivé, jedna kniha se dá přečíst za večer. Perfektní nápad autorky, super čtení nejen pro teenagery.

15.01.2016 5 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Ani tento poslední díl trilogie Paní ze severu mě nezklamal. Solveig převezme panství, aby ho rozjela novým směrem k prosperitě. Dokonce mě dojal odchod babičky Agnety, až tak jsem se spojila s osudy tří žen. Nemám co bych vytkla, bylo to báječné.

18.05.2024 5 z 5

Záměna Záměna Susan Lee

Předesílám, že nejsem cílová skupina, takže ode mne asi takto. Zajímavý námět z jiné kultury, předvídatelný, ale něco tomu chybělo. Nevím, jestli víc napětí nebo víc jiskření, prostě mě to chvílema i nudilo. Za mne dobré tedy za tři.

18.05.2024 3 z 5

Až ji uvidíš Až ji uvidíš Joy Fielding

Román je dobře napsaný, ale mně se bohužel nelíbil. Byl hodně depresivní, hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Protože knihy dočítám, těšila jsem se na závěr.

08.03.2024 3 z 5