I.Zi... I.Zi... komentáře u knih

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

Četla jsem jako e-knihu a KDYBY to nebylo do výzvy, asi bych ani nedočetla. Působilo to na mě dost odfláknutě a ten kostrbatý překlad tomu moc nepřidal, spíše tedy hvězdu ubral. A obálka s obsahem také nemá nic společného.

12.03.2024 2 z 5

Píseň oceli Píseň oceli Michaela Merglová

Příběh začínal podobně, mezi stehny vdané paničky, jako Husitská trilogie, vzápětí se objevil bard jako Marigold, pak šup nějaký ten drak, klasická babička sudička na cestě, mírně mi to též připomínalo Hraničářova učně. Suma sumárum to bylo napsáno velmi čtivě, líbilo se a frčím na další díl.

16.11.2023 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Heathcliff byl neskutečný hajzl, který bezdůvodně mlátil psy, koně i děti. Ještě horší bylo to psychické týrání. Asi to zlo v něm bylo zakořeněno odmala a bylo by jedno, kde by vyrůstal. Většina postav jednala naprosto nelogicky, nenávistně a nepochopitelně a tak trochu Emily podezřívám, že trpěla masochismem. Ten konec mé dojmy nijak nezměnil. A ke komentáři Kája 14 - nepatřím ani k jednomu ze dvou typů.

02.11.2023 3 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Škoda, že příběh nebyl vyprávěn komplexně a od začátku, jako větší román o celém životě Hany Podolské, aby tam bylo i o jejím mládí za první republiky. Takové dílo o 600 stranách místo 200 by bylo větší pošušňání, protože autorka píše čtivě.

28.09.2023 4 z 5

Světlo v pralese Světlo v pralese Willy Alexandrovič Petrickij

Nehodnotím život a dílo Alberta Schweitzera, které jsou jistě skvělé, ale dílo autora knihy. Možná to je tím, že je určena pro děti a mládež nebo jeho státní příslušností. Každopádně mi moc nesedla, něco mi tam chybělo.

25.09.2022 3 z 5

Okouzlena vlky: Jak jsem se stala členkou vlčí smečky Okouzlena vlky: Jak jsem se stala členkou vlčí smečky Monika Zelinová

Velice vtipně napsaná knížka se spoustou zajímavých situací a krásných fotek, která ve mně ke konci i slzy dojetí vyvolala. Super doplnění k Vlčím stopám od Tanji Askani. Teď si ještě pořídím Dobrodružství Medvídka mývala od jejich maminky. (také jsme doma mýválka měli, tak jsem na ni moc zvědavá)

01.01.2022 5 z 5

Severská rapsodie Severská rapsodie Jiří Hanibal

Knížka je to pěkná a zajímavá, bohužel je plná chyb a překlepů, které při čtení působí velmi rušivě. Jako když jdete na příjemnou procházku a každou chvíli zakopnete o dlažební kostku.

22.09.2021 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Mno..kdyby se očesaly ty sexuální a brutální scény plné mučení a utrpení, byl by z toho tak dvousetstránkový románek. Na můj vkus tam hlavně to mučení bylo rozepisováno až moc, na úkor příběhu. (trochu mi to v těch nechutnostech připomělo román Na smrt od Kariky) Nevím, zda to v těchto intencích jede i dál, ale pokračování mě neláká. Koukla jsem pak i na pár dílů seriálu, a ten na mě kupodivu zapůsobil lépe, i když to bývá většinou naopak.

17.07.2021 3 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

já se nedostala za třetí kapitolu, protože mě fakt nebaví číst o týrání psů..

15.12.2020

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tak to byla konina, která mi způsobila alergii na slovo matrjoška

07.10.2020 2 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Nápad i konec velmi dobré, ale celou dobu jsem nedokázala pochopit, jak se tam vzal ten kus nehlídaného, nezadrátovaného a nenabitého plotu...

27.05.2020 3 z 5

Velká kniha opeřené havěti Velká kniha opeřené havěti Yuval Zommer

Hezká knížka se spoustou informací pro děti a s pěknými obrázky. Ptáci na ilustracích mají hrozně legrační oči tam, kde by být neměly, to mi asi trochu vadilo. A také to, že by neměli psát - ptáci se narodili, ale spíš vylíhli.

08.12.2019 3 z 5

Říkanky se zvířátky Říkanky se zvířátky Marie Adamovská

moc pěkná a vtipná knížka o zvířatech s pěknými rýmovačkami

07.12.2019 5 z 5

Má nejkrásnější knížka o zvířátkách Má nejkrásnější knížka o zvířátkách kolektiv autorů

Krásné obrázky (až na ty vlky..), ale text krapet pokulhává. Autor asi nikdy neviděl novorozené králíčky a tím jak píše, že hyeny jsou ošklivé, to mě také moc nepotěšil. A na to, že tam toho textu moc není, tak i hrubka nepěkná se objevila.

07.12.2019 4 z 5

Dcery Dcery Kateřina Dubská

Po přečtení Člověka Gabriela jsem se na tuto knihu moc těšila, ale musím doslova souhlasit s komentářem od Ťapulky.

09.04.2019 4 z 5

Autoškola 2019 Autoškola 2019 Matěj Barták

obsahuje minimálně jednu tiskovou chybu - u otázky 08110269 nemá autobus blinkrovat... kdoví, co je tam ještě špatně :(

26.03.2019 2 z 5

Ostrov Ostrov Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Docela děsivý obraz společnosti. Obávám se, že pokud tato situace někdy nastane, nebude to daleko od pravdy.. Přírodní zemské zákony jsou bohužel jasně dané.

12.02.2019 4 z 5

Čtyři trny z Kilimandžára Čtyři trny z Kilimandžára Jarda Červenka

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy jako knihu, která má méně než 10 komentářů, přidávám tedy první - některé povídky mě bavily více, jiné méně a rozhodně jsem se opět ujistila, že do Afriky mě nikdo nikdy dobrovolně nedostane.. I když třeba knihy od Wilbura, patří mezi mé oblíbené, ale do Afriky vážně jen prostřednictvím románu

13.01.2019 3 z 5

Jih proti Severu I Jih proti Severu I Margaret Mitchell

Je to opravdu poctivý, plnokrevný román (žádná rychlokvaška). Přesně díky takovým jsem si zamilovala čtení.

15.11.2018 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Ubírám jednu hvězdu za to, že jsem si musela proti své vůli stále broukat, že svět je nádherný, růžový, béžový... :D (a taky mám pocit, že už trochu moc tlačil na pilu, ale uvidíme, další díl)

05.11.2018 3 z 5