Čtyři trny z Kilimandžára

Čtyři trny z Kilimandžára https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184329/ctyri-trny-z-kilimandzara-184329.jpg 4 6 6

Africké povídky Když se někdo ponoří do černého kontinentu a vrátí se domů, často ho postihne nekonečná touha se tam vrátit“ — a Čechoameričan Jarda Cervenka tuto touhu promítl do svých afrických povídek. Okouzlující i krutou Afriku zachycuje v příbězích založených na skutečných událostech. Píše s lehkostí, je trefně ironický a multikulturní korektnost je mu cizí. Pevně vás připoutá k příběhům až do konce — a překvapivé pointy vám vezmou dech. Zkrátka láska k Africe se zanítí v srdci jako trn z akácie...... celý text

KrysaHelena
25.01.2020 5 z 5

Čtyři trny z Kilimandžára je skvělá povídková kniha. Pro mě překvapující je autorovo využívání ne zcela běžných slov (některá si člověk prostě musí vyhledat).
Různorodé povídky nabídnou nejen úsměv na tváři, ale i spoustu smutku a zamyšlení.
Kniha i poučí. Já jsem si z ní odnesla, že Masajové jsou fakt krutopřísný kmen s tuhým kořínkem ????.
Rozhodně knihu velmi ráda doporučím.

I.Zi...
13.01.2019 3 z 5

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy jako knihu, která má méně než 10 komentářů, přidávám tedy první - některé povídky mě bavily více, jiné méně a rozhodně jsem se opět ujistila, že do Afriky mě nikdo nikdy dobrovolně nedostane.. I když třeba knihy od Wilbura, patří mezi mé oblíbené, ale do Afriky vážně jen prostřednictvím románu