hrubik hrubik komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

No čekala jsem že to bude větší terno. Bylo to napsané velmi jednoduše, některé věci byly hodně ujeté a divné. Přes počáteční nadšení mi to přišlo pořád na jedno brdo, konec jsem dočetla už horko těžko. Bylo to zbytečně dlouhé. Ve srovnání s Obnaženou (a 2.dílem Spoutanou) pro mě podstatně slabší.

19.04.2013 2 z 5

Scarlett 2 Scarlett 2 Alexandra Ripley

Musím říct, že když jsem četla knihu, měla jsem před očima její filmové zpracování. Škoda, že jsem se prvně nedostala ke knížce. Takhle jsem pořád srovnávala s filmem. Knížka má své slabé stránky, někdy mě trochu nudila, ale pak jsou v ní zase části, které prostě do tohohle příběhu patří, která tam chcete mít, aby všechno nakonec dobře dopadlo.

Mladší sestra II Mladší sestra II Jane Austen

Druhý díl této trilogie byl super! Byl pro mě určitě zajímavější než díl první a byla jsem napnutá, jak to dopadne s Emmou a panem Howardem a nemůžu se dočkat dalšího dílu, abych se to konečně dozvěděla :-)

19.04.2013 5 z 5

Mladší sestra I Mladší sestra I Jane Austen

Jane Austenová nikdy nezklame a tahle knížka, kterou dopsala její netěř, nebyla výjimkou.

Spoutaná Spoutaná Sylvia Day

Když jsem knížku dočetla, musela jsem se vrátit znovu pár stránek zpátky, abych přesně pochopila Gideonovo chování, když už jsem znala konec knihy. A všechno do sebe najednou krásně zapadlo. Líbilo se mi to. Knížka se pěkně čte, erotické pasáže jsou popsané opravdu velmi důkladně :-) A komplikovaný vztah hlavních hrdinů mě strhl s sebou. Sice to je pořád trošku na jedno brdo, ale přesto jsem byla napnutá až do konce, jak to dopadne.

Obnažená Obnažená Sylvia Day

Knížka je opravdu až nápadně podobná Fifty shades, ale musím říct, že tohle mě asi bavilo víc. Hezky se to četlo, nebylo to tak jednoduše napsané a zdlouhavé jako FS. Je to opravdu odpočinková četba, nic světoborného, k čemu bych se ráda vracela, ale tak proč ne, za přečtení to stálo.

16.04.2013 4 z 5

Mrtví do soumraku Mrtví do soumraku Charlaine Harris

Nebylo to vyloženě špatné, místy mě to bavilo víc, místy míň, občas mi to přišlo trochu ujeté a jakoby nedotažené. Byl to zase jiný pohled na upíry. No uvidíme jestli budu mít v budoucnu chuť pustit se do dalších dílů, zatím se tak nestalo.

14.04.2013 3 z 5

Sever a Jih. Díl II. Sever a Jih. Díl II. Elizabeth Gaskell

Druhý díl tohoto románu se mi líbil snad víc než ten první. Měl větší spád, pořád se tam něco dělo, nebylo to takové táhlé jako díl první. Knížka se opět četla jedním dechem, velmi se mi líbila. Už se těším jak to s Margaret a panem Thortonem dopadne.

04.04.2013 5 z 5

Sever a Jih. Díl I. Sever a Jih. Díl I. Elizabeth Gaskell

Pro mě velmi odpočinková četba. Knížku jsem přelouskala během jednoho dne, četla se sama. Mám tenhle styl ráda. Jsem zvědavá na další díl, jestli se více rozvine romance mezi Margaret a panem Thortonem.

03.04.2013 4 z 5

Zlatá lilie Zlatá lilie Richelle Mead

Po téhle knížce jsem sáhla hned poté, co jsem s nadšením přelouskala Vampýrskou akademii a poté s menším nadšením její volné pokračování Pokrevní pouta. A musím říct, že první dojem z této knížky byl nevalný, měla jsem pocit, že jsem "převampýrovaná". A knížku odložila. Po krátké pauze jsem se k ní však vrátila a udělala jsem dobře. Velmi mě to chytlo a líbila se mi víc než Pokrevní pouta. Románek mezi Sydney a Adrianem mě zkrátka dostal :-) Už jsem neměla pocit, jako u 1.dílu, že to prostě není ono, protože to není o Rose a Dimitriovi. Najednou mi vůbec navadilo, že je to o něčem jiném, resp. o někom jiném. Moc se mi to líbilo. Škoda, že nemám k dispozici hned další díl, protože bych se na něj s chutí vrhla.

01.04.2013 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Musím říct, že jsem z pokračování VA byla lehce zklamaná. Nebylo to vyloženě špatné, jen tomu chyběla ta šťáva, kterou pro mě měla VA. Kdyby se v závěru knihy neobjevil Dimitrij, asi bych se ani nepustila do dalšího dílu. Takhle tomu dám ještě šanci :-) Richelle Mead zkrátka ví, jak udržet čtenáře u svých knížek :-)

21.03.2013 3 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Super díl, napínavý od začátku do konce. Návrat Dimitrije pecka! A konec s královnou výborný!

09.03.2013 5 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Třetí díl VA byl pro mě zatím rozhodně nejlepší a nejemotivnější. "Vydala jsem se zabít muže, kterého miluju." Auuu.... Jdu se radši hned vrhnout na další díl :-)

06.03.2013 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Když jsem tenhle díl četla poprvé, přišel mi trošku slabší než díl první, ale bylo to hlavně proto, že jsem od knížky očekávala větší zápletku ve vztahu Rose a Dimitrije. Když jsem se po půl roce opět k této sérii vrátila, přišel mi tento díl výborný, takže svému hodnocení musím přidat hvězdu navíc.

06.03.2013 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Dvojka Fifty Shades se mi líbila víc než první díl, který mi přišel místy dost ujetý. Celý příběh Christiana a Any je zajímavý, má myšlenku, ale knížka byla na můj vkus zbytečně dlouhá, trochu nudná, napsané je to opravdu docela jednoduše, opakované hlášky a "vnitřní bohyně" mi dost vadily, ale celkově knížku hodnotím pozitivně, stojí za to si ji přečíst, ale s jistotou vím, že mezi mé oblíbené knížky se určitě nezařadí.

03.03.2013 3 z 5