hroneczek hroneczek komentáře u knih

Velice dlouhá kniha, ale krásná a poučná. Sinuhet mě rozčiloval, protože si nikdy nevážit toho, co měl. Měla jsem vždy sto chutí mu jednu vrazit, ale čím více jsem měla tento pocit, tak mě i více zajímalo, jak dopadne jeho celoživotní pouť. Doporučuji.

18.10.2017

Kantůrčice Kantůrčice Karolina Světlá (p)

Na střední jsem potřebovala něco od Světlé přečíst. Sáhla jsem po tenké knize Kantůrčice a nelitovala. Dobře a rychle se četla a nese mravní odkaz i do dnešní doby.

18.10.2017 4 z 5

Ženy českých panovníků 2 Ženy českých panovníků 2 Vladimír Liška

Příjemné a snadno čtivé seznámení s vlivnými ženami našich dějin, jejich úděly, osudy a vlivem na tehdejší evropské dění. Doporučuji jako doplněk k učebnicím dějepisu nebo maturantům.

Psohlavci Psohlavci Alois Jirásek

V době, kdy jsem na základní škole Psohlavce četla mi přišli poněkud náročnější na čtení, ale dali se. Člověk se alespoň zase něco dozví o tehdejší době, způsobu jednání šlechty s poddanými. Doporučuji každému maturantovi.

18.10.2017 3 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Klasika, kterou musí znát a přečíst každý.

Popelka Popelka Walt Disney

Na dětských knihách miluji obrázky - knihy z této série Walta Disneyho byly moje nejoblíbenější. Navíc Popelčiny krásné šaty podněcují holčičí představy o tom, jaké to je, být princeznou.

Tři zlaté vlasy děda Vševěda Tři zlaté vlasy děda Vševěda Karel Jaromír Erben

Kniha mého dětství - jednoduché čtení v pár řádcích, krásné obrázky.

18.10.2017 5 z 5

Pohádky a povídky pro malé čtenáře Pohádky a povídky pro malé čtenáře Jarmila Hřebejková

Vzpomínka na babiččinu knihovničku - krásné a hlavně poučné příběhy, které nevyjdou z módy. Některé části nám četla i učitelka na ZŠ.

18.10.2017 5 z 5

Dětská encyklopedie do kapsy Dětská encyklopedie do kapsy kolektiv autorů

Má první kniha půjčená v knihovně chvíli po té, co jsem se naučila všechna písmena. Kde ty doby jsou? :-)

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Příjemné, rychlé, nápadité, zábavné čtení, žádná rafinovanost, přehnané literární obraty ani dramatické zápletky. Velmi oddechové.

MY 2 MY 2 Radka Denemarková

Hlavní myšlenka celé knihy nakonec nebyla tak špatná, ale ten styl psaní a vyjadřování - k zešílení. Vždy nás učili, že krátké věty mají být používány při navození napětí. Tady ale k žádnému napětí nedocházelo, takže mě krátké věty nesmírně rozčilovaly. Knihu jsem dočetla, ale založím ji někam hluboko a tam pěkně zůstane asi už navždy.

17.10.2017 1 z 5

Regionální rozvoj Regionální rozvoj René Wokoun

Základní učebnice pro seznámení se a výuku regionálního rozvoje. Některé kapitoly jsou dnes již neaktuální.

16.10.2017 3 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Historické romány, které jsou zároveň založeny na reálných podkladech prostě miluju! Nejen, že přečtete čtivou knihu, ale ještě se dozvíte pravdivé historické události a souvislosti, nahlídnete pod pokličku života šlechty v 18. století. Těším se na další díly.

13.10.2017 4 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Ano, jedná se o klasický román - splněné sny versus realita, zamilovanost, podraz, zlomené srdce, velká láska, neochvějná přátelství, ... ale ráda si knihu přečtu znovu

13.10.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Některé pasáže knihy se nečetly úplně snadno. To ale nic nemění na pravdivém až mrazivém poselství celé knihy. Vizionářský pohled autora na situace, které jsou obrazem dneška (ale i budoucnosti) jsou prostě brilantní. A to knihu napsal před skoro 70 lety. Palec nahoru.

12.10.2017 5 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Tato kniha mne vrací do dětských let, kdy nám na prázdninách četla babička před spaním.

Němá barikáda Němá barikáda Jan Drda

Knihu jsem četla v rámci povinné četby k maturitě a byla jsem velice spokojena. Krásně napsaná, pohnuté osudy hlavních hrdinů bezpodmínečně nutí k zamyšlení. Vřele doporučuji.

Bible Bible neznámý - neuveden

Bible je mannou věřících, ale číst by ji měli povinně i ateisté, protože v sobě ukrývá návod pro dobrý a naplněný život.

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Kniha se velice dobře a rychle četla - za den hotovo. Z počátku vypadá hodně zajímavě, ale v průběhu ztrácí určitou uvěřitelnost. Téma sexu bylo v knize zajímavě zpracováno.

29.09.2017 3 z 5

Odvrácená strana matky Odvrácená strana matky Monika Valentová

Mohou číst matky i nematky, pobaví se všichni. Navíc krátké fejetony se výborně hodí jako čtení před spaním.

26.09.2017 4 z 5