hroneczek hroneczek komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Klasika, kterou by měl přečíst každý. Jednoduchý příběh uvnitř skrývá důležité poslání s všeobecnou i nadčasovou platností a uplatnitelností.

24.10.2017 4 z 5

Princezniny deníky Princezniny deníky Meg Cabot

Na motivy této knihy byl natočen film Princezniny deníky, některé skutečnosti a detaily jsou v rámci knihy a filmu rozdílné, přesto ne úplně zavádějící. Kniha psaná formou deníku se dobře čte, jedná se o romantické čtení pro teenagerky.

24.10.2017 3 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Kniha se mi líbila, vždy přemýšlím nad tím, jak je autor schopný na drobných detailech postavit celý zapeklitý příběh, který udrží čtenáře napjatého až do konce.

24.10.2017 4 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Obdivuji odvahu, se kterou se hlavní hrdinka vrhla do vztahu s neznámým Masajem. A ještě více obdivuji, že byla schopna v místních podmínkách přežít. Smekám klobouk a děkuji za další obraz afrického života a poměrů.

20.10.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Jako prvního jsem od Nesba čestla Sněhuláka, který je naprosto dokonalý a Netopýra převálcoval na celé čáře. V knize Netopýr se Nesbo teprve rozkoukává, rozepisuje, ale rozhodně to není špatná kniha.

20.10.2017 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Hned první stránky mě vtáhnou do děje, dokonce mi naskočí husí kůže a už se nelze odtrhnout.

20.10.2017 5 z 5

Farma zvířat / Animal Farm Farma zvířat / Animal Farm George Orwell (p)

Stejně jako 1984 je Farma zvířat alegorií k totalitním režimům a jejich společenským i morálním zkázám.

Ekonomie Ekonomie Robert Holman

Bible začínajících ekonomů.

Finance po krizi Finance po krizi Pavel Kohout

Knihu jsem četla jako podklad k seminární práci, přičemž mi byla velmi nápomocná - osvětlila důvody vzniku finanční krize a její další souvislosti.

Vládci savany Vládci savany Walt Disney

Zajímavé seznámení malého čtenáře se životem v savaně.

Medová dobrodružství Medová dobrodružství Walt Disney

Jednoduché čtení pro malé začínající čtenáře, a ti, co ještě neumějí číst, kniha zaujme svými propracovanými ilustracemi.

Ekonomie Ekonomie Paul Samuelson

Vhodná pro všechny stupně ekonomického vzdělání - tedy i pro začátečníky. A pro ekonomické vysokoškoláky povinná literatura.

Detektiv Rokfór Detektiv Rokfór Walt Disney

Detektivní příběh neohroženého myšáka. Kniha obsahuje kromě pěkného dětského příběhu i povedené ilustrace.

Sněhurka a sedm trpaslíků Sněhurka a sedm trpaslíků Walt Disney

Klasika, kterou musí znát každé dítě. Vhodné pro začínající malé čtenáře a ti, kteří neumějí ještě číst, okouzlí ilustrace knihy.

Lišák a pes Lišák a pes Walt Disney

Příběh nerovného přátelství s dobrým koncem.

Gumídci a cirkus Gumídci a cirkus Walt Disney

Krásná pohádka, barevné a poutající ilustrace. Vhodné pro malé začínající čtenáře.

Simba a velká voda Simba a velká voda Walt Disney

Krásný dětský příběh a ilustrace, snadné čtení pro začínající malé čtenáře.

Statečný lvíček Lambert Statečný lvíček Lambert Walt Disney

Krásný příběh, krásné obrázky, jednoduché čtení pro začínající čtenáře.

Svět do kapsy od A do Z Svět do kapsy od A do Z Keith Lye

Vhodné pro referáty na zeměpis - přehledně shrnuje základní info o každé zemi.

19.10.2017 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Kniha vnese pohled do života slavného malíře, se kterým se život nemazlil, nic nedostal zadarmo, vše musel poctivě vydřít a odpracovat. Tvrdá práce a odloučení od milovaných osob, neúspěchy a pády měly neblahý vliv na malířův psychický stav. Doporučuji pro seznámení se s tehdejším životem a myšlením společnosti.