Hrnca Hrnca komentáře u knih

Zahrada mrtvých duší Zahrada mrtvých duší Lukáš Boček

I přes střídání vypravěčů byla tíživá atmosféra cítit téměř od začátku. Moderním jazykem krásně napsáno.

20.02.2024 5 z 5

Československo: Stát, který zklamal Československo: Stát, který zklamal Mary Heimann

Dobře nastavené zrcadlo.

29.03.2020 5 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Pilíře země mají prostě výhodu jedničky. Ale Na věky věků je skvělá dvojka.

07.02.2023 5 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Dočtena trilogie o 1.800 stranách. Dobré to bylo.

06.01.2021 5 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Jdu na další díl. Nejsem extra fanda scifi, ale tohle je opravdu fajn.

19.12.2020 5 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Famózní.
Byl jsem hlavním hrdinou přitahován i odpuzován zároveň.

25.02.2024 5 z 5

Čtivá, skvělá, místy hororová.

14.09.2018 5 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Krásný způsob vyprávění o smyslu života.

21.07.2021 5 z 5

Kundera: Český život a doba Kundera: Český život a doba Jan Novák

Pro mě hodně nových informací, které mi o Kunderovi doplnily obrázek. Čtivé, místy zbytečně opakující se. Souvislosti s našimi dějinami druhé poloviny 20.stoleti byly dobře vystižené. Na mě to působilo jako vysvětlování, ne obviňování.

16.07.2020 5 z 5

Jiný T.G.M Jiný T.G.M Pavel Kosatík

Výborná kniha, druhá půlka skvělá. Kosatík popisuje, hodnocení často nechává na čtenáři. Trochu mi chyběl detailnější popis vztahu s Benešem.

13.04.2020 5 z 5

Zdravá střeva Zdravá střeva Justin Sonnenburg

Je to psané po americku..., ale obsahově výborné. Jak to funguje, proč a co dělat pro blaho primárně tlustého střeva, ale i celého našeho těla je v knize výborně popsáno, včetně mnoha odkazů.

08.02.2016 5 z 5

Válka Čechů s Němci Válka Čechů s Němci Emanuel Rádl

Výborné, jsem rád, že jsem na tuto knížku narazil.

23.04.2020 5 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Docela těžký styl psaní, ale jak se člověk začetl, nešlo odložit. Mně blízké prostředí, doba i kraj. Krásné postavy se všemi klady i zápory, moc pěkně popsaný duch doby. Myslím, že se ke knížce budu vracet. Je opravdu škoda, že příběh není dokončen, na konci knihy je to velmi znát. Ale i tak to rozhodně stojí za přečtení.

03.02.2016 5 z 5

Vyhnanství Vyhnanství Mojmír Klánský

Krásná knížka z těžkého období nedávných českých dějin.

20.02.2022 5 z 5

Svět včerejška Svět včerejška Stefan Zweig

Skvělý obsah v neméně dobrém podání.

09.12.2021 5 z 5

Vabank Vabank Michael Kocáb

Výborné, čtivé zpracování významných událostí Sametové revoluce. Přiměřeně detailní popis hlavních hráčů a jejich motivaci, doložené vlastními vzpomínkami.

01.01.2020 5 z 5