Hřibče Hřibče komentáře u knih

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Jedním slovem výborné. Pro mě, jako Brňáka, měla kniha úžasné kouzlo a moc se mi líbila. Čtivé, mírně naturalistické, což se ale dá předpokládat, když se děj odehrává mezi nevěstkami. :) Vedle historické linky je tu i linka detektivní, která se mi také moc líbila, odhalení vraha na konci pro mě bylo velkým překvapením.

09.07.2012 5 z 5

Pobřeží půlnoci Pobřeží půlnoci Janet Tanner

Četla jsem ji kdysi dávno, ale zůstala mi v hlavě. Krásný milostný příběh, odehrávající se tentokrát v jižní Francii. Příběh se odehrává na dvou rovinách, a to ze současnosti a z minulosti (středověku). Hlavní hrdina se nemůže rozhodnout pro dvě ženy, váhá mezi Ester a její konkurentnkou, protože miluje obě a obě ho přitahují. Zní to strašně, ale v kostce se to tak dá vyjádřit. Jeho nerozhodnost pramení z dávné minulosti, kdy se v minulém životě musel rozhodovat mezi oběma ženami. Minulost se opakuje. :) Velmi příjemné a poutavé čtení. :)

14.05.2012 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Příběh není špatný a má něco do sebe, trošku jsem se i bála, chvílemi však i nudila... I přesto to byl celkem příjemný literární zážitek, a to hlavně z hlediska popisované přírody a atmosféry, ta byla totiž opravdu vylíčena přesvědčivě ponuře a depresivně. Bohužel výborný popis prostředí nedělá vše a kniha, podle mě, postrádala čtivost. Musela jsem se do jejího čtení trošku nutit, příběh se mě příliš nedotkl. Na film se ale těším. :)

14.05.2012 3 z 5

Tajemná nevěsta Tajemná nevěsta Teresa Medeiros

Dočetla jsem, ale přiznám se, že spíše ze setrvačnosti, protože jsem byla zvědavá kdy a jak Ariana Tristanovi sdělí odkud pochází. První čtvrtina knihy byla velmi vtipná, což se mi hodně líbilo, ale přibližně od 2. čtvrtiny mi Tristan začal lézt trochu na nervy a tím i zabil tu humornou složku příběhu. Unavovalo mě, jak jednou Arianě věřil, po druhé zase ne a tak to bylo pořád dokola až teda na konci pochopil celou pravdu. Ještě, že tam byl Cop i Sven, kteří to chvílemi (pro mě) výrazně zachraňovali. Nebýt jich, tak by to s muži v této knize šlo hodně z kopce. K čarování se moc vyjadřovat nebudu, podle mě to v Arianině podání působilo spíše směšně, ale budiž. :) Upřímně jsem od knihy čekala trochu více, ale dočetla jsem ji.

12.05.2020 2 z 5

Pozlacená klec Pozlacená klec Hana Marie Körnerová (p)

Velmi příjemné čtení, které sice u mě osobně nedosahuje tak vysokých met jako Pán hor, Heřmánkové údolí nebo Carolina, ale i tak se jedná kvalitně napsaný historický román, po jehož přečtení budete mít dobrý pocit z četby.
Paní Körnerová je profesionálka každým coulem, což se pozná na plynoucím ději bez zádrhelů, kvalitně popsaných historických reálií, které čtenáře uvedou do kontextu a barvitým vylíčením povah postav.
V knize není nouze o napětí, zvraty a pořádnou dávku romantiky. Pokud toužíte po dobře napsaném historickém románu z 2. pol. 19. století, pak je tato kniha tím pravým ořechovým pro vás. :)

02.11.2019 4 z 5

Pán hor 5 Pán hor 5 Hana Marie Körnerová (p)

Tato kniha předčila veškerá má očekávání. Byla nesmírně čtivá a moc mě bavila, zvláště její druhou polovinu jsem slupla jako malinu. Příběh Jany a Denise byl nesmírně napínavý, velmi romantický a opředený tajemstvím. Líbilo se mi, jak Jana postupně rozplétala tajemství kolem Denise a že jich kolem sebe opravdu neměl málo!
Další postava, kterou jsem si v tomto díle doslova zamilovala byl David Magnard - Maxmiliánův přítel a za mě i úžasný stratég. Velmi se mi na něm líbilo, jak krásně uměl tahat za nitky a jak se stal všem hlavním postavám oporou a opravdovým přítelem. Mnohokrát jsem si říkala, že nevím, co by si bez něj počali. Upřímně doufám, že ho potkám ještě v dalším, tentokrát bohužel už posledním, díle.
Jak už jsem napsala výše, tato kniha se mi velmi líbila. Četla se jedním dechem a v druhé polovině nepostrádala ani jistou dávku humoru. Co se děje týče, tak za mě maximální spokojenost.
Jediné, co mi v knize chybělo, byl rodokmen rozvětvené rodiny de Braie. Ve 4. dílu byl, ale v tomto 5. jej už KK nevytiskl a co jsem nahlédla do 6. dílu, tak ani tam není. Je to škoda, neboť rodina de Braie je s postupem let čím dál větší a rozvětvenější a čtenář by se tak mezi všemi jmény lépe orientoval. Osobně to tedy považuji za chybu nakladatele a redakce KK, nikoliv autorky.

25.03.2019 5 z 5

Ranč u dědečka Ranč u dědečka Táňa Keleová-Vasilková

I přes peripetie, kterými si musela hlavní hrdinka projít, se mi líbil její optimismus a neuvěřitelná síla, která byla více než obdivuhodná a velmi inspirující.
Kniha se velmi dobře četla, na druhou stranu jsem od této autorky četla i krapet lepší knihy (např. Manželky). Pro mě osobně je celkový dojem z knihy ve výsledku dobrý, ale nebyla jsem z Ranče natolik paf, abych se od něj nedokázala ani na chvíli odtrhnout.

29.12.2018 3 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Musím na rovinu říct, že Levandulový pokoj se mi líbil o malinko víc než Přístav naděje, na druhou stranu si myslím, že je příběh po obsahové stránce stejně kvalitní, jako její dříve vydaný sourozenec. Všechny postavy románu jsem si velmi oblíbila, i když jsem měla ze začátku velký hokej v jejich jménech. Bavilo mě sledovat příběh Marianne a vidět, jak se postupně mění v jinou, mnohem sebevědomější ženu. Na druhou stranu jsem měla trochu problém se s hlavní hrdinkou ztotožnit, přece jen je mezi námi velký věkový rozdíl. Proto jsem byla i velmi ráda, že se v příběhu nacházejí i jiné postavy, které mi byly věkově blíže a kterým jsem v současné době přece jen rozuměla více.
Přístav naděje se velmi příjemně četl, pohladil po duši a zároveň mě mnohdy i velice nenápadně přiměl k zamyšlení. A to by asi dobrá kniha měla, ne? :)
Ráda si od spisovatelky přečtu další knihy.

04.11.2017 4 z 5

Souhlasím naprosto s komentářem od Exitus. Úplně stejně jsem šla na druhý díl hned po prvním, no a nebylo to špatné, taky jsem se u knihy bavila, ale první díl mě nadchnul více. Asi mi tu chyběly scény s Danielem. :D Každopádně Mark Darcy, ať už filmový či literární, je božský. :)

07.11.2016 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Kupodivu to byla fakt sranda. Myslela jsem si, že v porovnání kniha versus film to bude tak nastejno, ale kniha je fakt skvělá. Je trochu jiná, ale nesmírně vtipná. Ty Bridgetiny hlášky jsou naprosto úžasné! Hned se dám do druhého dílu. :)

19.09.2016 5 z 5

Hříšné myšlenky Hříšné myšlenky Teresa Medeiros

Knížka se četla téměř sama. První polovina mě bavila nesmírně, ve druhé mi trošku vadilo, že se Simon neměl moc k tomu být kladným hrdinou. Trvalo mu to fakt dlouho, než se rozhoupal k nějakým hrdinským činům. Na druhou stranu mi i díky tomu připadal reálnější. Tak teď nevím, zda mám být vlastně ráda, nebo ne. :D Ale jinak jsem spokojená, jako oddechovka je to dobrý a při čtení jsem se častokrát u nějakých situací i od srdce zasmála. :)

21.07.2016 4 z 5

Prostopášník Prostopášník Liz Carlyle

Tato kniha pro mě byla velmi milým překvapením. Nejen, že byla příjemně romantická, ale i poměrně vtipná. Všeho tam bylo tak akorát. Užijete si napětí, lásku, romantiku, křivdy minulosti a samozřejmě i ten humor a přitom je to všechno ještě v rámci únosnosti, takže vás to jako celek baví a nenudíte se. Pokud máte rádi žánr historických romancí, tak tuto knihu rozhodně nevynechejte. :)

13.06.2016 4 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Ach to bylo počteníčko! :) Přesně to pravé pro mou romantickou duši! Miluji autorčin styl vyprávění, dialogy hrdinů jsou nesmírně vtipné a nemají chybu! Za mě je J. Quinn jedna z nejlepších autorek historických romancí. Budu si muset sehnat všechny její knihy. :)

16.03.2016 5 z 5

Unesená nevěsta Unesená nevěsta Teresa Medeiros

Vtipné a milé počteníčko s příjemnou dávkou romantiky, které potěší zvláště teď v těchto zimních měsících. :) Na autorce mám ráda její smysl pro humor a těší mě, že mě ani v této knize nezklamala.

05.02.2016 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

První polovina knihy je nesmírně vtipná, hodně jsem se u ní nasmála. Druhá už je krapet vážnější, ale pořad se to četlo dobře. Pro mě to bylo první setkání s autorkou a určitě nebude poslední. S chutí si od ní zase někdy něco přečtu. :)

17.08.2015 5 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Příjemná kniha ze života, navíc poměrně uvěřitelná a s dobrým koncem. Co víc si přát, když doma ležíte s chřipkou? Snad jen mít po ruce o trošku více kapesníčků. :)

02.03.2015 4 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Lotu mám moc ráda, je to fajn holka, která ví, co od života chce. A co na tom, že to nejsou zrovna hodnoty dvakrát typické pro normální ženu? Aby bylo jasno, Lota rozhodně není žádná normální a už vůbec ne obyčejná holka, je to zaklínačka, která má za milence upíra a která rozhodně nejde nejen pro hrubé slovo daleko. Přesto i ona dokáže mít srdce na pravém místě a bít se za ty slabší.
Petra Neomillnerová opět vytvořila dílo, které čtenáře zcela pohltí a nechá se unášet na jeho vlnách násilného boje, živočišného sexu a žízni po krvi. Kdybych už Petřin styl psaní neznala, tak by mě jistě hodně fascinovalo (vlastně mě to tak nějak fascinuje pořád, proto Peťu čtu :) ), že žena - spisovatelka dokáže napsat knihu, ve které hrají opravdu velmi důležitou roli primitivní lidské potřeby a pudy a jejich následné uspokojení. Možná právě i proto kniha působí velice upřímně, vždyť ve své podstatě hlavně o uspokojení potřeb v životě jde, ne? A je jedno, jestli to je sex, touha po boji, či ukojení hladu.
Příběh nepostrádá čtivost, téměř na každé straně se něco děje a čtenář se díky tomu vůbec nenudí. Pokud vám nevadí, že hrdinové často používají vulgární jazyk, hektolitry krve tečou proudem a baví vás vzájemné techtle mechtle mezi všemi protagonisty, pak určitě sáhněte po této knize.

13.10.2014 5 z 5

Velmi milý a krásný příběh. Rozhodně stojí za přečtení. :) Vůbec bych se nezlobila, kdyby bylo i pokračování, ale i takto uzavřené je to pěkné. :)

15.09.2014 5 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Velmi příjemné čtení. Hlavní hrdinka mi byla velmi sympatická a moc se mi líbil i její smysl pro humor. A navíc to dopadlo přesně tak, jak jsem doufala, že to dopadne, takže za mě maximální spokojenost. :)

13.06.2014 5 z 5

Odcizená krajina Odcizená krajina Jaroslav Čejka

Odcizená krajina je román, který úplně nelze zařadit mezi odpočinkové čtivo. Na rozdíl od běžné románové produkce nakladatelství MOBA je poměrně těžký, stejně jako období, na které se autor ve své knize zaměřil. Tím nechci říct, že by byl příběh špatný, ba právě naopak. Kniha vás donutí nad dějem přemýšlet a i když je značná část příběhu věnována politické situaci, byť z pohledu obyčejného člověka, tak je hodně čtivá. Hlavních postav tu vystupuje hned několik a i když jsem necítila úplně ke všem sympatie, tak mě v mnohém zaujaly a bavilo mě sledovat jejich počínání. Co však Odcizenou krajinu hodně odlišuje od jiných románů, je přítomnost vypravěče, tedy pana spisovatele, kterou si čtenář uvědomuje po celou dobu čtení. V podstatě jsem měla pocit, jako kdyby mě vypravěč po celou dobu držel za ruku a je fakt, že někdy jsem za to byla celkem ráda. :) Velké plus dávám Odcizené krajině za skvělé vystihnutí nejen poválečné doby, ale hlavně za připomenutí doby relativně nedávné a nepříliš chválihodné.

04.03.2014 5 z 5