Hotovson Hotovson komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Byl jsem velmi mile překvapen, je tam spousty dějovejch veletočů a když už jsem si myslel, že je vše ztraceno, následovalo potom překvapení, který nemoh čekat snad nikdo a proto se mi to tolik líbilo.

27.08.2018 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Čekal jsem teda větší záhady a mystéria, vzhledem k tomu do jakýho prostředí byl děj zasazen.

Bohužel zůstalo jenom u očekávání.

26.07.2018 2 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Skvělý! Verne opět nezklamal. Knížky od něj bych moh číst pořád. Neskutečně mě to baví.

07.05.2018 5 z 5

Poslední noc na Klikaté řece Poslední noc na Klikaté řece John Irving

Měl jsem trochu problémy s časovou osou, ne v rámci celý knihy, ale v rámci jednotivejch kapitol, kde jsem se v tom chvílema opravdu ztrácel, jak se furt přeskakovalo v čase, nicméně celkovej dojem to nepokazilo. To samý bylo s postavama, obzvlášť ty asiatky v restauraci se mi pletly, ale tak když se děj táhne přes 50 let, tak se dá s množstvym postav počítat :)

Moc se mi líbilo, jak se děj pěkně pomalu táhnul, takže to bylo takový klidný a pohodový čtení, i přes závažný situace, co se odehrály (ale tak kdyby se vrátili do vývařovny, tak by nebylo o čem psát :)), ale byla tu i spousta úsměvnejch situací, obzvlášť jsem si oblíbil postavu Ketchuma a jeho svérázný názory a postoj k životu. jenom je škoda, že jsme se nedozvěděli, jak se vlastně jmenuje křestním jménem ("pokud vůbec nějaké má").

Za mě celkově vynikající, byl jsem velice spokojen.

18.01.2020 5 z 5

Inkognito v Praze Inkognito v Praze Ephraim Kishon

Většinou se u knížek směju tak nějak pro sebe, ovšem v tomhle případě jsem se smál hodně nahlas, takže jsem docela rád, že jsem jí nečet nikde venku, páč by se na mě asi koukali jak na blázna :)

07.06.2019 5 z 5

Vrby Vrby Algernon Blackwood

Je to taková jednohubka, ale i to stačilo, aby mi místy přeběh mráz po zádech. Tajemno i strach by se tu dali krájet a přece jsou tak nějak neuchopitelný.

02.04.2019 5 z 5

Deník morového roku Deník morového roku Daniel Defoe

Já to dočet, nicméně musim souhlasit s tim, že se DD hrozně moc, opravdu dost opakuje. O půlku kratší by to nevadilo.

Taky jsem čekal MOR - téma, lidi mřou jako mouchy, autor to nějak zachytí, bohužel mi to přišlo, že sám je tam nějak ta moucha na zdi, což jinde funguje, ale tady bohužel ne. Přijde mi od děje moc odtažen, vzhledem k tomu, že byl celou dobu přítomen.

Nejlepší část byla paradoxně zprostředkovaný vyprávění útěku skupiny lidí z Londýna a toulání se krajem až k založení "osady", kde přečkali morovou ránu.

19.01.2019 3 z 5

Vlastní životopis Vlastní životopis Agatha Christie

Moc pěknej životopis, rozhodně žádná suchopárná nuda. Vůbec jsem neměl tušení, že procestovala svět. Z toho půlku vlakem.

24.09.2018 5 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

Líbily se mi povídky:
- Jáma a kyvadlo
- Zlatý brouk
- Brýle
- Předčasný pohřeb
- Vraždy v ulici Morgue
- Pád do Maelströmu

Zajímavý byly i povídky Černý kocour (celkem brutální) a Maska červené smrti. Ty bych přiřadil k žánru hororu, jinak tam moc hororovejch povídek nebylo, ale nijak zvlášť mi to nevadilo.

29.03.2018 3 z 5

Poklad pana Arna Poklad pana Arna Selma Lagerlöf

"Je to velký hřích porazit strom v rozpuku, když je tak plný síly, že ani nemůže umřít. Je to strašné, když mrtvý nemůže najít v hrobě klid. Mrtví už nemohou prožívat lásku ani štěstí, ti si mohou přát už jen klid v hrobě. Jak bych neplakala, když říkáš, že břízka nemůže umřít, protože myslí na svého vraha. Je to tvrdý osud pro člověka, který byl zbaven života, když nemůže v klidu odpočívat a musí pronásledovat svého vraha. Mrtví, ti mají už jen odpočívat v pokoji."

Jo, přesně tak to je.

13.02.2018 5 z 5

Nemam rád Olbrámka, prostě ne, je to hajzl.

17.01.2018 5 z 5

Vzpoura goliardů Vzpoura goliardů Vlastimil Vondruška

Oldřich z Chlumu je tentokrát odsunut tak trochu na vedlejší kolej, resp. pod zámkem, takže Ota s Divišem si musí poradit sami. Což se mi na tom líbilo, že to tentokrát nestálo jenom na Oldřichovi, i když se nakonec dobral stejnýho závěru.

10.12.2017 5 z 5

Alkohol Alkohol Upton Sinclair

Maggie May mě s tim svym fanatismem pěkně štvala. Všeho moc škodí.

Kniha ač napsaná ještě před koncem prohibice v USA, tak už naznačuje, že to nedopadlo tak úplně podle představ těch šílenců, ale naopak se to zvrhlo (jak už všichni víme z historie) a rozmohly se různý tajný bary a podloudný výrobny chlastu a účinek byl v podstatě opačnej.

Uplynulo téměř 90 let a nic moc se nezměnilo. Na světě jsou pořád různý skupiny fanatickejch šílenců, snažící se prosadit svuj názor oproti většině a jdou slepě za svym, bez ohledu na omezování svobody ostatních. Jmenovat nebudu, nemusíme se ostatně ohlížet až tak hluboko do historie.

05.09.2019 5 z 5

Nejkrásnější ženská ve městě Nejkrásnější ženská ve městě Charles Bukowski

Tak já nevim...mam to tak napůl. Některý povídky se mi líbily, jiný ne nebo jsem je nepochopil, u některejch jsem se dost nasmál a jiný na mě byly moc silný kafe.Takže 3*.

09.08.2019 3 z 5

Komunistou z donucení Komunistou z donucení Jim Frederick

Sice jsem o KLDR ledasco přečet nebo viděl, ale takovej pohled zevnitř ještě ne. Místy mi to přišlo až absurdní, co se tam dělo a děje dodnes. A ke smůle severokorejskýho lidu i bude dít, i kdyby se mladej tlusťoch nerozmnožil, páč ten lid žije tolik desítek let v bublině, že i kdyby ten zrůdnej režim někdy padnul, tak ty lidi prostě nebudou vědět co počít. Minimálně dnešní generace ne, to možná až ty budoucí.

Nechápu, proč to tam ještě funguje, asi nad tim drží ochranou ruku Čína, jinak si to nedovedu vysvětlit a nechápu proč, ale jinak by se to muselo už dávno zhroutit, stejně jako všechny ostatní socialistický a komunistický státy bez pomoci z vnějšku.

Soudruhy bych tam posílal na exkurzi - na 20 let - pak by možná prozřeli a přestali podobný zvěrstva hájit a obdivovat.

11.06.2019 5 z 5

V rodině a jiné povídky V rodině a jiné povídky Guy de Maupassant

Skvělý povídky. Až mi to překvapilo, že jsem je přečet za jeden den.

Ty otevřený konce - mně se to líbí. Jako by autor nechával na čtenáři, ať si konec domyslí sám. Takový to "co tím chtěl básník říci" a každej si pod tim představí něco jinýho.

25.04.2019 5 z 5

Mrtvé oči Londýna Mrtvé oči Londýna Edgar Wallace

Opět skvělý. Parádní vražednej barák!

11.11.2018 5 z 5

Evropa tančila valčík / Evropa v zákopech Evropa tančila valčík / Evropa v zákopech Miloš Václav Kratochvíl

A vše jenom pro peníze, aby se kola soukolí dál a dál otáčela...

CITACE:
"V prvních osmi měsících roku 1916 vyvezli německé koncerny dva milióny tun železa a oceli do neutrálních států, které pak expedovaly tuto válečně důležitou surovinu do Anglie a Francie.
Zahraniční kontrahenti mohli jednak nabídnout mnohem vyšší ceny,než mohlo platit německé ministerstvo války, jednak mohli na protiúčet dodat hlavně měď,jež zase chyběla německému válečnému průmyslu. .... Podobně užívaly anglické světlomety uhlíkových elektrod z podniků německého koncernu AEG.....Naproti tomu dovážely lodě do švédských přístavů pro Německo nikl z francouzských kolonií.
....
Roku 1916 žádal generální intendant německých polních vojsk od dodávku 15000 tun ocele měsíčně na ostnatý drát; příslušnýocelářský svaz objednávku odmítl, poněvadž by pak nemohl splnit dodávky pro zahraničí a musel by zaplatit vysoké penále.
Tak se stalo, že němečtí pěšáci umírali na francouzské frontě v drátěných překážkách vyrobených z německé oceli a francouzští poilu padali, zasaženi kulkami oplášťovanými niklem z francouzských dolů."
KONEC CITACE

...a pro tohle všechno ty miliony a miliony padlých. A historie se samozřejmě opakovala a kdoví kolikrát se ještě opakovat bude. A mění se jenom zbraně, technologie, ale lidstvo je ve svojí podstatě pořád stejné.

27.09.2018 5 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Parádní zakončení trilogie. Byl jsem spokojen. Všechny tři díly za 5* :)

29.08.2018 5 z 5

Severozápadní průjezd I. – První rok mezi Eskymáky Severozápadní průjezd I. – První rok mezi Eskymáky Roald Amundsen

Nádherný čtení! Mam rád Vernea a když si to dovolim porovnat se Zemí kožešin, tak ta je samozřejmě verneovsky idealizovaná, všechno dobře dopadne, ledy se rozestupujou a tak dále. Tady ne. Tohle je realita a to se stalo. Nezbývá než obdivovat tohoto člověka a jeho skupinu. V těch podmínkách opravdu neskutečný výkony na - a kolikát podle mě i za hranicí lidskejch možností.

27.01.2018 5 z 5