Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Ars Sacra Ars Sacra Rolf Toman

Nevlastním, ale chtěla bych. Měla jsem možnost vidět a zamilovala jsem se.

Jsem holka, jsem kluk Jsem holka, jsem kluk Roberta Giommi

Dlouho jsem hledala a pak našla. Naprosto skvělá kniha pro rodiče a děti bojujícími s prvními otázkami o sexu a lidském těle.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Čteno se zatajeným dechem.

Neználek na cestách Neználek na cestách Nikolaj Nikolajevič Nosov

Jedna z těch, které nám umožní vyloudit v hlavě vzpomínky na dětství. Zahrnuji do své osobní kategorie "vonících" knih.

21.02.2018 4 z 5

Dar lásky Dar lásky Julie Garwood

Když vás děti jednou za rok nechají napustit si vanu, k tomu pustit rockové balady a dopřát sklenku červeného, tak tahle kniha to jaksi celé doplní. Není ničím výjimečná, ale je to tam...

21.02.2018 4 z 5

Jako řeka, jež plyne Jako řeka, jež plyne Paulo Coelho

Když si chcete u kávy zahloubat. Taky vhodná jako dárek, kterým nepřestřelíte.

Atlas druhé světové války Atlas druhé světové války Andrew Wiest

Šikovná kniha. Stojí mít po ruce při čtení jiných.

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Měli jsme to jako povinnou četbu na střední a musím přiznat, že mě to nevtáhlo. Stejně jako třeba knihy Pratchetta. Vím, že to má všechno, myšlenku, vtip, neskutečný prostor pro představivost, ale já to prostě neumím a tihle úžasní spisovatelé za to nemůžou.

20.02.2018 3 z 5

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Není to objektivní. V mládí během puberty se líbila, ale teď když rostou děti, tak se na spoustu věcí dá nahlížet jinak.

19.02.2018 4 z 5

Ferdův slabikář Ferdův slabikář Ondřej Sekora

Dnes u ní seděly čtyři generace žijící pod naší střechou a všem něco tato kniha předala.

17.02.2018 5 z 5

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Dostala jsem darem. Přečteno a odloženo. Měla jsem z toho smutný pocit, bylo mi ho prostě líto.

16.02.2018 2 z 5

Proč jsou šťastné děti šťastné Proč jsou šťastné děti šťastné Steve Biddulph

Úžasná, dostala jsem darem a bylo by skvělé to všechno aplikovat v praxi za běžného provozu :-) Nicméně opakovaně zapůjčena přátelům a všichni též nadšeni.

14.02.2018 5 z 5

Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana Vzpoura deprivantů - Nestvůry, nástroje, obrana František Koukolík

Nejsem z oboru. Čteno před lety a tu a tam znovu nahlédnuto. Husí kůži mám ale do teď. Nicméně mě kniha jako neodborníka a matku malých dětí poznamenala.

14.02.2018 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Nedokázala jsem se vžít. Neuchopilo mě to. Půjčila jsem po rodině a tam ohlas byl.

13.02.2018 2 z 5

Noční let Noční let Antoine de Saint-Exupéry

Neumím si vysvětlit tu hloubku ani tu tíseň a pocit samoty při čtení.

13.02.2018 4 z 5

Rytíři bez meče (Malé portréty velkých lidí) Rytíři bez meče (Malé portréty velkých lidí) Ľudo Zúbek

Občas je dobré přečíst si některé knihy opakovaně a tato patří mezi ně. Měli bychom si vážit doby, ve které žijeme.

13.02.2018 4 z 5

1000 geniálních erotických děl 1000 geniálních erotických děl Victoria Charles

Dostala jsem jako dar a opravdu potěšila. A návštěvy po ní v naší knihovně často sáhnou jako první. Lidská zvědavost.

Eric Clapton - autobiografie Eric Clapton - autobiografie Eric Clapton

Zažít to co on a přežít...je umění, naopak jeho umění formovalo to co zažil. Po přečtení jeho biografie je těžké jen tak poslouchat.

Tančící skály Tančící skály Marek Vácha

Skvělá kniha, když se hledáte...a chcete najít odpovědi. Doporučeno rodičům tápajících náctiletých.

Vzpomínky generála Vzpomínky generála Heinz Guderian

Skvělá kniha. Hodnocení toho, jak se kdo zachoval ve své době nám nepřísluší. Přehledné, čtivé a mapky pomohou, kde chybí představivost.