hopelu hopelu komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Ooooo pan Darcy...jsou chvíle, kdybych mu řekla něco nepěkného a to pěkně od plic a z toho jsou chvíle, kdy se v jeho přítomnosti červenám. Touhle knížkou nikoho neurazíte, navíc je to velmi cenný kousek z literární historie a každý člověk by měl za svůj život přečíst minimálně 1 knihu z románové Anglie!

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

První knížka od tohoto autora, kterou jsem četla. Na gymplu jsem ji přelouskala jakoby nic. Zvláštní způsob psaní, netypický děj, to vše do sebe perfektně zapadlo a z knížky se tak stal velmi populární hit!

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Nevím, jestli je to tím, že tento díl jsem četla jako první a nebo tím, že je to prostě fakt, ale líbil se mi z celé té řady "Božských" nejvíc. Knížku jsem přečetla jedním dechem a okořenila si tak večerní chvilky.

21.11.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

První díl této trilogie se mi líbil, čtenář se seznamuje s postavami a díky mé fantazii se jednalo o velmi hezkou představu. Četla jsem všechny tři díly a to ještě předtím, než byl první uveden do kin. Musím číst že první a zejména pak druhý díl stojí za to. Třetí je dle mého už jen takovou sladkou tečkou, místy až příliš sladkou.

14 podob touhy 14 podob touhy Marie Gray

Zatím nejslabší knížka s erotickým obsahem, kterou jsem četla. Některé povídky pobavili, ale jiné téměř unudili.

21.11.2016 2 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Nojo, má drahá Bridget :) I když je starší, má dvě děti, Mark je po smrti, Bridget stále neztrácí svůj humor, chuť do života a při čtení tohoto dílu jsem si ji stejně stále představovala jako tu baculku z prvních dvou. Naprosto perfektní volba pro odreagování a to nejenom knížka, ale i všechny 3 filmy. Zvláště ten poslední, který se odehrává, ještě před knížkou s názvem "Láskou šílená".

21.11.2016 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tento díl je z celé trilogie tím nejlepším, není už tak sladký a bezstarostný. Líbí se mi akčnost některých pasáží a upřímně se i těším, jak bude tento díl vypadat na filmovém plátně. Snad se toho nebude nový režisér bát a přidá do něj právě ty dramatické chvíle z knížky!

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Povídky se mi moc líbily. Zejména pak první a druhá, ale je pravda že s chutí jsem přečetla celou knížku. Takové to čtení k horké kávě, kdy je člověk přes vánoční svátky zachumlán v posteli.

21.11.2016 4 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Z celé trilogie se mi tento díl líbí nejméně. Je to už jen takový zdlouhavý dovětek stylu "Žili šťastně až na věky." Ale na druhou stranu jsem si neodpustila příběh dočíst až do konce. Já myslím, že tento druh knížek, který spíše vyhledávají ženy, jim dodává při čtení chvilkovou slast, že jsou ony tou Anastázií. Tak proč ne? :)

21.11.2016