hoopoo hoopoo komentáře u knih

Stín legendy Stín legendy Tomáš Němec

Tak tento JFK me hodne bavil. Hned od pocatku dej zaujal a nepustil, ze jsem docetl behem jednoho dne. Konecne se JFK dostane aspon na chvili do vesmiru a trosku tim zahrajena moji oblibenou notu a to je space-opera. Dej se odehrava na Prstenci nad Zemi, kde jeho obyvatele bojuji s pozemstany o misto na vysnene Zemi, ale hlavne spolecne proti tajemnym mimozemstanum, kteri na nasi planetarni soustavu zautocili. A co je vlastne z toho pravda?

10.02.2014 5 z 5

Kvantový zloděj Kvantový zloděj Hannu Rajaniemi

První část knihy jsem přečetl jedním dechem, ale prokousávání se technickými termíny mě celkem dostalo. Dost záběr na představivost. Nakonec jsem to přelouskal a snad i pochopil. Ale nemůžu říct, že jsem pobral vše. No asi by to chtělo druhé přečtení :(

09.02.2014 2 z 5

Prstenec singularity Prstenec singularity Paul Melko

Zajímavý román. Děj je vyprávěn skupinou Apollo Papadopulos - je to shluhová bytost, uskupení lidí, kteří tvoří silně svázané spojení. Mezi sebou komunikují dotykem a chemickou cestou, spolu přemýšlí a rozhodují se. Jako skupina jsou silní, každý zvlášť je omezen. Děj je postupně vyprávěn každým jedincem z jeho úhlu pohledu, jeho schopnostmi a nedostatky.
Kolem Země je vybudován prstenec, který je momentálně pustý a prázdný. Jak a proč k tomuto vylidnění došlo se dozvíme až v úplném závěru knihy.
Celkem rád bych si přečetl i případné pokračování a resp. co se dělo před touto knihou, o stavbě prstence atp. - tedy kdyby to autor napsal ;)

31.12.2013 5 z 5

Obratník Raka Obratník Raka Georges Jean Arnaud

Velká rozpačitost z tohoto dílu.
Na jedné straně se malý Jdrien konečně setkává s mrtvolou své matky, kterou tlupa zrzavých přesesla přes oceánský ledovec s velkými ztrátami. Jdrien jim nakonec poradil, že mají jít přes oceán zpět do Kidovy společnosti.
No a na druhé straně světa Lien cestuje jako zástupce společnosti Mikado po Transkevropské společnosti. A jeho hledání ztraceného papeže..?? Tento díl jsem fakt nepochopil.

15.11.2013 1 z 5

Posedlí sluncem Posedlí sluncem Georges Jean Arnaud

Zase jednou akční díl. Obnovitelům slunce se zadaří na týden otevřít v prachových vrstvách kolem Země okno, kterým po 300 letech svítí na zmrzlou planetu slunce, ledovce se rozpouštějí, teplota stoupá, koleje a vlaky se propadají do vody a nastává panika. Síla úspěchu a počty obětí zaskočí i samy Obnovitele a ničí svoji stanici a prchají pryč.
Vedle toho Lien, který pracuje pro Kida, stále hledá svého syna, který byl unesen tentokrát do panamerické společnosti. Třetí dějová linka se věnuje zrzavým, asi 20 tisíc se jich vydalo s mrtvou matkou Jdriena na pochod přes ledovec za Jdrienem. V jejich pochodu je překvapí slunce, které je zraňuje až zabíjí.
Jak jsem psal na začátku - akční díl. Bavil hodně.

10.11.2013 4 z 5

Patagonská síť Patagonská síť Georges Jean Arnaud

Kniha měla dle mého více roztříštěný děj mezi spoustu postav, ale celkově to nakonec fungovalo a kniha mě bavila.

Život v Patagonském území paramerické společností trpí nedostatkem zdrojů, není elektřina, teplo, jídlo, začíná se obchodovat s mrtvolami ke splaování a výrobě energie. K tomu se ještě šíří otrávené potraviny a oblast se rychle vyjidňuje.
Lady Diana je pod tlakem a svolí ke kontrole danné oblesti kontrlní komisí. K té se připojil i Lien Rag, který měj zajistit, aby do postižené oblasti začala proudit elektřina. To neudělal a pomáhal s komisí prohledávat vyprázdněné stanice. Ke konci prchá při atentátu a stává se nezvětsným.
Vedle toho se setkáváme s Trpaslíkem, kerý se stará o Lienova syna, který se od Trpaslíka odcizuje a chtěl by se dostat k otci.

02.11.2013 4 z 5

Prstenec Prstenec Stephen Baxter

Velké zakončení série o Xeelee.
Děj je rozdělen na 2 dějové linie - jednouje Liserl - umělá bytost, kterou lidé vyslali do Slunce aby zkoumala jeho činnost. Druhou skupinkou je výprava lodi Velká severní, tak s rozhraním červí díry cestuje rychlostí blízké rychlosti světla do budoucnosti sluneční soustavy. Cesta jim zabrala tisíc let, zato ve sluneční soustavě uplynulo 5 milionů let. Samotná cesta byla jedna z nejdelších a největších projektů, které se lidsto (zatím) účastnilo. A ne vše dopadlo jak se očekávalo. Z původně demokratické společnosti se stal diktátorský režim. A smotná sluneční soustava, kam na koncicesty dorazili je v zdevastovaném stavu, nikde známky života a Slunce zestárlo, jakoby uplynulo 5 miliard let a ne milionů. Ve slunci totoiž Liserl objevila jakési fotinové ptáky, kteří urychlují jeho stárnutí.
Další sěj se obrací k záchaně zbytků lidské posádky.
Kniha se četla snadno, hlavně první část byla plná optimismu a objevování. ke konci to byla trochu zátěž na představivost, hlavně si urovnat mega kosmické jevy. Celkově sérii hodnotím hodně kladně :)

30.10.2013 4 z 5

Na mořském ledovci Na mořském ledovci Georges Jean Arnaud

Tento vcelku napínavý díl se opět nestará tak moc o Liena, který stavbu již druhého megalomandkého tunelu, který svojí energetickou náročností spotřebovává neskutečné množství energie, že dochází až na mnohá úmrtí.
Hlavní část knihy se točí kolem trpaslíka, který se snaží starat o své město KMPolis a také Yeuze, která se po dlouhé době dostala opět za Jdrienem. V závěru čelí město vzpouře s jak to dopadne si musíte počkat na samý závěr knihy.
Stále čekám, kdy se hlavní děj vrátí zpět k Lienovi, jak to bylo v x prvních knihách.

15.10.2013 4 z 5

Trpaslík v akci Trpaslík v akci Georges Jean Arnaud

Příběhy se začínají rozdělovat. Tentokrát se větčina díli točí kolem trpaslíka, který se zbytky divadelní společnosti Mikado uvíz s Yeuze a synem Liena na Sybiři. Trpaslík se vydává na strastiplnou cestu pro léky samolibého generála, který nechce propustit Lienova syna - Jdriena. Nakonec se mu to podaří a uprchnou, Yeuze je ale bouzel zavřena do vězení.
Lienovi se v závěru podaří Yeuze osvobodit. Trpaslík kupuje malou společnost S.N.O.W. a začíná se mu dařit. Jdrina ale stále chrání od svého otce..

13.10.2013 4 z 5

Dítě Dítě Georges Jean Arnaud

Přijde mi, že mě knihy Ledové společnosti baví čím dál více. V tomto díle se Lien Rag stará o svého polozrzavého synka a není to vůbec jednoduché, protože zvědaví lidé jsou všude a zrzavé hodně lidí nenávidí. Syna nakonec zachrání Lienova přítelkyně Yeuze.

10.10.2013 3 z 5

Zajatci ledu Zajatci ledu Georges Jean Arnaud

Děj se trochu posunul, minimálně v místě. Na jedné straně sledujeme Liena, který po osvozození pirátem Kutzem se stává špionem v konkurenční Panamerické polečnosti, kde se postupně dostane až na významnou pozici při stavbě obřího tunelu přes Americký kontinent. Na druh straně je jeho milá - Yeuze a jeho syn v zajetí v Sibiřské společnosti. Každý svět je jiný, na Sibiři bída, hlad a bojovní koně co žerou syrové maso, na druhé straně relativní bohatství Panamerické polečnosti, která má dost energie na megalomanskou stavbu tunelu.

10.10.2013 4 z 5

Lovci ledových lidí Lovci ledových lidí Georges Jean Arnaud

Náš hrdina Lien Rag je zamilovaný do zrzavé ženy Jdrou. V rámci práce je vyslán mimo stanici a Jdrou je unesena. Zbytek knihy je vlastně jeho snaha ji zase dostihnout.
Svět ledové společnosti je vcelku už zajímavě rozehrán a pokud jste četli předchozí knihy, tak další díly baví čím dál víc.

06.10.2013 5 z 5

Ledový národ Ledový národ Georges Jean Arnaud

Tenot díl začílná útokem Zrzavých lidí na GlassStation. No a náš hrdina se zakoukal do zrzavé Jdrou. jako u předchozích dílů je první půlka trochu nuda, hlavní se uddá až ke konci.

06.10.2013 4 z 5

Svatyně ledu Svatyně ledu Georges Jean Arnaud

Určitě slabší než první díl, ale i tak bavil :)

06.10.2013 3 z 5

Záhadný host Záhadný host Jaromíra Kolárová

Jedna z mých prvních knížek co jsem se naučil číst. Příbběh se mi moc líbil a často se ke knížce vracel.

03.10.2013 5 z 5

Strašáci a poustevníci Strašáci a poustevníci David Jan Novotný

Detektivní příběh pro mládež. Jako malého mě tato kniha hodně bavila a četl jsem ji aspoň třikrát.

03.10.2013 5 z 5

F-Station F-Station Georges Jean Arnaud

Pěkný start série. přečteno za jeden den :)

21.09.2013 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha mě celkem bavila, jen chvílemi zbytečně rozvláčné. Připadlo mi, že se vyšetřování posunuje spíš jen skokově.
Oproti Nemesis slabota.

19.09.2013

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Moje první knížka od Nesba a musím říct, že super. Děj mě přitáhl, že jsem knížku řečetl během několika dní. Jak ve správné detektivce - člověk si skládá jednotlivé důkazy a snaží se krůček po krůčku vyluštit případ. Detektiv Harry Hole je taková ta spávná postavička - trochu outsider, alkoholik, ale s výsledky .) Už se těším na další jeho příběhy.

27.08.2013 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Velmi čtivě napsaný příběh, postupné odhalování pravd o světě / lodi, kde žije hlavní hrdina. Doporučuji :)

19.08.2013 5 z 5