Strašáci a poustevníci

Strašáci a poustevníci https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68700/strasaci-a-poustevni-68700.jpg 4 8 3

V podhorské vesnici Maršově se odehrává příběh s detektivní zápletkou, jehož hlavními hrdiny jsou dvě party: Strašáci a Poustevníci. Nebo je hlavní hrdinkou Josefína kterou zajímají všechny kriminální případy? Každý z nich má ve vyprávění své důležité místo, ale hlavní slovo? To má asi příroda, krásná, ale i zničená, potřebující ochranu a lásku. To ví autor a vědí to i jeho hrdinové, protože jsou s přírodou v každodenním kontaktu. P r o č t e n á ř e o d 9 l e t.... celý text

Lucissia
18.12.2019 5 z 5

Kdysi přečteno snad pětkrát, a s chutí přečteno i teď v dospělosti. A musím vyzdvihnout nakreslenou mapku, ke které jsem se při čtení vždy vracela. Opravdu pěkná knížka, kterou jednou podstrčím i svým dětem. :-)

Sayan
05.12.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem si vyhledala jakožto detektivku pro děti. Ve škole jsem (jako učitelka) zadala dětem téma Detektivní příběh. A vždycky si z knihovny půjčím nějaké knihy navíc, pokud někdo zapomene, a abych mohla číst s nimi i já. Kniha obalem nijak nezaujala, tak jsem se do ní začetla a opravdu jsem si příběh užívala. Některé pasáže jsem i dětem předčítala. Všichni jsme nakonec prožili příběh vesnických dětí, které milovaly svůj domov, přírodu a i přes neustálé šarvátky dokázaly táhnout za jeden provaz.

hoopoo
03.10.2013 5 z 5

Detektivní příběh pro mládež. Jako malého mě tato kniha hodně bavila a četl jsem ji aspoň třikrát.

detektivky pro děti

David Jan Novotný
česká, 1947
2010  88%Sidra Noach
2017  72%Dybuk a ďábel
2013  68%Gilgul
2000  82%Strážní andělé
2001  93%Pohádky z ementálu

Kniha Strašáci a poustevníci je v