Trpaslík v akci

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Během pobytu v Sibiřské se osazenstvo Kabaretu Miki ztenčilo na 6 lidí obývajících jeden těsný vagón.Kabaret pobývá se svým vagónem v Kapusta Vogzal. Trpaslík přebírá velení v Kabaretu a nakonec odjíždí do Australasijské společnosti, aby sehnal léky pro generála Čekarina, který nad kabaretem drží v Kapusta Vogzalu ochrannou ruku. Jdrien mu totiž svými výjimečnými schopnostmi pomáhá od bolesti nohou. Po té co generál umírá, odjíždí Trpaslík opět do Australasijské a kupuje malou společnost SNOW......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22778/trpaslik-v-akci-h6p-22778.png 4.122
Série

Ledová společnost 7.

Žánr
Romány, Sci-fi
Vydáno, Najáda
Orig. název

Le Gnome Halluciné, 1982

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Trpaslík v akci

Přidat komentář
Hadati
12.06.2017

Jak název napovídá, příběh se točí hlavně kolem trpaslíka, který měl být v knihách zřejmě označován správně jako „Trpaslík“, protože to je zřejmě jeho jméno. Po zatčení Yeuze to je Trpaslík, kdo se začne starat o malého Jdriena, kterého upřímně zbožňuje a snaží se ho ochránit. To zjednodušují a zároveň i komplikují zvláštní schopnosti Jdriena.

hoopoo
13.10.2013

Příběhy se začínají rozdělovat. Tentokrát se větčina díli točí kolem trpaslíka, který se zbytky divadelní společnosti Mikado uvíz s Yeuze a synem Liena na Sybiři. Trpaslík se vydává na strastiplnou cestu pro léky samolibého generála, který nechce propustit Lienova syna - Jdriena. Nakonec se mu to podaří a uprchnou, Yeuze je ale bouzel zavřena do vězení.
Lienovi se v závěru podaří Yeuze osvobodit. Trpaslík kupuje malou společnost S.N.O.W. a začíná se mu dařit. Jdrina ale stále chrání od svého otce..


yerry
04.01.2012

Ústrednou postavou tejto časti sa stáva tpaslík z divadla, ktorému Yeuze zverila Jdriena - Lienovho syna pred tým než ju uväznili za vraždu dôstojníka transibírskej spoločnosti. Začína byť zrejmé, že Jdrien má telepatické schopnosti a vie si získať ľudí. Trpaslíkovi spoločne s Jdrienom a ešte jednou herečkou sa podarí utiecť na územie Australazijskej spoločnosti kde začne podnikať, spočiatku sa mu darí, ale keď napokon takmer zbankrotuje dostane ponuku od Mikada, majiteľa jednej z najväčších spoločností australázijskej a ako neskôr vysvitne, ktorý je tiež miešancom človeka ľadu a človeka tepla, dostane jeho život nový smer. Lien Rag naopak začína vystupovať v čoraz negatívnejšom svetle. Prispeje síce k vyslobodeniu Yeuze z trestaneckého vlaku transibírskej ale tá ho kvôli jeho chladnému vzťahu napokon opúšťa a vydáva sa hľadať Jdriena. Lien Rag sa zdá byť nadobro pohltený svojim úspechom, kariérou a Mrs. Dianou, ktorá si ho dokázala dokonale omotať okolo prsta.

Seriál sa už vetví na viac príbehových vlákien. Tento diel bol pomerne pútavý a aj vďaka charakterovým zvratom u hlavnej postavy a hlbšiemu rozvíjaniu sociálnych aspektov u rôznych spoločností ho hodnotím ako mierne nadpriemerný.