Obratník raka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jdrien opět využívá svých telepatických schopností a přivádí k sobě Yeuze, která stále působí v Panamerické společnosti. Chtějí společně vjet na mořský ledovec, neboť Jdrien ví o pochodu Zrzavých směrem k Panamerické a chce jim jet naproti. V tom se jim však snaží zabránit Lady Diana.

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22783/obratnik-raka-22783.jpg 3.821
Série

Ledová společnost 12.

Žánr
Romány, Sci-fi
Vydáno, Najáda
Orig. název

Network Cancer, 1983

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Obratník raka

Přidat komentář
Hadati
12.06.2017

Události se odehrávají zejména kolem Jdriena, kdy se konečně provalí, že má zvláštní schopnosti. Lien Rag se opět vydává na výzkum původu Zrzavých lidí, aby zbavil Jdriena jeho mesiášství. Místo toho ale najde tajemství ohledně (neo)katolické církve.

hoopoo
15.11.2013

Velká rozpačitost z tohoto dílu.
Na jedné straně se malý Jdrien konečně setkává s mrtvolou své matky, kterou tlupa zrzavých přesesla přes oceánský ledovec s velkými ztrátami. Jdrien jim nakonec poradil, že mají jít přes oceán zpět do Kidovy společnosti.
No a na druhé straně světa Lien cestuje jako zástupce společnosti Mikado po Transkevropské společnosti. A jeho hledání ztraceného papeže..?? Tento díl jsem fakt nepochopil.


yerry
04.01.2012

Jdrien spolu s Yeuze utečie lady Diane a pomocou svojich telepatických schopností sa dostane až k obratníku Raka, kde sa stretne so svojou mŕtvou matkou a ostatnými ľuďmi chladu, ktorí sa kvôli tomuto stretnutiu vydali pred časom na dlhý pochod plný utrpenia a smrti. Lady Diana zistí, že Jdrien, medzi ľuďmi chladu považovaný za boha má zvláštne schopnosti. Rozhodne sa ho opätovne dostať. Jdrien však pomocou svojich schopností vyradí všetky zbrane vlaku, ktorý ich má zajať a spolu s Yeuze a so zvyškom posádky začnú unikať cez dlho nepoužívanú trať, kde nie je nič, len planina.

Lien Rag sa medzitým vráti do Transeurópskej koncesie inkognito, aby tu skúmal pôvod zrzavých ľudí. Narazí tu na zaujímavé fakty, týkajúce sa neokatolíkov a tradičných katolíkov ohľadne posledného pápeža z čias veľkej paniky, keď Zem ešte nebola úplne zaľadnená.

Nemôžem si pomôcť, naivných prvkov v sérii opäť pribúda. Či už je to správanie Jdriena a jeho okolia, alebo aj Lien Rag, ktorý kde vstúpi odhalí ihneď nejakú záhadu na ktorú samozrejme nikto neprišiel minimálne niekoľko storočí. Hodnotím ako slabší priemer.

Štítky

postkatastrofická

Autor a jeho další knihy

Georges Jean Arnaud
francouzská, 1928 - 2020

všech 35 knih autora

Kniha Obratník raka je v

Přečtených52x
Doporučených4x
Knihotéce47x
Chystám se číst5x
Chci si koupit1x