hoopoo hoopoo komentáře u knih

Afrika snů a skutečnosti 1 Afrika snů a skutečnosti 1 Jiří Hanzelka

První díl z cest pánů Hanzelky a Zikmunda po Africe. První co si musí čtenář uvědomit je doba, kdy cestovali a kdy kniha vyšla. Cesta započala v roce 1947, tj. pouhé 2 roky po 2. svétové válce a kniha porvé vyšla 1952. Tj. je zde aspoň ze začátků hodně politických komentářů, takové ty národohospodářské situace, vykořisťování koloniálních států svými přímořskými správci a podobně.
Cca první půlka knihy (cesta z Čech přes Evprovu, do Maroka a přejezd do Egypta) byla téměř bez osobních informací, prostě popis zemí a jejch historie. Jakoby tam ani ti dva necestovali.
Teprve po příjezdu do Egyptu v půlce knihy se konečně dočteme osobní zprávy, např. nocování na vrcholku pyramidy, nebo problémy s cestou od Asuánu na jih. To jsem si konečně užíval (pro mě ten pravý) cestopis - takové ty osobní informace stylu: tady jsme jeli, měli tyhle problémy a takhle je řešili. Jsem zvědav na další díly.
Pozn. Dávam jen 3 hvězdičky, politiky tu bylo fakt moc, u dalších dílů se uvidí.

17.01.2016 3 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Knihu jsem měl koupenou už před filmem, ale film jsem viděj jako první. Celkem se mi líbilo, že se film hodně držel své předlohy a moc nechápal věc i, které byly v knize navíc. Ale celkem zde byla dobře vykreslena psychika malého kluka, na kterého je kladen velký tlak a je směrován k předepsanému cíli. Kniha se četla jedním dechem a už se těším na další díly.

17.11.2015 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Jako několik prvních kapitol jsem přemýšlel, jestli se ten mladej kluk jen tak vytahuje, na co si vlastně hraje. A jestli bych se s ním v reálu bavil, nebo bysme se minuli.
Ale postupem času mi z toho kluka (sorry chlapa) padala brada čím dál víc. Až člověka napadne, kde se v něm brala ta neustálá vůle a energie jít dál, vydávat se do dalších akcí. Jako fakt respekt.
Na vojně jsem nebyl a ani moc vojenských knih moc nečetl, ale tohle bylo čtivý a bavilo mě to dost.

08.11.2015 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc zajímavá kniha. Četlo se to jedna bášeň i když ty osudy nejsou úplně růžové. Autorčin styl psaní se mi líbil, pěkně rozebírá jednotlivé postavy a hlavně dokončuje příběhy. Trochu mě teda zarazil hned start knížky, kdy jsem prvních 30 stránek pročítal několikrát, než sjem se zorientoval. Ale potom se člověk krásně chytí a osudy se odvíjí.

18.02.2015 5 z 5

0.4 – Soumrak civilizace 0.4 – Soumrak civilizace Mike Lancaster

Zajímavá novela. Škova, že téma nebylo převedeno do trochu delší formy, resp. nebylo více rozveden život před a hlavně po události, která změní život našim hrdinům. Potenciál by tu byl a potom by to možná bylo i na 5 hvězdiček. Ale jako víkendové počtení se zajímavou myšlenkou patřící do dnešního technicko-počítačového světa.

07.02.2015 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Kniha se četla hodně rychle. Děj se vcelku rychle ubíral kupředu, sledujeme současnost a díky vzpomínkám i minulost několika postav až si člověk vykreslí celkový obraz situace.
Konec je trochu otevřený, takže se těším na další díl.

25.01.2015 4 z 5

Apokalypsa Apokalypsa Jaroslav A. Polák

Hmm, JKF, Villefortová a mág Baltazar jako ochránci Antikrista, který se snaží vyvraždit celý jeden svět? Zajímavý nápad.

14.10.2014 5 z 5

Vincent Vega Vincent Vega Miroslav Žamboch

Pěkná kovbojka. Tentokrát v knize není JFK, ale hlavní postava je jak název říká Vincent Vega. A i ten v ději není úplně hybná postava. Děj nás zavede do amerického ospalého městečka, kam se pomale blíží rozvoj v podobě železnice. A s tím přichází i vize na zisk v podobě lukrativních pozemků. Na jedné straně je historický vlastník a velkými pozemky a na druhé boháč, který mu je chce vzít za každou cenu. Rozjíždí s tedy vražedný boj.
Kniha má pomalejší rozjezd a i sám Vega v první půlce knihy toho moc nemá. S každou další stránkou je děj napínavější a bojovější, otevřená válka graduje a spád děje vám brání knihu odložit nedočtenou :)

12.10.2014 4 z 5

Budiž vám Měsíc lehký Budiž vám Měsíc lehký Josef Pecinovský

Nemůžu jinak než 5*. Kniha mě moc bavil a děj pěkně ubíhal. Tentokrát zase jednou se děj posuno do budoucnosti, což v mnoha dílech není.
Sice jsem měl chvíli zmatek v dění na měsíční základně, ale ukázalo se, že to patří k ději. A plynulé prolínání několika realit? pěkné, zase nový nápad :)

08.10.2014 5 z 5

Pokušení A-ZZ Pokušení A-ZZ Vladimír Páral

Klasické dovolenkové čtení (nechť autor promine) - knihu jsem četl aspoň třikrát. Čtyři postavy (2 manželé, studentka a "starší" manažer) jsou pod lákáním od mimozemšťanů z Agaly - dostávají dárky, zážitky, lepší pracovní uplatnění... Kniha je psaná postupně z pohledu všech 4 osob, ak se postupně poddávají případně odporují vábením. Ale jak se říká, nic není zadarmo a nic není tak růžové, jak se na první pohled zdá.
Velmi čtivé. Asi se kouknu po další knize od Párala :)

28.09.2014

Naganty a vlčí máky Naganty a vlčí máky Františka Vrbenská

Hmm, i když mě to mrzí a fakt se snažím to nikdy nedělat, tak tento díl jsem nedočetl. V polovině knihy jsem to vzdal a jen letmo prolistoval ke konci. Nebavilo mě to, divný přeskoky mezi postavama, prostě nebavilo. Sorry. Vzhůru k dalšímu dílu.

07.09.2014 1 z 5

Renegát Renegát Tomáš Bartoš

Tak tento JFK mě naprosto bavil. Strhující děj, cestování vesmírem, detailní zápasení, krásně zpracovaný cizí svět a pěkné naťukávky na předchozí díly. No prostě 5*

01.09.2014 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Co napsat a neprozradit děj? Asi nic moc. Představte si prostě bandu lidiček z neznámého důvodu žijící v pozdemním obydlí.
Některé vychytávky příběhu šly trochu očekávat, ale stejně mě děj několikrát silně překvapil.
Kniha bavila až do konce a děj mě pěkně mě strhl.

21.08.2014 5 z 5

Pravda Pravda Terry Pratchett

Přečteno asi už potřetí (tentokrát v angličtině) a pořád baví :)

10.08.2014 5 z 5

Let Ikaru Let Ikaru Ljuben Dilov

Noposledy jsem četl na střední, kde mě to bavilo hodně. Nyní jsem se nějak na konci nechytl, ale jinak většina knihy ok.

09.06.2014 4 z 5

Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Nic pro hrdiny / Bernhard Dobyvatel Sam J. Lundwall

Bohužel musím říct, že nudná slátanina. Hrdina Bernard v první části prochází po planetě, kde potkává různé postavy knih či filmů. V druhé části běhá spíš po vesmíru a jeho zákoutí. Ale žádný vývoj postavy nečekejte, spíš jen nudné jmenování různých figurek, čekal jsem už jen Sultána a Tyrla. Nuda a nuda. Sorry.

18.05.2014 odpad!

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Zajimava kniha. V pribehu je trocha inspirace mangou DeathNote, ale je to trochu jinak.
Hlavni hrdinka je 15-ti leta divka, ktera ma "dar" videt datum umrti cloveka, pokud vidi jeho oci. Tento dar ji ale odrazuje od bezne komunikace a stykani s lidma.
Pribeh je psan vcelku poutave, prime reci jsou psane jazykem teenegeru, coz podtrhuje podivnou atmosferu, ale presto to cloveka donuti cist dal a byt zvedavy, jak to dopadne.
Uz se tesim na pokracovani...

28.04.2014 4 z 5

Mapa času Mapa času Félix J. Palma

Kniha se dobře četla. Autor je relativně ukecaný a snaží se popsat celou scénu, takže se dozvíme o pohnutkách spousty lidí, kteří se mihnou příběhem (až mě to bohužel dovedlo k přeskakování, čemuž se snažím vyhýbat). Autor zajímavě koketuje s vysvětlením cestování v čase. Poněkolikáté si řeknu - aha, tak takto se cestuje časem a až o pár stránek dál se ukáže, že to je vše klam a že to funguje jinak.
A celkově? Nekteré události mi přišly čistě k vytvoření vazeb mezi příběhy a bly zbyteční. Záver téměř ve stylu deus ex machina mě moc neoslovil. ***

15.04.2014 3 z 5

Pašeráci v oblacích Pašeráci v oblacích Vlado Ríša

Tento JFK mě bavil svojí vzdušnou náladou, jako by se člověk přenesl do filmu Tmavomodrý svět, vzdušné zápasy,, pohodové létání... Jen ten konec mi přišel trochu narychlo, jako by si autor uvědomil, že by měl už končit a během pár stránek dořešil vše potřebné.

12.03.2014 4 z 5

Věk mloků Věk mloků Karolina Francová

První a větší část ze světa mloků mě dost bavil. Zase jednou je příběh vyprávěn z ženského pohledu - Nikity. Její přesun a i ehm přerod do světa mloků byl super. Škoda, že se v tomto světě neodehrálo trochu více. Bavilo. *****
Druhá povídka vypráví o X-Hawkovi a založení agentury Kovářů rovnováhy. upřímně - moc mě nebavil, změny hlavních postav a lokací - trochu roztříštěné. **

02.03.2014 4 z 5