Holly.W Holly.W komentáře u knih

Slzy katovy schovanky Slzy katovy schovanky Sabine Martin (p)

Sledujeme osudy Melisandy, která nyní žije jako manželka milovaného muže - obchodníka s vínem a mají spolu malou dcerku. Jejich štěstí však nemá dlouhé trvání. Melisandino tajemství je odhaleno, její nepřátelé jsou všude a ona opět musí utíkat a bojovat o život nejen svůj, ale i své rodiny.
Pokračování se mi moc líbilo. Kniha měla spád, děj hezky ubíhal. Jediné co, tak jsem se trochu ztrácela ve velikém množství postav.
Budu se těšit na další díl, pokud bude.

07.03.2023 4 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Po šedesáti stranách jsem musela odložit. Nebylo nic čím by mě kniha zaujala a vtáhla do děje.

20.02.2023 odpad!

Jiné životy Jiné životy Sofia Lundberg

Tato autorka mi nesedí. Otazník jsem ani nedočetla a kdybych odložila i tuto, tak bych o nic nepřišla. Příběh byl nudný, nezáživný, nezajímavý. Hlavní hrdinak byla neodbytná, otravná a ufňukaná. Marně hledám nějaká pozitiva, ale žádná mě nenapadají, možná ta hezká obálka, ale to je tak všechno.

20.12.2022 2 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Začátek odehrávající se v Německu se mi líbil. Líbily se mi i pasáže o příjezdu Charlotty do Afriky, o tom, jak si založila podnikání v nepříznivém podnikatelském prostředí ovládaném Araby, Indy a černochy. Působivý byl i popis okolí, hlavně afrických krás, takže jsem si všechno dokázala živě představit. Nicméně musím konstatovat, že knize by slušelo minimálně o 100 stran méně. Ke konci mi už přišlo, že děj začíná pokulhávat, je to přeplácané, nudné a hlavně nekonečné. Jestli si někdy přečtu druhý díl, tak za hodně dlouho. Stačilo to.

24.10.2022 3 z 5

Někdo tě vidí Někdo tě vidí Clare Mackintosh

Jediné, co u mě vyvolalo mrazení, byly poslední dvě strany. Jinak mě to vůbec nechytilo - průměrné, nezáživné, místy hodně nudné. Na začátku jsem si říkala, to se rozjede, ale bohužel. Pořád jsem čekala na ten okamžik, který mě zcela vtáhne do děje, ale ten nepřišel. Škoda, myslím, že to mělo lepší potenciál, šlo to určitě napsat lépe. Ani dvě hlavní hrdinky – Zoe a Kelly mi bohužel nebyly sympatické. A podařil se mi i tip na to, kdo to má na svědomí.

06.09.2022 3 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Ne tohle fakt nešlo. Přečetla jsem zhruba polovinu knihy, ale dál už jsem nemohla. Jediné, co bylo na této knize zajímavé bylo téma potratu. Ani jsem netušila, že v Americe je takový problém jít na potrat. Tohle téma mě velice zajímá, ale tahle kniha se prostě nepovedla. Nudné povídání o životech hlavních postav. A co bylo úplně nejhorší a v čem jsem se totálně ztratila byl popis údalostí od konce na začátek.

09.08.2022 1 z 5

Odhalený milenec Odhalený milenec J. R. Ward (p)

Před několika lety jsem knihy z této série přímo hltala. Šest let, tak dlouho jsem žádnou nečetla a nedávno mě tahle padla do oka v knihovně. Tak jsem se rozhodla zavzpomínat na staré dobré časy. Čekala jsem spoustu sexu a byla jsem fakt zklamaná. Kniha byla taková rozvláčná a zdlouhavá, příběh nijak extra zajímavý. Spousta postav. Asi si dám zase pauzu.... i když by mě zajímal příběh Balthazara, Rahvyn a Lasistera. Uvidíme.

16.06.2022 3 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Touto knihou jsem byla velice příjemně překvapená. Zajímavý děj, který se týkal několika postav a svižně plynul. Detektiv sympaťák. Nepředvídatelné. A překvapivý konec. Určitě si od autorky přečtu něco dalšího.

02.06.2022 4 z 5

Vzpurná Vzpurná Iny Lorentz

Mám ráda sérii Kočovné nevěstky, proto jsem se i na tuto knihu moc těšila. Začalo to nadějně, byl to hezký dobrodružný příběh, ale kniha mohla mít klidně o 200 stran méně a nic by se nestalo. Čekala jsem hlubší milostný příběh, ale byl tam spíš jenom jakoby okrajově, a to mě zklamalo. Někonečné omílání války a válečných scén bylo úmorné a nudné, něco zbytečně neuvěřitelně natahované. Místy jsem se opravdu nudila, ztrácela se v obrovském množství postav a moje mysl od čtení často utíkala úplně jinam.

01.05.2022 3 z 5

Otazník je polovina srdce Otazník je polovina srdce Sofia Lundberg

Už dlouho se mi nestalo, že bych nějakou knihu odložila. A tuhle jsem odložit musela. Snažila jsem se, přečetla jsem přes 100 stran, ale děj mě vůbec nevtáhl, a to jak ten odehrávající se v přítomnosti, ani ten, odehrávající se v minulosti. Děj mi přišel těžkopádný, nudný – nic moc se tam nedělo, a prostě celé to bylo takové depresivní a jestli to ve mně vyvolávalo nějaké pocity, tak hlavně smutek, a to teď nepotřebuji. Ani hlavní hrdinka mi nějak nesedla, nebyla mi sympatická.

02.03.2022 1 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Čekala jsem víc. Děj byl pomalý, pozvolný, bez jakýchkoliv překvapení. Místy jsem se nudila. Kniha klidně mohla mít tak do 300 stran, to by bohatě stačilo. Postavy nezajímavé, hlavně Jocelyn mi byla protivná. Svou chůvu bezmezně milovala a slepě jí věřila a přes to nejel vlak. Konec taky ničím nepřekvapil, bohužel. Proto dávám jenom tři hvězdičky.

28.02.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Podle těch nadšených komentářů tady i ve čtenářských skupinách na facebooku jsem čekala úžasný čtenářský zážitek. Pro mě to ale tak skvělé nebylo. Kniha plná zdlouhavých, sladkých až přesladkých dialogů mezi dvěma hlavními postavami, které se odehrávají převážně v restauraci, doma, před domem, nebo před restaurací. Navíc, tento nápad – vidíme se jednou za čas, nejlépe jednou za rok a pořád se milujeme – to už tady bylo, a nejen v knihách, ale i ve filmech. Jako pohádka hezké, ale ve skutečném životě asi těžko. Pochybuji, že by nějaký vztah mohl přežít to, že se dva lidé vidí pár hodin jednou za rok a na jejich velké lásce se nic nemění.
Ke konci knihy konečně přišel zajímavý zvrat, když si Fallon přečetla Benův rukopis. Říkala jsem si: hurá, konečně nějaké překvapení, konečně to nějak začalo vybočovat z té jasné přímky, u které bylo jasné, kam to směřuje. Bohužel, konec nepřekvapil a já jsem nebyla spokojená jak to dopadlo. Za mě jedna z těch slabších knih.

28.01.2022 3 z 5

Prasklina Prasklina Sharon J. Bolton

Tak to byla PECKA. Jedna z nejlepších knih, které jsem letos četla. Anotace mě až tak nezaujala.... říkala jsem si, téměř 400 stran knihy se bude odehrávat na ledovci? Pff... A ono to nakonec bylo jinak..... Jsem velice ráda, že jsem si knihu půjčila. O tom co trápilo Felicity, řekla bych, zatím moc napsáno nebylo. Proto to bylo asi tak originální a děsivé. Kdo je Freddie? Kdo je Bamber? Kdo je Shane? Vynikající zápletka, překvapivé zvraty. Přesně jak slibuje obálka knihy: bude vás mrazit. A mě opravdu mrazilo. Při čtení jsem nevnímala nic jiného, zcela jsem se ponořila do knihy. Závěr mě dostal.Panečku. Moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Myslím že brzy opět zavítám do knihovny.

17.12.2021 5 z 5

Řecký sen Řecký sen Samantha Tonge

Přeslazená, naivní romantika. Takových už tady bylo, všechno na jedno brdo. Ty tanečky, které kolem sebe dělali Pippa a Nick, neschopni si vše vyříkat jako dospělí lidé, mě vážně dost vytáčely.

23.11.2021 2 z 5

Osudová léta Osudová léta Marie Lamballe (p)

Druhý díl se mi líbil více než první. Nevím čím to, ale asi mi přišli zajímavější osudy postav v knize. Moc hezké. Těším se na další díl.

12.11.2021 4 z 5

Léto v Provence Léto v Provence Lucy Coleman

Nějak mě to neuchvátilo. Místy jsem se nemohla začíst a nudila jsem se. Tři čtvrtě knihy o ničem, dialogy nezajímavé. Přemýšlela jsem, že knihu odložím, nakonec jsem to neudělala. Konec byl trošku překvapení, malinké zlepšení dojmu.

29.09.2021 3 z 5

Návrat do Cornwallu Návrat do Cornwallu Liz Fenwick

Kniha byla hezká, ale přišlo mi, že hodně smutná a depresivní. Velice brzo jsem tušila jak to dopadne. A kdybych byla Adelle, tak se rozhodnu jinak.

11.08.2021 4 z 5

Tvá vina Tvá vina Claire McGowan

Dalo se to číst, ale děj mě nijak neoslovil, nevtáhl. Musela jsem se nutit místy číst dál. Další z řady zcela průměrných knížek.

20.07.2021 3 z 5

Jak se ztrapnit (snadno a rychle) Jak se ztrapnit (snadno a rychle) Lisa Daily

Pěkné, pohodové, vtipné počteníčko. Ideální někde na pláž nebo k bazénu.

08.07.2021 4 z 5

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

Na tuhle knihu jsem se moc těšila a opět nezklamala. Poutavý děj o snaze Solveig zachránit rodové sídlo, o drezuře koní, o přípravách na Olympijské hry a o lásce.
Tahle sága uloupila mé srdce a mrzí mě, že už končí. Nádherné příběhy o přátelství, o lásce a hlavně o silných ženách, které se nenechaly zlomit ranami osudu.

28.06.2021 5 z 5