hokaca Online hokaca komentáře u knih

Jasnozřivost: Objevte svou vnitřní sílu Jasnozřivost: Objevte svou vnitřní sílu Belinda Grace

Některé techniky, v knize popisované, jsou moc fajn. Celkový dojem nebyl špatný, ale že bych si z knihy sedla na zadek, to opravdu ne.

22.09.2020 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

První část knihy mě opravdu bavila. Děj hezky plynul, bavil i pobavil. Druhá část o hledání mi přišla dost zdlouhavá a chvílemi nudná a závěr měl zase šmrnc. Na rozuzlení jsem se moc těšila a pojetí se mi líbilo. Myšlenka, že někoho známe a přitom je to celé jinak, je ve své jednoduchosti vážně hluboká. To je za mě poselství této knihy.

25.07.2020 4 z 5

Zázraky v praxi Zázraky v praxi Arielle Essex

Kniha není špatná. Čte se téměř sama. Jen nejsem ve stavu, kdy její učení potřebuji, tudíž mi nic moc nedává a myšlenky utíkají někam do daleka. Ale věřím, že pokud člověk potřebuje pomoci, tato kniha dokáže poradit.

20.07.2020 3 z 5

Je to má už druhá kniha od tohoto autora. Stejně jako v první je na příběh nutno koukat z nadhledu, ale čte se moc hezky. Sedí mi styl seberozvoje zasazeného do příběhu, byť pro mě hodně nadsazeného a nerealistického. Celkový dojem lepší průměr.

02.07.2020 4 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Je to doják, přátelé :)

28.04.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Máme doma zachráněnou psí holčičku, tak mi tento příběh byl blízký. Nedostal mě tolik děj knihy, jako celá myšlenka. Psů, kteří si prošli podobným příběhem je tolik, že si to ani nedokážeme představit. A přitom jsou jejich srdce stále otevřená.

23.04.2020 4 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Kniha mi byla doporučena už před dlouhou dobou, pak jsem ji měla nějaký čas v knihovně a číst jsem začala v momentě, kdy mi mohla dát asi maximum. Doslala jsem úžasný AHA moment v myšlence, kterou znám z paměti, jen jsem ji nežila. Knihu doporučuji, kudy chodím. Všeobecně známé principy ukázané v praxi. Jednoduše, srozumitelně s lehkostí.

19.04.2020 5 z 5

Hlava světa Hlava světa Rebecca Gablé

Můj první historický. Už dlouho se mi nestalo, abych po dotčení měla takový ten pocit A CO TEĎ? Kniha se krásně četla, děj plynule běžel a ani napětí nechybělo. Autorce se podařilo, že po téměř dvou měsících mám pocit, jako bych se loučila s přáteli. Těším se na pokračování. Děkuji!

12.04.2020 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Úžasné oddechové čtení. Styl psaní čtenáře navleče do kůže hlavní hrdinky, která všechna svá trápení bere tak s nadhledem.

29.03.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Těžko se mi píše špatná recenze. Kniha mě nezaujala, moc nebavila, ale díky konci, který skutečně nikdo nepředpokládá dávám aspoň 3*.

14.02.2020 3 z 5

Cesta Cesta Pjér la Šé'z (p)

Jsem vděčná, že se ke mně kniha dostala. V době vydání předběhla dobu. Obrovská motivace k přemýšlení. Nelze přečíst pouze jednou.

08.02.2020 5 z 5

Z knihy mám velmi rozporuplné myšlenky. I přestože jsem si dávala pauzy (někdy velmi dlouhé) , tak nejsem schopna knihu dočíst. To se mi asi v životě nestalo. Odkládám tedy na někdy... Každopádně stěžejní myšlenka je obohacující. Žijeme tady a teď, v přítomném okamžiku.

19.01.2020 3 z 5

Prolomení hradeb Prolomení hradeb Petr Hampl

Sociologické vysvětlení problémů mi případlo zajímavé a dalo mi podnět k přemýšlení. Jinak téma knihy a děs, který dokáže rozpoutat..... Nic pro mě, děkuji.

19.01.2020 2 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem četla. Navíc vydání s fotografiemi nemá chybu.

19.01.2020 5 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Myslím, že v reálném životě by příběh nebyl možný, ale samotná myšlenka a výklad se mi libily. Opět jsem se utvrdila v tom, že víra je krásná a důležitá (aspoň pro mě), ale pojetí církve se všemi nařízeními je vážně smutné.

19.01.2020 4 z 5

Síla mysli -  Jak se naučit pracovat se svým vědomím a podvědomím Síla mysli - Jak se naučit pracovat se svým vědomím a podvědomím John Kehoe

Jednoduše napsané pravdy a postupy. Je jen na každém, jak je aplikuje do života. Určitě to není kniha dočíst a odložit....

Kámoškami napořád! Kámoškami napořád! Katja Frixe

Krásné oddechové čtení. Myslím, že i dospělák tam najde myšlenky, nad kterými by stálo za to se zamyslet.

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Běžně tento žánr nečtu, tak nemám porovnání, ale za mě super. Kniha se četla jedním dechem. Neustálé náznaky mě nutily nedat knihu z ruky. Ve druhé třetině jsem začínala mít pocit umělého protahování děje, ale nečekaný konec to zachránil. Jen se přidávám k názoru pode mnou, že by bylo zajímavé uvést závěr i z pohledu ostatních postav.

19.01.2020 4 z 5